Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
UMÓW WIZYTĘ
DentiCo Stomatologia

HIGIENIZACJA PACJENTÓW ORTODONTYCZNYCH

 

Higiena podczas noszenia aparatu ortodontycznego jest zdecydowanie utrudniona. Często Pacjenci użytkujący aparaty nie radzą sobie z prawidłowym dbaniem o zęby. Konsekwencje niewłaściwej higieny mogą być bardzo groźne. Bardzo często w przypadku kiedy Pacjent nie jest odpowiednio przygotowany do leczenia ortodontycznego zamienia jeden problem z zębami na inny- mianowicie – wadę zgryzu na późniejsze problemy z próchnicą, odwapnieniami oraz zapalaniem dziąseł.

Dlatego każdy z naszych Pacjentów przed założeniem aparatu ortodontycznego odbywa wizytę higienizacyjną, nie tylko ze względu na jak najlepsze przygotowanie zębów do przyklejenia zamków, ale przede wszystkim w celu zapoznania się z nawykami higienicznymi. Okres leczenia ortodontycznego jest czasem, który wymaga od Pacjentów szczególnej troski i uwagi w kontekście higieny jamy ustnej. Nasza higienistka przygotowuje Pacjentów przed leczeniem tak, aby doskonale wiedzieli jak powinny zadbać o swoje zęby. Podczas wizyty dobrane zostają akcesoria oraz zostaje wykonany dokładny instruktaż higieny tak, aby po wizycie Pacjent wiedział jak korzystać z poszczególnych akcesoriów oraz jak wybrać je najlepiej. Warto wspomnieć, iż nasza higienistka sprawuje pieczę nad Pacjentami podczas całego procesu leczenia ortodontycznego tak aby zęby po leczeniu były nie tylko ładne, ale i zdrowe. W DentiCo higienizacja przed leczeniem ortodontycznym jak i w jego trakcie to standard natomiast jeśli już nosisz aparat i nie radzisz sobie z higieną zapraszamy również na indywidualne instruktaże higieny.
Idealną higienę oraz perfekcyjne doczyszczenie zębów w trakcie leczenia ortodontycznego udaje nam się utrzymać dzięki nowoczesnemu urządzeniu do profilaktyki, które jest idealne do oczyszczania zębów z biofilum oraz osadów w trakcie użytkowania aparatu ortodontycznego.

Wykorzystanie piaskarki AIRFLOW® w przypadku Pacjentów z aparatami ortodontycznymi:

  • Rękojeść AIRFLOW® z piaskiem PLUS stanowi jedyne rozwiązanie pozwalające na usuwanie biofilmu z obszarów wokół aparatów ortodontycznych.
  • AIRFLOW® zapewnia 100% dostęp do przestrzeni wokół zamków. Nie wymaga zdejmowania łuków, ligatur lub wyciągów.
  • AIRFLOW® z piaskiem PLUS w sposób bezpieczny i skuteczny usuwa biofilm, nie uszkadzając ani nie modyfikując powierzchni zamków oraz utrzymując ich pełną siłę wiązania.
  • Piasek PLUS jest komfortowy dla dziąseł i tkanek miękkich, co poprawia współpracę ze strony Pacjenta.

W trakcie noszenia aparatu ortodontycznego w celu utrzymania idealnej higieny rekomendujemy odbywanie regularnych wizyt w gabinecie higieny nie rzadziej niż co 3- 4 miesiące.

Call Now ButtonUmów wizytę