Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
UMÓW WIZYTĘ
DentiCo Stomatologia

Pakiet Higienizacyjny

Profesjonalne czyszczenie zębów to nie tylko estetyka to również najlepsza prfilkatyka chorób przyzębia. Na naszej wizycie higienizacyjnej wykonujemy nie tylko skaling (czyli usuwanie kamienia na zębach) oraz piaskowanie ale także uczymy naszych Pacjentów jak proawidłowo dbać o swoje zęby tak aby służyły mu w zdrowi przez długie lata. Nasze gabinety w Gdańsku pozwolą na szybkie doprowadzenie uśmiechu do perfekcji oraz pomogą w perfekcyjnym radzeniu sobie z domową higiena jamy ustnej

I ETAP – INSTRUKTAŻ HIGIENY

Na tym etapie higienistka stomatologiczna poznaje indywidualne nawyki Pacjenta. Poprzez rozmowę uczy i motywuje naszych Pacjentów, jak odpowiednio dbać o higienę i jakich środków pielęgnacyjnych używać. Okazuje się iż wszystkie przybory do pielęgnacji jamy ustnej powinny być indywidualnie dobrane w taki sposób aby zaspokajały potrzeby Pacjentów. W tej części higienistka odpowiada również  na pytania związane z codzienną domową higieną i pielęgnacją zębów tj. np. jakiej używać pasty czy też szczoteczki, czy zastosowanie płynów do płukania jamy istnej jest zdrowe. Jest to bardzo ważny etap, który pozwala Pacjentom nauczyć się prawidłowej dbałości o zęby w domu. Nie dla każdego z Pacjentów oczywisty jest fakt iż nieodpowiednio dobrane przypory higieniczne mogą szkodzić. W początkowej rozmowie Pacjent dowiaduje się również co to jest osad i czym różni się od kamienia a także dlaczego wykonywanie regularnie wizyt higienizacyjnych jest tak ważne dla zdrowia naszych zębów.

II ETAP – SCALING (USUWANIE KAMIENIA)

Podczas skalingu zostaną usunięte złogi kamienia nazębnego zalegające nie tylko na przednich zębach. Nasza higienistka w profesjonalny sposób oczyści zęby ze złogów zarówno przy linii dziąseł jak również do 4 mm w głąb. Zabieg skalingu jest bezbolesny a dla osób szczególnie wrażliwych może zostać wykonane znieczulenie.

III ETAP – PIASKOWANIE

Piaskowanie to etap przynoszący bardzo często najbardziej spektakularne efekty estetyczne.  Często Pacjenci chcąc poprawić estetykę swoich zębów mylą zabieg piaskowania z wybielaniem zębów. Bardzo często osady pokrywają w taki sposób korony zębów iż te robią się szaro – brunatne i nieestetyczne. Dzięki piaskowaniu pod ciśnieniem zostają usunięte z zębów osady i drobne przebarwiania, powstające podczas codziennego spożywania posiłków oraz napoi (szczególnie kawa i herbata). Po piaskowaniu zęby Pacjenta staja się czyste i zdecydowanie jaśniejsze. Tak więc zabieg piaskowania bardzo często jest  w stanie poprawić estetykę uśmiechu. Dodatkowym udogodnieniem dla Pacjentów przy piaskowaniu jest możliwość wyboru smaku piasku – o szczegółu zapytaj naszą higienistkę. Piaskowanie wykonywane jest opcjonalnie w naszym pakiecie higienizacyjnym zgodnie z indywidualnymi wskazaniami dla Pacjenta.

IV ETAP – POLEROWANIE I FLOURYZACJA

Polerowanie  jest zabiegiem bardzo często pomijanym po wykonaniu zabiegu usuwania kamienia na zębach czy piaskowania,  ma on jednak kluczowe znaczenie zarówno w utrzymaniu efektów czyszczenia jak również w bardzo subiektywnym odczuciu świeżości i czystości. Po wykonaniu tzw. polishingu  zęby stają się gładkie pozwalając Pacjentom utrzymać jamę ustną w czystości na dłużej.

Fluoryzacja natomiast zabezpiecza zęby przed nadwrażliwością pozabiegową, jak również zabezpiecza zęby przed próchnicą. Natomiast zabieg ten wykonywany jest wg ścisłych wskazań.

higienizacja

Zabieg piaskowania a także fluoryzacja zębów przeprowadzana jest opcjonalnie zgodnie z indywidualnymi wskazaniami dla danego Pacjenta.