Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
DentiCo Stomatologia

Zamykanie dna zatoki szczękowej

Zapewniamy naszym pacjentom kompleksowe leczenie i podczas ustalania indywidualnego planu leczenia wybieramy najbardziej efektywne zabiegi prowadzące pacjenta do pięknego uśmiechu. Od wielu lat wykonujemy w naszej praktyce zabiegi chirurgiczno – stomatologiczne, które poprzedzają leczenie implantologiczne. Dno zatoki podnosi się w celu odbudowy koron górnych zębów zakładanych na implanty. Wykonywanie przez nas zabiegi podniesienia dna zatoki szczękowej polega na odtworzeniu kości przez okno w bocznej ścianie szczęki i umieszczeniu w miejscu powstałej przestrzeni sztucznej kości.
Zabieg podniesienia dna zatoki stosujemy w przypadku implantów ( bezzębia) zębów od czwórki do siódemki, ponieważ po usunięciu zębów bocznych dochodzi do szczególnie szybkiego zaniku kości, na który nakłada się stopniowe powiększanie (pneumatyzacja) zatoki szczękowej.
Gojenie implantów, wprowadzonych z zastosowaniem podniesienia dna zatoki szczękowej, przebiega zwykle bez powikłań. Wszystkie z zabiegów chirurgiczno-stomatologicznych przeprowadzamy z użyciem najwyższej staranności, jakości sprzętu i materiałów.