Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
DentiCo Stomatologia

Implanty – zabiegi najwyższej klasy

Z rozwiązania takiego jak implanty w Gdańsku korzysta coraz więcej osób. To sposób na to, aby szybko i bezboleśnie pozbyć się różnych braków w uzębieniu. Nasza klinika posiada zespół wyspecjalizowany m.in. w implantologii, który na swoim koncie ma już wiele udanych przeszczepów. Dzięki takiemu rozwiązaniu jak implanty pacjenci unikają kłopotów związanych z klasyczną protetyką, czyli np. wyjmowania protez lub konieczności szlifowania zębów. Ponadto implanty dają większy komfort psychiczny i fizyczny podczas jedzenia, uśmiechania się czy też mówienia. Implant tworzy tytanowy korzeń, który zrasta się z kością. Z kolei porcelanowy ząb jest tak projektowany i wykonywany, aby był idealnie podobny do naturalnego zęba.

W naszym gabinecie korzystamy z systemu implantologicznego Ankylos, który jest sztandarowym produktem niemieckiej firmy Dentsply Friadent.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty w naszym gabinecie?

Gabinet stomatologiczny DentiCo.eu z Gdańska to miejsce, gdzie warto zdecydować na zabieg wszczepienia implantów. Dlaczego? Oto kilka powodów:

 • wszczepianie implantu jest całościowo zaplanowanym zabiegiem, uwzględniającym indywidualne potrzeby pacjenta oraz zabiegiem pozwalającym na odtworzenie jego naturalnego zgryzu,
 • podczas zabiegów implantologicznych korzystamy z implantów Ankylos – produktów niemieckich, w pełni przebadanych, posiadających specjalne certyfikaty. Implanty te wszczepiane są pacjentom z sukcesem od ponad 30 lat,
 • każdy zabieg planowany jest w oparciu o komputerową nawigację – szablony chirurgiczne, na których bazujemy, drukowane są dla pacjentów w technice 3D,
 • jeśli organizm pacjenta odrzuci implant, wówczas gwarantujemy ponowną, bezpłatną próbę wszczepienia kolejnego implantu.

Każdy pacjent, który zdecyduje się na zabieg implantologiczny w naszym gabinecie, otrzymuje dodatkowo specjalny paszport implantologiczny, który jest honorowany w ponad 60 krajach na całym świecie.

Implanty, z których korzystamy, wykonane są z czystego tytanu. To materiał całkowicie zgodny z ludzkim organizmem. Zmniejsza więc prawdopodobieństwo powstania infekcji, alergii czy nietolerancji. W każdym przypadku łączniki do implantów dobierane są indywidualnie dla każdego z pacjentów, a to z kolei ma wpływ na długoterminowość rozwiązania.

Warto podkreślić również to, że nasza klinika – jako jedna z niewielu w Trójmieście – wyposażona jest w wirówkę do osocza. Wykorzystujemy ją do tworzenia osocza z krwi pacjenta, które przyspiesza proces gojenia oraz szybszą regenerację rany (ten zabieg wliczany jest w cenę implantu).

Kiedy najlepiej zdecydować się na implanty?

Proponowane przez nas w Gdańsku implanty Ankylos są najlepszym rozwiązaniem w przypadku:

 • braku pojedynczego zęba – wówczas niepotrzebne jest szlifowanie sąsiednich zębów (co ma miejsce z kolei w przypadku zastosowania mostu protetycznego),
 • braku kilku zębów – w tej sytuacji uzupełnia się braki w uzębieniu w formie mostu zamocowanego na implantach, czyli poprzez wszczepienie dwóch implantów zębów i odbudowie na nich pozostałych zębów,
 • bezzębia – to rozwiązanie dla pacjentów, którzy już nie mają własnych zębów i borykają się z problemem noszenia protez całkowitych.

Dlaczego implanty to najlepsze rozwiązanie? Bo:

 • zapewniają naturalny wygląd i estetyczny uśmiech,
 • są najbardziej trwałym i innowacyjnym rozwiązaniem protetycznym,
 • jako jedyne stymulują kość żuchwy oraz szczęki jak naturalny ząb oraz zapobiegają nieodwracalnemu zanikowi kości,
 • przy uzupełnianiu braków w uzębieniu nie trzeba szlifować, czyli niszczyć zębów sąsiednich,
 • pozostałe, zdrowe zęby nie są dodatkowo obciążane podczas użytkowania, jak to ma miejsce w przypadku klasycznych rozwiązań protetycznych,
 • uzupełnienie nawet jednego zęba implantem to również w przyszłości uniknięcie takich nieprzyjemnych sytuacji zdrowotnych jak pękanie zdrowych zębów, zaniki kości, a nawet bóle głowy oraz szumy w uszach.

Implant stomatologiczny to inaczej umocowanie sztucznego zęba na chirurgicznie umieszczonym w kości szczęki lub żuchwy wszczepie. Implanty łączone są często z mostami, protezami i koronami po to, aby zastąpić każdą liczbę brakujących zębów. Stosuje się je u osób dorosłych, które mają zdrowe dziąsła i odpowiednią ilość kości, by utrzymać wszczep. Potrzebna jest również silna motywacja do tego, by dbać skrupulatnie o higienę jamy ustnej. Wszczepienie implantów z reguły odbywa się podczas jednego lub dwóch zabiegów. Cały okres leczenia trwa od 3 do 9 miesięcy, a pomiędzy zabiegami zwykle zaleca się comiesięczne wizyt kontrolne.