Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
UMÓW WIZYTĘ
DentiCo Stomatologia

Wybielanie zębów

 

Kolor uzębienia wbrew pozorom dla wielu osób ma wielkie znaczenie i przekłada się na ich pewność siebie w wielu sytuacjach życiowych czy częstotliwość uśmiechania się. W gabinetach oferuje się więc różne metody ułatwiające w krótkim czasie uzyskanie jasnych zębów – przywrócenie im naturalnej barwy lub zmianę ich odcienia. Również  gabinetach  DentiCo Stomatologia  zapewniamy naszym pacjentom z Gdańska i okolic pozbycie się nieładnego koloru szkliwa, czy przebarwień zębów w sposób szybki i dyskretny. Wybielanie zębów stanowi już bowiem integralną część zabiegów stomatologicznych, które świadczymy na co dzień. Wcześniejsze konsultacje pozwalają dopasować odpowiednią metodę. Sprawdzane są także ubytki i ewentualnie uzupełniane. Dodatkowo zęby i przestrzenie między nimi są oczyszczane z kamienia, płytki nazębnej i innych złogów. Należy podkreślić że nie zawsze nieładny kolor zębów oznacza konieczność ich wybielania – czasami wystarczy tylko udać się na profesjonalne oczyszczenia zębów w ramach PAKIETU HIGIENIZACYJNEGO. Zapraszamy na wizytę do naszej higienistki stomatologicznej.

Wybielanie nakładkowe i lampą Beyond – Trwały efekt estetyczny

  • WYBIELANIE LAMPĄ W GABINECIEW naszym gabinecie wykonujemy cały zabieg podczas jednej wizyty dzięki wybielaniu lampą Beyond. Trwa on około godziny i polega na trzykrotnym nałożeniu żelu na zęby i naświetlaniu go za każdym razem po 15 minut lampą Beyond. Efekt wybielania zębów jest widoczny od razu, a ewentualna nadwrażliwość zębów mija po 12 godzinach od zabiegu. W zależności od diety, higieny jamy ustnej oraz indywidualnych czynników fizjologicznych utrzymywać się może od kilku miesięcy do kilku lat. Akcelerator Beyond® to profesjonalne, gabinetowe urządzenie do wybielania zębów dający znakomite rezultaty wybielania w czasie krótszym niż inne metody wybielania. Całkowity zabieg wykonuje się już w ciągu 60 minut. Podczas filtracji intensywnego niebieskiego świata emitowanego z mocą 150W, światło specjalnie zaprojektowanej żarówki halogenowej przechodzi przez soczewki optyczne i 12 000 światłowodów, dzięki czemu akcelerator Beyond® jest w stanie wyeliminować szkodliwe promienie ultrafioletowe(UV) oraz wysoką temperaturę, dostarczając wiązkę światła o długości fali 480-520 nanometrów. Ta długość fali jest optymalna przy wybielaniu metodami z użyciem światła, co zostało potwierdzone naukowo.

 

  • WYBIELANIE NAKŁADKAMI W DOMU Stosujemy również metodę wybielania nakładkowego – wymagającą więcej samodyscypliny i zajmującą ok. 2 tygodni, które polega na zakładaniu na noc specjalnie przygotowanych dla pacjenta indywidualnych szyn i aplikowanie do nich preparatu o działaniu wybielającym. Proces nie powinien trwać dłużej niż dwa tygodnie. Prowadzony pod nadzorem lekarza jest całkowicie bezpieczny. Efekt estetyczny jest trwały, a proces wybielania bezpieczny dla zębów i całego organizmu. Badania kliniczne potwierdzają, że metoda ta nie powoduje uszkodzenia struktury szkliwa. Podczas wybielania może pojawić się okresowa nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne, która szybko mija po zaprzestaniu stosowania preparatu. Najlepszymi kandydatami do wybielania są pacjenci z naturalnie żółtymi zębami lub brązowymi przebarwieniami. Chcąc osiągnąć najwyższe efekty i piękny biały uśmiech przed wybielaniem należy oczyścić je z kamienia i osadów. Wybielanie wykonujemy przed rozpoczęciem leczenia zachowawczego i wykonaniem uzupełnień protetycznych.

Gdańsk – tu można skorzystać z pełni bezpiecznego i skutecznego wybielania zębów!