Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
UMÓW WIZYTĘ
DentiCo Stomatologia

Kilka słów o nas

Dentico to zespół lekarzy o różnych specjalizacji. Każdy z jego członków zajmuje się stomatologią ogólną, jednocześnie specjalizując się w wybranej gałęzi stomatologii. Taka współpraca pomiędzy lekarzami oraz pacjentem pozwala na osiąganie najwyższych rezultatów leczenia. Z tego względu pacjent na poszczególnych etapach leczenia leczony jest przez różnych członków zespołu posiadając jednocześnie swojego lekarza prowadzącego, który sprawuje planuje oraz kontroluje cały proces leczenia. To co nas wyróżnia, to indywidualne podejście do każdego przypadku. Leczymy naszych pacjentów w oparciu o indywidualne plany leczenia tworzone w oparciu o szczegółową diagnostykę.

Nasz zespół

Lek. Stom. Jowita Żebrowska-Zakrzewska

Stomatalog Jowita Żebrowska - ZakrzewskaLekarz stomatolog Jowita Żebrowska – Zakrzewska jest właścicielem gabinetów stomatologicznych DentiCo. Od blisko 15 lat z powodzeniem prowadzi swoja praktykę lekarską współpracując z gronem specjalistów z różnych dziedzin stomatologii, ponieważ wyznaje zasadę, że aby kompleksowo leczyć Pacjentów trzeba pracować w zespole lekarzy ,którzy specjalizują się w poszczególnych gałęziach stomatologii. Ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku w 1999 r. Szczególne miejsce w obszarze jej zainteresowań stanowi choroba okluzyjna, rehabilitacja stawu skroniowo – żuchwowego oraz protetyka. W trakcie leczenia ma bardzo szerokie i holistyczne spojrzenie na wszystkie problemy zdrowotne Pacjenta. Systematyczny udział w wielu konferencjach i szkoleniach połączony z wieloletnią praktyką zawodową stanowią solidną podstawę dla kompleksowej analizy i leczenia pacjenta. W trakcie leczenia szczególny nacisk zwraca na prawidłową okluzję, czyli relację pomiędzy zębami górnymi i dolnymi, oraz prawidłowe ułożenie stawu skroniowo-żuchwowego. W swojej codziennej pracy pomaga Pacjentom z problemem ścierania i zaciskania zębów, a także z dolegliwościami bólowymi głowy oraz szumami w uszach. Dr Zakrzewska jest także bardzo chętnie odwiedzana przez Pacjentów, którzy bardzo boją się wizyty u stomatologa. Jest także laureatką konkursu Dentysta Roku – III miejsce w woj. Pomorskim. Uzyskała Laur Pacjenta za rok 2015/2016 a także Certyfikat Jakości Portalu „Znany Lekarz.pl”. W ostatnim czasie jako jeden z niewielu lekarzy w Polsce ukończyła Curriculum z Zakresu Gnatologii i Okluzji w Interdyscyplinarnej Stomatologii. Dzięki temu jeszcze lepiej potrafiła pomagać naszym Pacjentom i kompleksowo zajmować się ich zdrowiem. Doktor jest doskonałym wyborem dla Pacjentów, którzy chcą kompleksowo zająć się zdrowiem swoich zębów z uwzględnieniem prawidłowo funkcjonującego narządu żucia.

Dyplomy i certyfikaty:

dr n.med. Dorota Klonowicz (specjalista chirurgii stomatologicznej)

W 2009 roku Z wyróżnieniem Ukończyła Gdański Uniwersytet. Przez następne lata pracowała jako asystent w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej GUMed, gdzie w 2015 roku obroniła rozprawę doktorską. W 2017 roku zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie chirurgii stomatologicznej. Ukończyła wiele kursów o tematyce chirurgicznej, między innymi dziesięciomiesięczne szkolenie Practiculum Implantologii. Jest członkiem towarzystw chirurgicznych OSIS i PTCHJU. Swoją wiedzę pogłębia również podczas naukowych wyjazdów konferencyjnych i wprowadza najnowsze standardy i procedury chirurgiczne w codziennej praktyce. W DentiCo zajmuje się zabiegami chirurgicznymi począwszy od usunięcia zębów, po chirurgiczne ekstrakcje zatrzymanych zębów ósmych.

Lek. stom. Mateusz Borowy (ortodoncja)

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego pasją i główną domeną jest leczenie ortodontyczne oraz chirurgia stomatologiczna. Kieruje się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, ponieważ każdy z nas jest inny i wymaga odmiennej opieki. Dużą wagę przywiązuje do rozmowy oraz klarownego przedstawienia problemu i możliwych planów leczenia – uważa, że komunikacja i zrozumienie to podstawa. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz kursach aby zawsze zadbać o najwyższą jakość leczenia.

Dyplomy i certyfikaty:

Dr n. med. Piotr Chomik (specjalista chirurgii twarzowo - szczękowej)

Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim, Kierunku Lekarsko-Dentystycznym Akademii Medycznej w Gdańsku w 2008 roku. Od 2009 roku odbywał szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, które zakończył złożeniem Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego i uzyskaniem tytułu specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej. W latach 2009-2015 pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Stomatologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W 2013 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy dotyczącej zastosowania nowoczesnych technik badania klinicznego w celu wczesnego wykrywania nowotworów i stanów przednowotworowych jamy ustnej. Doświadczenie i umiejętności kliniczne zdobywał w wiodących krajowych i zagranicznych ośrodkach chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej, m.in. w Wiedniu (Allgemeine Krankenhaus Wien), Recklinghausen (Niemcy), Monterrey (Meksyk), Los Angeles (USA). Wykładowca podczas licznych krajowych i zagranicznych kongresów i kursów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji w specjalistycznych czasopismach krajowych i zagranicznych. Pracownik Centrum Wad Twarzoczaszki, Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Swoje zainteresowania zawodowe kieruje w stronę chirurgicznego leczenia wrodzonych wad twarzoczaszki, w tym chirurgii ortognatycznej, chirurgii rekonstrukcyjnej jamy ustnej i twarzoczaszki u pacjentów po urazach oraz operacjach onkologicznych. Zajmuje się również chirurgią rekonstrukcyjną i regeneracyjną jamy ustnej, w tym implantologią stomatologiczną w pełnym zakresie.

lek. stom. Daria Czyżewska

Absolwentka kierunku lekarsko – dentystycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Aktywna uczestniczka licznych konferencji naukowych oraz kurów z zakresu nowoczesnej stomatologii. Jest osoba, która stale się rozwija i konsekwentni poszerza swoja wiedzę i umiejętności praktyczne. W kręgu jej zainteresowań znajduje się stomatologia zachowanie, periodontologia, protetyka a także medycyna estetyczna.

Lek. Stom. Camilla Majewska

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku lekarsko – dentystycznym, Szczególnie zainteresowana stomatologią estetyczną i protetyką. Aktywnie uczestniczy w konferencjach stomatologicznych oraz licznych szkoleniach i kursach specjalistycznych w dziedzinie endodoncji, stomatologii estetycznej oraz protetyki. Komfort i dobre samopoczucie pacjenta podczas leczenia to dla Niej priorytet. W DentiCo zajmuje się leczeniem zachowawczym, protetyką oraz stomatologią dziecięcą.

Dyplomy i certyfikaty:

Lek. Stom. Aleksandra Neumann

Ukończyłam studia Stomatologiczne na wydziale lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Roczny staż podyplomowy odbyłam w Pomorskim Centrum Stomatologii . W pracy szczególnie pasjonuje mnie endodoncja pod mikroskopem, stomatologia zachowawcza i stomatologia estetyczna. W tych właśnie dziedzinach stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności praktyczne uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Za cel stawiam sobie bezbolesne leczenie na najwyższym poziomie oraz zadowolenie Pacjenta.

Dyplomy i certyfikaty:

Lek. Stom. Anna Porodzińska


Studiowałam na kierunku lekarsko-dentystycznym w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a następnie na kierunku stomatologii w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.Staż podyplomowy odbywałam w prywatnym gabinecie dentystycznym w Szczecinie.Wiodącymi dziedzinami w mojej pracy są: endodoncja – leczenie kanałowe pod mikroskopem, stomatologią zachowawcza oraz protetyka. Stale rozwijam się i podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w różnych kursach i szkoleniach. Dotychczas podwyższałam swoją wiedzę i umiejętności poprzez szkolenie m. in. „Okluzja i planowanie leczenia cz. 1”, „Okluzja i planowanie leczenia cz.2”, „‚Preparacja zębów pod korony i mosty. Atraumatyczna metoda własna. cz 1”, ”Zaawansowana endodoncja w praktyce-stopień II” „Pierwotne leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu”, „Odkryj siłę włókien – everStick C&B oraz everX Posterior w połączeniu z G-aenial Universal Flo”, „Gradia Core & Fiber Post – kompletny system do estetycznej odbudowy zrębu i osadzenia wkładu podczas jednej wizyty”.

Dyplomy i certyfikaty:

MENADŻER - HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA

Magdalena Żebrowska – Kazimierczyk

Absolwentka podyplomowych Studiów Menadżerskich oraz Studium Medycznego dla higienistek stomatologicznych. W DentiCo zajmuje się kwestiami związanymi z administracyjną częścią działania firmy oraz wykonuje zabiegi higienizacyjne. Jednocześnie czuwa nad jakością obsługi Pacjentów, a także sprawuje pieczę nad zachowaniem najwyższych standardów. Odpowiada również za kontakt z dostawcami, aby materiały a także sprzęt na jakich pracują lekarze były zawsze najwyższej jakości.

W pracy higienistki stawia na ciągły rozwój swoich umiejętności i wiedzy w zakresie profilaktyki stomatologicznej. Prowadzi rozbudowane instruktaże higieny wraz z doborem artykułów do pielęgnacji jamy ustnej. Absolwentka Curriculum Higienistki Stomatologicznej prowadzonego przez Polska Akademię Profilaktyki Stomatologicznej. Na co dzień pracuje zgodnie z protokołom GUIDED BIOFILM THERAPY®. Jest propagatorka zdrowego stylu życia, pasjonuje się florą bakteryjną oraz jej wpływem na zdrowie człowieka a także jamy ustnej.

Dyplomy i certyfikaty:

Asystentki

dyplomowana asystentka Maria Romańska

dyplomowana asystentka Hanna Motyl

dyplomowana asystentka Aleksandra Riberk

dyplomowana asystentka Agnieszka Witkowska

Rejestratorki

Kamila Tuszkowaka

Agnieszka Drejer