Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
UMÓW WIZYTĘ
DentiCo Stomatologia
Zapalenie dziąseł

Spotykaliśmy się wielokrotnie w naszej praktyce z pacjentami cierpiącymi z powodu krwawienia dziąseł. W przeważającej większości przypadków krwawienie z dziąseł udało nam się całkowicie wyleczyć. Nieleczenie może natomiast prowadzić do szeregu komplikacji zdrowotnych. Choroba dziąseł jest to zapalenie dziąseł i jest stanem w pełni odwracalnym. Chorobę wywołują bakterie w płytce nazębnej tj. lepkiej, prawie bezbarwnej błonce, która nieprzerwanie tworzy się na naszych zębach.

Objawy choroby to:

  • krwawiące dziąsła szczególnie podczas szczotkowania lub nitkowania,
  • dziąsła czerwone lub rozpulchnione,
  • nadwrażliwość lub ból dziąseł,
  • utrzymujący się nieświeży oddech lub niesmak w ustach,
  • obrzęk dziąseł

Zapalenie dziąseł jest łagodnym stanem zapalnym na początku choroby. Płytka nazębna i kamień nazębny (stwardniała płytka) budują się na linii dziąseł. Dziąsła stają się czerwone, rozpulchnione i mogą krwawić podczas szczotkowania i nitkowania. Kości i włókna utrzymujące zęby są na tym etapie nienaruszone dlatego działając w porę etap ten możemy całkowicie odwrócić. Jednak zapalenie dziąseł pozostawione nieleczone może przejść w fazę zapalenia przyzębia (parodontoza) – stan ten jest nieodwracalny i wymaga długotrwałego leczenia.

Bardzo często w początkowym stanie zapalenie dziąseł wystarczającą formą pomocy jest skorzystanie z wizyty u naszej Higienistki Stomatologicznej, która wykona tzw. Pakiet Higienizacyjny

Call Now ButtonUmów wizytę