Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
DentiCo Stomatologia

PAKIET HIGIENIZACYJNY

W DentiCo kładziemy duży nacisk na profilaktykę, w myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć. W związku z tym nasz Pakiet Higienizacyjny jest usługą nie tylko oczyszczającą zęby, ale również budującą świadomość naszych Pacjentów. Wizyta przeprowadzana jest przez dyplomowana higienistkę stomatologiczną i składa się z 4 etapów, wykonywanych w ramach jednej wizyty.

Stomatolog Gdańsk

I ETAP – INSTRUKTAŻ HIGIENY

Na tym etapie higienistka stomatologiczna poznaje indywidualne nawyki Pacjenta. Poprzez rozmowę uczy naszych Pacjentów, jak odpowiednio dbać o higienę i jakich środków pielęgnacyjnych używać. Odpowiada również  na pytania związane z codzienną domową higieną i pielęgnacją zębów. Jest to bardzo ważny etap, który pozwala Pacjentom nauczyć się prawidłowej dbałości o zęby w domu.

II ETAP – SCALING (USUWANIE KAMIENIA)

Podczas tego etapu Pacjenci dowiadują się dlaczego usuwanie kamienia jest ważnym zabiegiem, który  powinien być wykonywany regularnie przynajmniej raz do roku. Nasza higienistka w profesjonalny sposób oczyści zęby ze złogów kamienia zalegających zarówno przy linii dziąseł jak również do 4 mm w głąb.

III ETAP – PIASKOWANIE

Jest to etap przynoszący bardzo często najbardziej spektakularne efekty estetyczne. Dzięki paskowi pod ciśnieniem zostają usunięte z zębów osady i drobne przebarwiania, powstające podczas codziennego spożywania posiłków oraz napoi (szczególnie kawa i herbata). Po tym etapie zęby Pacjenta staja się czyste i zdecydowanie jaśniejsze.

Stomatolog Gdańsk

IV ETAP – POLEROWANIE I FLOURYZACJA

Polerowanie ma na celu wygładzenie powierzchni zęba oraz podkreślenie efektów poprzednich zabiegów. Fluoryzacja natomiast zabezpiecza zęby przed nadwrażliwością pozabiegową, jak również zabezpiecza zęby przed próchnicą.

Warto również podkreślić, iż zabieg higienizacji powinien być początkiem dalszego procesu leczenia, ponieważ sprzyja procesom gojenia po zabiegach chirurgicznych, jak również umożliwia dokładne dobieranie koloru wypełnienia oraz lepszą jego przyczepność. Brak regularności w oczyszczaniu zębów może mieć poważne konsekwencje medyczne począwszy od zapalenia dziąseł a skończywszy na parodontozie.

higienizacja

Zabieg piaskowania a także fluoryzacja zębów przeprowadzana jest opcjonalnie zgodnie z indywidualnymi wskazaniami dla danego Pacjenta.