Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
UMÓW WIZYTĘ
DentiCo Stomatologia

Profesjonalne czyszczenie zębów to nie tylko estetyka to również najlepsza profilaktyka chorób przyzębia. Na naszej wizycie higienizacyjnej wykonujemy nie tylko skaling (czyli usuwanie kamienia na zębach) oraz piaskowanie ale także uczymy naszych Pacjentów jak prawidłowo dbać o swoje zęby tak aby służyły mu w zdrowi przez długie lata. Nasze gabinety w Gdańsku pozwolą na szybkie doprowadzenie uśmiechu do perfekcji oraz pomogą w idealnym radzeniu sobie z domową higiena jamy ustnej. Nasza higienistka przygotowuje także Pacjentów do leczenia ortodontycznego zarówno pod kątem czystych zębów – gotowych do założenia aparatu, ale także wykonuje szczegółowy instruktaż higieny w celu przygotowania Pacjenta do nowej jakości pielęgnacji jamy ustnej.

ETAPY WIZYTY HIGIENIZACYJNEJ

 

I ETAP – INSTRUKTAŻ HIGIENY- budowanieświadomości

Na tym etapie higienistka stomatologiczna poznaje indywidualne nawyki Pacjenta. Poprzez rozmowę uczy i motywuje naszych Pacjentów, jak odpowiednio dbać o higienę i jakich środków pielęgnacyjnych używać. Okazuje się, iż wszystkie przybory do pielęgnacji jamy ustnej powinny być indywidualnie dobrane w taki sposób aby zaspokajały potrzeby Pacjentów. W tej części higienistka odpowiada również na pytania związane z codzienną domową higieną i pielęgnacją zębów tj. np. jakiej używać pasty czy też szczoteczki, czy zastosowanie płynów do płukania jamy istnej jest zdrowe. Jest to bardzo ważny etap, który pozwala Pacjentom nauczyć się prawidłowej dbałości o zęby w domu. Nie dla każdego z Pacjentów oczywisty jest fakt, iż nieodpowiednio dobrane przypory higieniczne mogą szkodzić. W początkowej rozmowie Pacjent dowiaduje się, również co to jest osad i czym różni się od kamienia, a także dlaczego wykonywanie regularnie wizyt higienizacyjnych jest tak ważne dla zdrowia naszych zębów.

CAŁOŚĆ ZABAIEGÓW PRZEPROWADZANA JEST NA NAJALEPSZYMSPRZECIE DO PROFILAKTYKI GABINETOWEJ MASTER PIEZON AIRFLOW

 

II ETAP – PIASKOWANIE AIRLOW®- usuwanie biofilmu iprzebarwień

Dzięki pracy na innowacyjnymurządzeniu Master Piezon® piaskowanie to nie tylko etap przynoszącybardzo często najbardziej spektakularne efekty estetyczne poprzezusunięcie zanieczyszczeń z kawy czy herbaty, ale także bardzo ważnyaspekt zdrowotny – walka z biofilmem. Na tym etapie opróczpowierzchownych zanieczyszczeń powodujących nieestetyczny wyglądzębów, usuwane są bakterie z wszystkich zakamarków oraz bruzdzębowych. Urządzenie AIRFLOW® dzięki wyrzutowi mieszaniny powietrzaoraz innowacyjnego proszku z prędkością 400 km/h pozwala wzdecydowany, ale jednocześnie bardzo komfortowy sposób pozbyć sięzanieczyszczeń.Oprócz bardzo dużych walorów zdrowotnych zabiegu wykonanego nanowoczesnym sprzęcie Master Piezon®, udaje się również poprawićestetykę zębów Bardzo często osady pokrywają w taki sposób koronyzębów, iż te robią się szaro – brunatne i nieestetyczne. Dziękipiaskowaniu pod naprawdę nieosiągalnym dotąd ciśnieniem a jednocześniebardzo delikatnym piasku zostają usunięte z zębów osady i drobneprzebarwiania, powstające podczas codziennego spożywania posiłków oraznapojów (szczególnie kawa i herbata). Po piaskowaniu zęby Pacjentastaja się czyste i zdecydowanie jaśniejsze.Jednocześnie nasze piaskowanie dzięki podgrzewanej wodzie orazinnowacyjnej końców i piaskowi EMS Plus pozostaje całkowiciekomfortowy dla Pacjenta, piasek nie wydostaje się poza jamę ustna aPacjenci również nie odczuwają go w swojej buzi dzięki temu iż piasekcałkowicie się rozpuszcza.

III ETAP – SKALING PIEZON NOPAIN®

Nasza innowacyjna metodaczyszczenia pozwala w większości usunąć złogi nazębne przy użyciumniej ingerencyjnej metody jaka jest piaskowanie w systemie AIR FLOW.Natomiast twarde, zmineralizowane złogi zastają usunięte podczasskalingu. Wykorzystywana w naszym gabinecie higieny technologia PIEZONNO PAIN® pozwala na przeprowadzenie szybkiego, precyzyjnego ibezpiecznego zabiegu przy niezrównanym komforcie. Podświetlanakońcówka skalera umożliwia higienistce lepszą widoczność cozdecydowanie wpływa na dokładność wykonanego zabiegu.

IV ETAP – POLEROWANIE

Polerowanie jest zabiegiembardzo często pomijanym po wykonaniu zabiegu usuwania kamienia nazębach czy piaskowania, ma on jednak kluczowe znaczenie zarówno wutrzymaniu efektów czyszczenia jak również w bardzo subiektywnymodczuciu świeżości i czystości. Dzięki pracy na urządzeniu MASTERPIEZON nasze polerowanie odbywa się przy pomocy piaskarki zodpowiednio dobranym piaskiem. Polerowanie przy pomocy piaskarki jestdokładniejsze ponieważ tradycyjny zabieg wykonywany przy pomocy gumki,szczoteczki oraz pasty uniemożliwia doczyszczenie przestrzenimiedzyzębowych, szczególnie u Pacjentów z nieprawidłowo ustawionymizębami a także zagłębień i bruzd oraz wszystkich zakamarków w trakcienoszenia aparatu ortodontycznego.

Nasze realizacje:

NASZE REALIZACJE:

Call Now ButtonUmów wizytę