Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
UMÓW WIZYTĘ
DentiCo Stomatologia

Pracujemy tylko na niezawodnych i precyzyjnych
aparatach prosto z Niemiec

 

FORESTADENT jest firmą specjalizującą się w produkcji materiałów ortodontycznych i jest jednym ze światowych liderów w tym segmencie. Została założona w 1907 roku jako producent biżuterii i zegarków, produkcja trwała aż do 1970.

Nawet dzisiaj, FORESTADENT korzysta z know-how w produkcji precyzyjnych części w połączeniu z zaawansowanym procesem wykończenia. Firma rodzinna od czterech pokoleń. Od ponad 100 lat FORESTADENT produkuje w swojej głównej siedzibie w Pforzheim, a swoje produkty sprzedaje do ponad 80 krajów

Proponujemy dwa rodzaje aparatów firmy FORESTANDENT

APARAT ceramiczny GLAM

Optymalna estetyka

Materiał z jakiego wykonane są zamki GLAM nie jest biały ale transparentny. Oznacza to, że naturalny kolor zęba przenika go dając optymalny efekt kamuflażu. Powierzchnia zamka GLAM jest matowa, co zapobiega niechcianym refleksom świetlnym. I najważniejsze: Ceramika nie przebarwia się, zachowuje swoje właściwości estetyczne przez cały okres leczenia. Warto wiedzieć iż część aparatów oferowanych jako estetyczne wykonane są z kompozytu który niestety nie jest odporny na przebarwienia i podczas całego procesu leczenia przestaje wyglądać estetycznie.

Wygodne i bezpieczne

Sposób pracy zamków ceramicznych nie różni się niczym od zamków metalowych. Nie odkształcają się i w optymalny sposób przekazują kliniczne siły bezpośrednio na zęby. Krawędzie zamka GLAM są zaokrąglone, aby zapewnić jak najmniejsze podrażnienia. Zamki GLAM przez cały okres leczenia pracują bezpiecznie i efektywnie, a pod koniec bez żadnego problemu i niszczenia zębów można je usunąć. Kolejna zaleta: zamki ceramiczne GLAM nie posiadają metalowych części, dzięki temu doskonale nadają się dla alergicznych pacjentów.

Zamki ceramiczne GLAM – zalety:

 • Dyskretne – matowa, przezroczysta ceramika
 • Estetyczne – nie przebarwiają się
 • Solidne – wykonane z materiału, który się nie odkształca
 • Skuteczne klinicznie – siły łuków skutecznie są przenoszone na zęby
 • Wygodne – zaokrąglone krawędzie zapewniają wysoki komfort noszenia
 • Bezpieczne –pod koniec leczenia bez problemów można je odkleić
 • Nie alergizujące – wykonane z medycznej ceramiki

Aparaty metalowe SPRINT  – coś więcej niż standard

Prawdopodobnie najbardziej widoczną częścią aparatu stałego są przyklejone do zębów zamki. Zamki metalowe to najczęściej stosowane elementy aparatu ortodontycznego. Nawet przy tak powszechnym systemie jest mnóstwo elementów, o których powinniście być świadomi, aby Państwa leczenie było komfortowe i zakończone pełnym sukcesem.

Rodzina zamków Sprint firmy FORESTDENTA produkowana jest z jednego elementu nierdzewnej stali medycznej. Są bardzo komfortowe dla pacjenta, a zarazem posiadają wszystkie kliniczne parametry, których oczekuje się od nowoczesnych zamków ortodontycznych. Jeśli szukasz dyskretnego, niepozornego aparatu ortodontycznego, mamy w ofercie małe zamki Mini Sprint.

Wykonane z jednego elementu – trwałość i precyzja

Wiele zamków metalowych składa się z kilku elementów. Muszą być one sprawne lub lutowane, przez to powstają szwy na których osadza się płytka nazębna i bakterie. Na łączeniach używa się materiałów zawierających alergenne składniki, na przykład nikiel. Wszystkie zamki rodziny Sprint wykonane są metoda wytryskową z jednego kawałka nierdzewnej stali medycznej. Jest ona bardziej skomplikowana, ale oferuje wiele zalet: zamki są bardzo trwałe i precyzyjnie przenoszą wszystkie parametry bezpośrednio na koronę zęba. Bardzo łatwe w utrzymaniu higieny, a także doskonale nadają się dla alergicznych pacjentów.

Zalety rodziny zamków Sprint

 • Stabilność: wykonane z jednego elementu metodą wytryskową
 • Bezpieczeństwo: bezpieczne klejenie do zęba
 • Wysoki komfort noszenia: zaoblone krawędzie
 • Delikatne i skuteczne: siły przenoszone są optymalnie na korony zęba
 • Troska: bez trudności można je odkleić pod koniec leczenia
 • Nie alergizujące: wykonane z bezniklowej stali nierdzewnej
Call Now ButtonUmów wizytę