Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
DentiCo Stomatologia

Usuwanie zębów – zabiegi o różnym stopniu trudności

Do zabiegów wymagających odpowiedniego doświadczenia i delikatności należy usuwanie zębów. Gdańsk jest miastem, w którym od lat specjalizujemy się m.in. w dziedzinie chirurgii stomatologicznej. Przed każdym zabiegiem dokładnie sprawdzamy stan zdrowia pacjenta oraz jego uzębienie. Jeśli pojawi się konieczność wykonania odpowiednich badań radiowizjograficznych, to również je zlecamy. Zdjęcie RTG, z którego odczytujemy długość, kształt i położenie zęba oraz otaczającej kości, pozwala ocenić, jak bardzo złożony jest problem.

W naszym gabinecie radzimy sobie profesjonalnie z każdym przypadkiem ekstrakcji. Do nich zaliczyć można np.:

  • usuwanie ósemek,
  • zęby zatrzymane,
  • żeby schowane w kości,
  • zęby złamane pod dziąsłem

oraz wiele innych przypadków, które wymagają interwencji chirurgicznej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zarówno sposób usunięcia ósemek czy innych zębów, jak i precyzja wykonania tego zabiegu ma kluczowe znaczenie dla następnych kroków leczenia. A w efekcie ważny jest również estetyczny wygląd pacjenta.

 

Wyrwanie zęba może nie musi boleć

Wielu pacjentów odwiedzających nasz gabinet w Gdańsku boi się wyrwania zęba, kojarząc ten zabieg z wielkim bólem. Tymczasem chirurgia stomatologiczna jest już tak zaawansowaną dziedziną naukową, że stosuje się w niej wiele skutecznych oraz bezpiecznych dla zdrowia i życia metod znieczulenia. Dlatego my również oferujemy pacjentom różne sposoby na to, aby w jak najbardziej komfortowych dla nich warunkach przeprowadzić zabieg usuwania zębów. Obalamy mit związany z bolesnym wyrywaniem. Wszystkie zabiegi wykonujemy bezboleśnie, a używamy do tego miejscowego środka znieczulającego. Możemy zaproponować m.in. narkozę (znieczulenie dożylne) oraz wiele innych alternatywnych metod.

Przed samym zabiegiem chirurgicznym przeprowadzamy tomografię komputerową. Pozwala ona zobaczyć nam przestrzenne ułożenia zęba i uniknąć komplikacji przy przeprowadzaniu zabiegów ekstrakcji (usuwania) zębów. Wyrwanie zęba to wielki stres dla pacjentów. Dlatego każdy przypadek traktujemy indywidualnie, również pod kątem planu pozabiegowego.