Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
DentiCo Stomatologia

Wybielanie zębów

Kolor uzębienia wbrew pozorom dla wielu osób ma wielkie znaczenie i przekłada się na ich pewność siebie w wielu sytuacjach życiowych czy częstotliwość uśmiechania się. W gabinetach oferuje się więc różne metody ułatwiające w krótkim czasie uzyskanie jasnych zębów – przywrócenie im naturalnej barwy lub zmianę ich odcienia. Również i w gabinecie Dentico zapewniamy naszym pacjentom z Gdańska i okolic pozbycie się nieładnego koloru szkliwa, czy przebarwień zębów w sposób szybki i dyskretny. Wybielanie zębów stanowi już bowiem integralną część zabiegów stomatologicznych, które świadczy na co dzień. Wcześniejsze konsultacje pozwalają dopasować odpowiednią metodę oraz odcień zębów – o ile tonów ma być jaśniejszy. Sprawdzane są także ubytki i ewentualnie uzupełniane. Dodatkowo zęby i przestrzenie między nimi są oczyszczane z kamienia, płytki nazębnej i innych złogów.

Wybielanie nakładkowe i lampą Beyond – trwały efekt estetyczny

W naszym gabinecie wykonujemy cały zabieg podczas jednej wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym dzięki wybielaniu lampą Beyond. Trwa on około godziny i polega na trzykrotnym nałożeniu żelu na zęby i naświetlaniu go za każdym razem po 15 minut lampą Beyond. Efekt wybielania zębów jest widoczny od razu, a ewentualna nadwrażliwość zębów mija po 12 godzinach od zabiegu. W zależności od diety, higieny jamy ustnej oraz indywidualnych czynników fizjologicznych utrzymywać się może od kilku miesięcy do kilku lat.

Stosujemy również metodę wybielania nakładkowego – wymagającą więcej samodyscypliny i zajmującą ok. 2 tygodni, które polega na zakładaniu na noc specjalnie przygotowanych dla pacjenta indywidualnych szyn i aplikowanie do nich preparatu o działaniu wybielającym. Proces nie powinien trwać dłużej niż dwa tygodnie. Prowadzony pod nadzorem lekarza jest całkowicie bezpieczny. Efekt estetyczny jest trwały, a proces wybielania bezpieczny dla zębów i całego organizmu. Badania kliniczne potwierdzają, że metoda ta nie powoduje uszkodzenia struktury szkliwa. Podczas wybielania może pojawić się okresowa nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne, która szybko mija po zaprzestaniu stosowania preparatu. Najlepszymi kandydatami do wybielania są pacjenci z naturalnie żółtymi zębami lub brązowymi przebarwieniami oraz z osadami wywołanymi np. paleniem tytoniu. Chcąc osiągnąć najwyższe efekty i piękny biały uśmiech, przed wybielaniem należy wyleczyć zęby i oczyścić je z kamienia i osadów.

Gdańsk – tu można skorzystać z pełni bezpiecznego i skutecznego wybielania zębów!