ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

KORONY I MOSTY

Czy wiesz, że wypadnięcie nawet jednego zęba może prowadzić do poważnych konsekwencji? Wiele nieprzespanych nocy, wstyd przed uśmiechaniem się, kolejne zaniedbania… Dlatego niezwykle ważne jest, aby koniecznie zająć się tym problemem, a tym samym odbudować utracone uzębienie. W tym celu współcześnie stosowane są korony oraz mosty protetyczne, dzięki którym można skutecznie zrekonstruować zęby, co pozwoli Ci cieszyć się pełnią życia!

Co powinieneś wiedzieć o koronach i mostach protetycznych?

Jeżeli ułamał Ci się ząb lub co gorsza wypadł, lekarz najprawdopodobniej zaleci leczenie, w trakcie którego zamocowana zostanie korona protetyczna. Pozwala ona przywrócić estetykę i pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Korona protetyczna może być przytwierdzona do pozostałej części zęba, jeżeli doszło do mechanicznego złamania zęba, lub zamocowana na implancie. W drugim przypadku konieczne jest wcześniejsze przeprowadzenie leczenia implantologicznego, które polega na wszczepieniu implantu, czyli małego tytanowego elementu. Jest to swojego rodzaju podstawa, która umożliwia zamocowanie korony protetycznej. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zabieg wszczepienia implantu jest w pełni bezpieczny i całkowicie bezbolesny, a to za sprawą skutecznych znieczuleń. Do implantu mocowane są specjalne łączniki, które pozwalają na stabilne zamocowanie korony protetycznej.

Z kolei most protetyczny pozwala zarówno rozwiązać problem pojedynczej luki, jak i kilku braków zębowych obok siebie. Ta odbudowa może być zamocowana na pozostałych zębach lub na implantach. W pierwszej sytuacji konieczne jest posiadanie zdrowego uzębienia, co pozwala na jego oszlifowanie, a tym samym przytwierdzenie mostu protetycznego. Dzięki temu będziesz mógł w krótkim czasie cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem. W drugiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie leczenia implantologicznego, co pozwala ostatecznie stabilnie zamocować most protetyczny.  

Rodzaje koron protetycznych stosowanych w DentiCo

W naszej klinice stosujemy różnego rodzaju rozwiązania, dzięki czemu możemy skutecznie rozwiązać problem pojedynczej luki. W DentiCo wszystkie korony wykonujemy przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii komputerowego wspomagania projektowania i produkcji, co wpływa na szczelność wykonywanych odbudów, a tym samym na trwałość i długość użytkowania. Przeprowadzone kompleksowe leczenie pozwala w krótkim czasie cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Wystarczy, że zrobisz pierwszy krok, który całkowicie odmieni Twoje życie!

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

  Rodzaje mostów protetycznych stosowanych w DentiCo

  Do odbudowania kilku utraconych zębów, ale również jednego zęba, wykorzystuje się mosty protetyczne. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zamocowanie ich na implantach. Mosty protetyczne mogą być również osadzane na zdrowych zębach, lecz w takim wypadku uzębienie musi zostać oszlifowane, dlatego nie zalecamy tego rozwiązania. Wszczepienie implantów, a następnie przeprowadzenie leczenia protetycznego pozwala skutecznie przywrócić pełną funkcjonalność i estetykę uśmiechu. Możesz cieszyć się zachwycającymi efektami przez długie lata! 

  Zobacz efekty leczenia naszych Pacjentów

  zdjęcie przypadku przed
  zdjęcie przypadku po
  Pani Martyna
  U Pani Martyny przeprowadziliśmy leczenie ortodontyczne. Ale na tym nie koniec – zamocowaliśmy także pełnoceramiczne korony oraz dokonaliśmy chirurgicznej korekty dziąseł. Dzięki kompleksowemu zatroszczeniu się o uśmiech Pacjentki, uzębienie Pani Martyny wygląda teraz zupełnie inaczej.
  zdjęcie przypadku przed
  zdjęcie przypadku po
  Pani Iza
  Pani Iza zgłosiła się do nas, ponieważ była niezadowolona z estetyki swojego uśmiechu. Utracone uzębienie zrekonstruowaliśmy, wykorzystując w tym celu mosty protetyczne, licówki oraz protezy szkieletowe. Efekt, jaki osiągnęliśmy, był w pełni satysfakcjonujący dla Pani Izy.
  zdjęcie przypadku przed
  zdjęcie przypadku po
  Pan Wojciech
  Pan Wojciech był niezadowolony z wyglądu swojego uśmiechu, który był pogorszony przez braki w uzębieniu. W celu rekonstrukcji zębów zastosowaliśmy korony cyrkonowe na implantach. Ponadto poprawiliśmy estetykę uzębienia, wykorzystując licówki. Pan Wojciech był zachwycony uzyskanym po leczeniu efektami.
  zdjęcie przypadku przed
  zdjęcie przypadku po
  Pan Janusz
  Przednie zęby Pana Janusza były mocno starte, co obniżało estetykę jego uśmiechu oraz utrudniało mu życie. Pierwszym podjętym przez nas krokiem była kompleksowa diagnostyka przy użyciu nowoczesnych urządzeń, która pozwoliła zaplanować postępowanie. Aby Pacjent mógł normalnie funkcjonować, został zaopatrzony w specjalne odbudowy tymczasowe, umożliwiające również terapię ortodontyczną. Jej zakończenie zwieńczyła odbudowa wysokości zwarcia i zastosowanie koron pełnoceramicznych.

  Innowacyjne rozwiązania w DentiCo

  Zawsze dążymy do tego, żeby wykonywane przez nas zabiegi były nie tylko skuteczne, ale również w pełni komfortowe, dlatego korzystamy z wielu innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają to osiągnąć. Jednym z nich jest technologia komputerowego wspomagania projektowania i produkcji pozwalająca w krótkim czasie stworzyć trójwymiarowy projekt szczęk. Dzięki temu możemy zaprojektować przyszłą odbudowę protetyczną, co sprawia, że efekty leczenia są przewidywalne, a tym samym komfort całego procesu jest znacznie podnoszony. Ponadto dzięki tej technologii możemy zaprojektować tymczasowe rekonstrukcje, przez co z naszej kliniki każdy wychodzi z pełnym uzębieniem. Przekonaj się sam, jak innowacyjne rozwiązania odmieniają oblicze współczesnej technologii i podnoszą komfort leczenia! Wystarczy, że sięgniesz po słuchawkę i umówisz się na wizytę konsultacyjną w DentiCo.

  W naszej klinice odbudowy protetyczne wykonujemy w oparciu o technologię komputerowego wspomagania projektowania i produkcji. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pozwala to uzyskać niezwykłą szczelność i dopasowanie koron, przez co otrzymanymi efektami będziesz mógł cieszyć się przez wiele lat. Ponadto w DentiCo korzystamy ze skanera, który pozwala na przymierzenie swojego nowego uśmiechu jeszcze przed zakończeniem leczenia, przez co uzyskane efekty są przewidywalne i zgodne z oczekiwaniami. 

  Leczenie krok po kroku

  Umów się na wizytę!

  Pojawienie się nawet najmniejszej luki może spowodować liczne poważne problemy. Nie zwlekaj więc z podjęciem leczenia, bo tylko w taki sposób możesz im skutecznie zapobiec. W DentiCo skutecznie pomożemy Ci spełnić Twoje marzenie o pięknym i zdrowym uśmiechu. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo dzwoniąc pod numer +48 586 005 000

  ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

  Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

   Najczęściej zadawane pytania o korony i mosty zębowe
   Czy resztki jedzenia dostają się pod korony lub mosty protetyczne?
   +
   Odbudowy protetyczne mocowane są za pomocą specjalnego cementu stomatologicznego, który uniemożliwia dostawanie się resztek pożywienia pod korony lub mosty. Wszelkie odbudowy protetyczne wymagają szczególnego rodzaju higieny, przede wszystkim zaleca się korzystanie z irygatorów.
   Czy zawsze można skorzystać z korony lub mostu protetycznego?
   +
   Niewyleczone choroby uzębienia lub zbyt krótka korona zęba są przeciwwskazaniem do zastosowania odbudowy protetycznej. W takim przypadku konieczne jest wcześniejsze wykonanie dodatkowego zabiegu.
   Czy leczenie protetyczne jest bolesne?
   +
   Wykorzystujemy skuteczne znieczulenia, które sprawiają, że zabieg jest w pełni komfortowy i bezbolesny. Duża w tym również zasługa naszego doświadczonego zespołu, który zawsze dobiera korzystne metody.
   Korony i mosty
   Korona metal – porcelana(frezowana)
   1 500zł
   Korona cyrkonowa, pełnoceramiczna(licowana porcelaną, wykonywana w systemie cad/cam)
   2 300zł
   Pojedynczy ząb może zostać zrekonstruowany za pomocą korony protetycznej, która przytwierdzana jest do implantu lub do oszlifowanego zęba. W ten sposób może zostać przywrócona estetyka uśmiechu. W przypadku pojawienia się kilku braków zębowych obok siebie stosuje się most protetyczny, który mocowany jest do naturalnego uzębienia lub dwóch implantów. Wykorzystanie tego rozwiązania pozwala przez długie lata cieszyć się zachwycającym uśmiechem

   EKSPERCI W DANEJ DZIEDZINIE

   lek. dent. Jowita Żebrowska-Zakrzewska

   leczenie protetyczne, okluzja, planowanie leczenia

   Właścicielka

   Lekarz stomatolog Jowita Żebrowska ? Zakrzewska jest właścicielem gabinetów stomatologicznych DentiCo. Od blisko 15 lat z powodzeniem prowadzi swoja praktykę lekarską współpracując z gronem specjalistów z różnych dziedzin stomatologii, ponieważ wyznaje zasadę, że aby kompleksowo leczyć Pacjentów trzeba pracować w zespole lekarzy ,którzy specjalizują się w poszczególnych gałęziach stomatologii. Ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku w 1999 r. Szczególne miejsce w obszarze jej zainteresowań stanowi choroba okluzyjna, rehabilitacja stawu skroniowo ? żuchwowego oraz protetyka.

   lek. dent. Jowita Żebrowska-Zakrzewska

   leczenie protetyczne, okluzja, planowanie leczenia

   Właścicielka

   Lekarz stomatolog Jowita Żebrowska ? Zakrzewska jest właścicielem gabinetów stomatologicznych DentiCo. Od blisko 15 lat z powodzeniem prowadzi swoja praktykę lekarską współpracując z gronem specjalistów z różnych dziedzin stomatologii, ponieważ wyznaje zasadę, że aby kompleksowo leczyć Pacjentów trzeba pracować w zespole lekarzy ,którzy specjalizują się w poszczególnych gałęziach stomatologii. Ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku w 1999 r. Szczególne miejsce w obszarze jej zainteresowań stanowi choroba okluzyjna, rehabilitacja stawu skroniowo ? żuchwowego oraz protetyka.

   ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

   Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!