Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
UMÓW WIZYTĘ
DentiCo Stomatologia

Dobry implant to nie wszystko

 

Całość uzupełnienia protetycznego składa się zarówno  z implantu (śruby umocowanej w kości) jak również korony ceramicznej imitującej część zęba widoczną w buzi. Jednak pozostaje jeszcze trzeci bardzo znaczący element odpowiedzialny nie tylko za estetykę ale także za jakość uzupełnienia braku zębowego. Mowa o łączniku – elemencie łączącym śrubę implantologiczna z koroną protetyczna.

Dlaczego łączniki są tak wyjątkowe?

ŁĄCZNIKI ATLANTIS to łączniki indywidualnie zaprojektowane specjalnie dla Ciebie, stanowią obecnie najlepsze rozwiązanie protetyczne dla koron cementowanych na implantach. Dzięki wykorzystaniu wyjątkowego oprogramowania Atlantis VAD (Virtual Abutment Design), łączniki otrzymują formę zaprojektowaną w oparciu o docelowy kształt zęba. Dzięki temu powstaje łącznik charakteryzujący się doskonałą funkcjonalnością i estetyką .Łączniki Atlantis mogą być stosowane we wszystkich pozycjach w jamie ustnej i wykonywane są z tlenku cyrkonu, tytanu oraz tytanu w kolorze złota.

Ponieważ zęby nie są okrągłe

Organizm ludzki ma zdolność do szybkiej regeneracji, o ile zapewni mu się odpowiednie warunki. Łączniki Atlantis® są projektowane i produkowane z przeznaczeniem do określonych przestrzeni bezzębnych, w których mają zostać umieszczone, z uwzględnieniem otaczających zębów i kanek miękkich, a także zasad biologii, anatomii i inżynierii.

  • System Atlantis® to unikalne połączenie czterech kluczowych funkcji znanych pod nazwą Atlantis BioDesign Matrix®. Współpracują one ze sobą w celu wspierania kontroli tkanek miękkich i uzyskania idealnych rezultatów funkcjonalnych i estetycznych. Jest to niepowtarzalna zaleta systemu Atlantis®, ważna dla Ciebie i Twoich pacjentów.
  • Atlantis VAD® Projektowanie na podstawie ostatecznego kształtu zęba. Oprogramowanie Atlantis VAD® (Virtual Abutment Design) umożliwia zaprojektowanie każdego łącznika w odniesieniu do przestrzeni bezzębnej i otaczających tkanek w celu zapewnienia wysokiej precyzji i jeszcze bardziej naturalnego rezultatu estetycznego.
  • Natural Skape® Kształt i profil wykonania łącznika jest oparty na indywidualnych warunkach anatomicznych pacjenta. Sprzyja to trwałej stymulacji tkanek miękkich, zapewnia optymalne podparcie i retencję uzupełnienia ostatecznego.
  • Soft-tissueAdapt® Optymalne podparcie podczas formowania i adaptacji tkanki miękkiej do ostatecznej korony. Projekt każdego łącznika Atlantis® uwzględnia zasady biologii, anatomii i inżynierii, zapewniając prawidłowe warunki gojenia się tkanek miękkich i ich adaptacji do finalnej odbudowy.
  • Custom Connect® Silne i Stabilne mocowanie – połączenie dostosowane do każdego najważniejszego systemu implantologicznego. Połączenia oraz śruby łączników Atlantis® są indywidualnie konstruowane i testowane dla każdej platformy implantu, aby zapewnić optymalne dopasowanie, stabilność i trwałe powodzenie w leczeniu.

Projektowane na podstawie końcowego kształtu zęba

Łączniki są projektowane indywidualnie na podstawie końcowego kształtu zęba z użyciem opatentowanego oprogramowania Atlantis VAD® w celu osiągnięcia bardziej naturalnych rezultatów estetycznych. Ten unikalny proces daje nieograniczone możliwości oraz indywidualne rozwiązania do odbudowy jednego, kilku zębów, albo całego łuku.

Zoptymalizowany proces trójwymiarowego skanowanie modeli górnej i dolnej szczęki daje bardziej dokładny obraz wirtualny. Umożliwia on indywidualne zaprojektowanie i wytworzenie każdego łącznika Atlantis® z uwzględnieniem określonego miejsca, w którym zostanie umieszczony, i w odniesieniu do otaczających zębów.

Call Now ButtonUmów wizytę