Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
UMÓW WIZYTĘ
DentiCo Stomatologia

Dentico to zespół lekarzy o różnych specjalizacji. Każdy z jego członków zajmuje się stomatologią ogólną, jednocześnie specjalizując się w wybranej gałęzi stomatologii. Taka współpraca pomiędzy lekarzami oraz pacjentem pozwala na osiąganie najwyższych rezultatów leczenia. Z tego względu pacjent na poszczególnych etapach leczenia leczony jest przez różnych członków zespołu posiadając jednocześnie swojego lekarza prowadzącego, który sprawuje planuje oraz kontroluje cały proces leczenia. To co nas wyróżnia, to indywidualne podejście do każdego przypadku. Leczymy naszych pacjentów w oparciu o indywidualne plany leczenia tworzone w oparciu o szczegółową diagnostykę.

Nasz zespół

Właścicielka DentiCo

10

Lek. Stom. Jowita Żebrowska-Zakrzewska

Więcej informacji....

Ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku w 1999 r., a prywatną praktykę prowadzi od 2004 roku. Szczególne miejsce w obszarze jej zainteresowań stanowi choroba okluzyjna, rehabilitacja stawu skroniowo – żuchwowego oraz protetyka. W trakcie leczenia ma bardzo szerokie i holistyczne spojrzenie na wszystkie problemy zdrowotne pacjenta. Systematyczny udział w wielu konferencjach i szkoleniach połączony z wieloletnią praktyką zawodową stanowią solidną podstawę dla kompleksowej analizy i leczenia pacjenta. W trakcie leczenia szczególny nacisk zwraca na prawidłową okluzję, czyli relację pomiędzy zębami górnymi i dolnymi, oraz prawidłowe ułożenie stawu skroniowo-żuchwowego. W swojej codziennej pracy pomaga pacjentom z problemem ścierania i zaciskania zębów, a także z dolegliwościami bólowymi głowy oraz szumami w uszach. Dr Zakrzewska jest także bardzo chętnie odwiedzana przez Pacjentów, którzy szczególnie bardzo boją się wizyty u stomatologa. Jest także laureatką konkursu Dentysta Roku – III miejsce w woj. Pomorskim.

ZOBACZ CERTYFIKATY

Lekarz stomatolog

6

Lek. Stom. Magdalena Borowska

Więcej informacji...

Zajmuje się leczeniem zachowawczym, jak również leczeniem endodontycznym (kanałowym) z użyciem mikroskopu. W grudniu 2014 roku ukończyła Curriculum Endodontyczne – kształcenie podyplomowe mające na celu podwyższenie poziomu wiedzy oraz poszerzenia umiejętności praktycznych lekarzy dentystów w zakresie diagnostyki i terapii chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych, zgodnie z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego (ESE). Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego

Lekarz stomatolog

8

Lek. Stom. Joanna Dziemiańczyk

Więcej informacji

W Dentico zajmuje się ortodoncją, z którą związana jest od czasu ukończenia studiów. Jest to dziedzina, na której w głównej mierze skupia swoją uwagę oraz planuje swój dalszy rozwój. W naszym gabinecie zakłada aparaty ortodontyczne zarówno u dzieci jaki i u dorosłych. Dodatkowo zajmuję się również stomatologią zachowawczą, stomatologia dziecięcą, protetyka oraz implantoprotetyką. Ortodoncja jest dziedziną, na której w głównej mierze skupiam swoją uwagę. Jednakże wiedza z innych gałęzi stomatologii pozwala mi w pełni świadomie i profesjonalnie prowadzić leczenie ortodontyczne naszych pacjentów.

Lekarz Stomatolog

Lek. Stom. Wiesława Adamowicz

Więcej informacji....

W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem zachowawczym, leczeniem endodontycznym (kanałowym) pod mikroskopem oraz leczeniem naszych najmłodszych Pacjentów. Ukończyła również Curriculum Endodontyczne – kształcenie podyplomowe mające na celu podwyższenie poziomu wiedzy oraz poszerzenia umiejętności praktycznych z zakresu leczenia kanałowego pod mikroskopem. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Lekarz stomatolog

Dr n. med. Piotr Chomik

Więcej informacji....

Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim, Kierunku Lekarsko-Dentystycznym Akademii Medycznej w Gdańsku w 2008 roku. Od 2009 roku odbywał szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, które zakończył złożeniem Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego i uzyskaniem tytułu specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej.  W latach 2009-2015 pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Stomatologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

W 2013 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy dotyczącej zastosowania nowoczesnych technik badania klinicznego w celu wczesnego wykrywania nowotworów i stanów przednowotworowych jamy ustnej. Doświadczenie i umiejętności kliniczne zdobywał w wiodących krajowych i zagranicznych ośrodkach chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej, m.in. w Wiedniu (Allgemeine Krankenhaus Wien), Recklinghausen (Niemcy), Monterrey (Meksyk), Los Angeles (USA). Wykładowca podczas licznych krajowych i zagranicznych kongresów i kursów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji w specjalistycznych czasopismach krajowych i zagranicznych. Pracownik Centrum Wad Twarzoczaszki, Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Swoje zainteresowania zawodowe kieruje w stronę chirurgicznego leczenia wrodzonych wad twarzoczaszki, w tym chirurgii ortognatycznej, chirurgii rekonstrukcyjnej jamy ustnej i twarzoczaszki u pacjentów po urazach oraz operacjach onkologicznych. Zajmuje się również chirurgią rekonstrukcyjną i regeneracyjną jamy ustnej, w tym implantologią stomatologiczną w pełnym zakresie.

Lekarz stomatolog

Lek. stom. Mateusz Nowicki

Więcej informacji....

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczestnik licznych szkoleń oraz kursów podyplomowych. Zawodowe zainteresowania wiąże z chirurgią stomatologiczna oraz implantologią. Duży nacisk kładzie na holistyczne podejście oraz profesjonalny kontakt z pacjentem. Prywatnie miłośnik podróży.

LEKARZ STOMATOLOG

Lek. stom. Mateusz Borowy

Więcej informacji....

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego pasją i główną domeną jest leczenie ortodontyczne oraz chirurgia stomatologiczna. Kieruje się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, ponieważ każdy z nas jest inny i wymaga odmiennej opieki. Dużą wagę przywiązuje do rozmowy oraz klarownego przedstawienia problemu i możliwych planów leczenia – uważa, że komunikacja i zrozumienie to podstawa. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz kursach aby zawsze zadbać o najwyższą jakość leczenia.

Menadżer DentiCo Higienistka

5
Magdalena Żebrowska – Kazimierczyk

Więcej informacji

Absolwentka podyplomowych Studiów Menadżerskich oraz Studium Medycznego dla higienistek stomatologicznych. W DentiCo zajmuje się kwestiami związanymi z administracyjną częścią działania firmy oraz wykonuje zabiegi higienizacyjne. Jednocześnie czuwa nad jakością obsługi Pacjentów, a także sprawuje pieczę nad zachowaniem najwyższych standardów. Odpowiada również za kontakt z dostawcami, aby materiały a także sprzęt na jakich pracują lekarze były zawsze najwyższej jakości.

Rejestratorka

Kamila Tuszkowska

Więcej informacji....

W DentiCo odpowiada za kontakt z pacjentem oraz umawianie i planowanie leczenia w czasie.

 

 

Rejetratorka

Agnieszka Drejer

Więcej informacji....

W DentiCo odpowiada za kontakt z pacjentem oraz umawianie i planowanie leczenia w czasie.

Asystentka stomatologiczna

4

Maria Romańska

Więcej informacji

Absolwentkami Studium Medycznego. Stanowi nieocenioną pomoc przy pracy z pacjentem. Czuwa również nad czystością i sterylnością zabiegów.

Asystentka Stomatologiczna

Katarzyna Kosel

Więcej informacji

Absolwentkami Studium Medycznego. Stanowi nieocenioną pomoc przy pracy z pacjentem. Czuwa również nad czystością i sterylnością zabiegów.