Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
UMÓW WIZYTĘ
DentiCo Stomatologia

Profesjonalne czyszczenie zębówto nie tylko estetyka to również najlepsza profilaktyka choróbprzyzębia. Na naszej wizycie higienizacyjnej wykonujemy nie tylkoskaling (czyli usuwanie kamienia na zębach) oraz piaskowanie ale takżeuczymy naszych Pacjentów jak prawidłowo dbać o swoje zęby tak abysłużyły mu w zdrowi przez długie lata. Nasze gabinety w Gdańskupozwolą na szybkie doprowadzenie uśmiechu do perfekcji oraz pomogą widealnym radzeniu sobie z domową higiena jamy ustnej. Naszahigienistka przygotowuje także Pacjentów do leczenia ortodontycznegozarówno pod kątem czystych zębów – gotowych do założenia aparatu, aletakże wykonuje szczegółowy instruktaż higieny w celu przygotowaniaPacjenta do nowej jakości pielęgnacji jamy ustnej.

ETAPY WIZYTY HIGIENIZACYJNEJ

 

I ETAP – INSTRUKTAŻ HIGIENY- budowanieświadomości

Na tym etapie higienistkastomatologiczna poznaje indywidualne nawyki Pacjenta. Poprzez rozmowęuczy i motywuje naszych Pacjentów, jak odpowiednio dbać o higienę ijakich środków pielęgnacyjnych używać. Okazuje się, iż wszystkieprzybory do pielęgnacji jamy ustnej powinny być indywidualnie dobranew taki sposób aby zaspokajały potrzeby Pacjentów. W tej częścihigienistka odpowiada również na pytania związane z codzienną domowąhigieną i pielęgnacją zębów tj. np. jakiej używać pasty czy teższczoteczki, czy zastosowanie płynów do płukania jamy istnej jestzdrowe. Jest to bardzo ważny etap, który pozwala Pacjentom nauczyć sięprawidłowej dbałości o zęby w domu. Nie dla każdego z Pacjentówoczywisty jest fakt, iż nieodpowiednio dobrane przypory higienicznemogą szkodzić. W początkowej rozmowie Pacjent dowiaduje się, równieżco to jest osad i czym różni się od kamienia, a także dlaczegowykonywanie regularnie wizyt higienizacyjnych jest tak ważne dlazdrowia naszych zębów.

CAŁOŚĆ ZABAIEGÓW PRZEPROWADZANA JEST NA NAJALEPSZYMSPRZECIE DO PROFILAKTYKI GABINETOWEJ MASTER PIEZON AIRFLOW

 

II ETAP – PIASKOWANIE AIRLOW®- usuwanie biofilmu iprzebarwień

Dzięki pracy na innowacyjnymurządzeniu Master Piezon® piaskowanie to nie tylko etap przynoszącybardzo często najbardziej spektakularne efekty estetyczne poprzezusunięcie zanieczyszczeń z kawy czy herbaty, ale także bardzo ważnyaspekt zdrowotny – walka z biofilmem. Na tym etapie opróczpowierzchownych zanieczyszczeń powodujących nieestetyczny wyglądzębów, usuwane są bakterie z wszystkich zakamarków oraz bruzdzębowych. Urządzenie AIRFLOW® dzięki wyrzutowi mieszaniny powietrzaoraz innowacyjnego proszku z prędkością 400 km/h pozwala wzdecydowany, ale jednocześnie bardzo komfortowy sposób pozbyć sięzanieczyszczeń.Oprócz bardzo dużych walorów zdrowotnych zabiegu wykonanego nanowoczesnym sprzęcie Master Piezon®, udaje się również poprawićestetykę zębów Bardzo często osady pokrywają w taki sposób koronyzębów, iż te robią się szaro – brunatne i nieestetyczne. Dziękipiaskowaniu pod naprawdę nieosiągalnym dotąd ciśnieniem a jednocześniebardzo delikatnym piasku zostają usunięte z zębów osady i drobneprzebarwiania, powstające podczas codziennego spożywania posiłków oraznapojów (szczególnie kawa i herbata). Po piaskowaniu zęby Pacjentastaja się czyste i zdecydowanie jaśniejsze.Jednocześnie nasze piaskowanie dzięki podgrzewanej wodzie orazinnowacyjnej końców i piaskowi EMS Plus pozostaje całkowiciekomfortowy dla Pacjenta, piasek nie wydostaje się poza jamę ustna aPacjenci również nie odczuwają go w swojej buzi dzięki temu iż piasekcałkowicie się rozpuszcza.

III ETAP – SKALING PIEZON NOPAIN®

Nasza innowacyjna metoda czyszczenia pozwala w większości usunąć złogi nazębne przy użyciumniej ingerencyjnej metody jaka jest piaskowanie w systemie AIR FLOW.Natomiast twarde, zmineralizowane złogi zastają usunięte podczasskalingu. Wykorzystywana w naszym gabinecie higieny technologia PIEZONNO PAIN® pozwala na przeprowadzenie szybkiego, precyzyjnego ibezpiecznego zabiegu przy niezrównanym komforcie. Podświetlana końcówka skalera umożliwia higienistce lepszą widoczność co zdecydowanie wpływa na dokładność wykonanego zabiegu.

IV ETAP – POLEROWANIE

Polerowanie jest zabiegiembardzo często pomijanym po wykonaniu zabiegu usuwania kamienia nazębach czy piaskowania, ma on jednak kluczowe znaczenie zarówno w utrzymaniu efektów czyszczenia jak również w bardzo subiektywnymodczuciu świeżości i czystości. Dzięki pracy na urządzeniu MASTERPIEZON nasze polerowanie odbywa się przy pomocy piaskarki zodpowiednio dobranym piaskiem. Polerowanie przy pomocy piaskarki jest dokładniejsze ponieważ tradycyjny zabieg wykonywany przy pomocy gumki,szczoteczki oraz pasty uniemożliwia doczyszczenie przestrzeni miedzyzębowych, szczególnie u Pacjentów z nieprawidłowo ustawionymi zębami a także zagłębień i bruzd oraz wszystkich zakamarków w trakcie noszenia aparatu ortodontycznego.

Nasze realizacje:

Call Now ButtonUmów wizytę