ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Leczenie stomatologiczne w okresie epidemii koronawirusa

Jowita Żebrowska-Zakrzewska
Autor: Jowita Żebrowska-Zakrzewska
15.04.2020

Zdajemy sobie sprawę, że obecna sytuacja jest niezwykle trudna przede wszystkim dla Pacjentów, którzy są w trakcie leczenia stomatologicznego. Pragniemy wszystkich uspokoić, dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania. Jesteśmy przekonani, że obecna sytuacja w żaden negatywny sposób nie wpłynie na proces Waszego leczenia!

Czy i kiedy rozpoczęte leczenie będzie kontynuowane?

W obecnej sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce nie jest możliwe kontynuowanie rozpoczętego leczenia. Z tego właśnie powodu wszystkie zaplanowane wizyty przesuwane są na późniejszy okres. Każde rozpoczęte leczenie natychmiast będziemy kontynuować w momencie, kiedy sytuacja związana z rozwojem epidemii się uspokoi.

 

Jestem w trakcie leczenia kanałowego. Czy powinienem się martwić długim odstępem pomiędzy wizytami?

Uspokajamy! Przedłużające się przerwy między wizytami nie powinny w żaden negatywny sposób wpływać na efekty leczenia. Ważne jest, aby leczenie natychmiast kontynuować, gdy będzie to możliwe. Pamiętaj również, że w przypadku pojawienia się jakiekolwiek niepokojące dolegliwości, koniecznie skontaktuj się z nami.

 

Mam wypełnienie lecznicze. Czy mogą pojawić się negatywne skutki z powodu zbyt długiego pozostawienie tego wypełnienia?

Nie istnieje żadne ryzyko wystąpienie jakichkolwiek nieprzyjemnych dolegliwości. Przypominamy, że w naszej klinice korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych i w pełni bezpiecznych materiałów spełniających najwyższe, światowe standardy.

 

Jestem bezpośrednio po leczeniu kanałowym i odczuwam ból zęba podczas gryzienia. Czy powinnam się martwić?

Podczas wizyty zawsze informujemy naszych Pacjentów, że w trakcie leczenia kanałowego, a także bezpośrednio po nim może pojawić się nadwrażliwość zęba lub delikatne dolegliwości bólowe. Jest to zjawisko normalne, którym nie należy się niepokoić. Jeżeli jednak ból się nasila, a także towarzyszą mu inne objawy, takie jak gorączka czy obrzęk twarzy, koniecznie skontaktuj się z nami. Opiszemy Ci dokładnie, jakie działania należy wykonać w obecnej sytuacji.

 

Co powinienem zrobić w przypadku, kiedy stan zapalny się zaostrzył i wystąpił silny ból oraz obrzęk twarzy?

Przede wszystkim należy zachować spokój. W takiej sytuacji Twoją pierwszą reakcją powinno być sięgnięcie po telefon i skontaktowanie się z nami. Po przeanalizowaniu przypadku wystawimy e-receptę na antybiotyk, którego celem będzie zmniejszenie stanu zapalnego. Pamiętaj jednak, że po uspokojeniu się sytuacji związanej z koronawirusem należy bezwzględnie udać się do naszej kliniki, aby przeprowadzić leczenie.

 

Czy odroczenie mojego planowanego leczenia będzie miało jakieś negatywne skutki?

Rozwój epidemii wymaga podjęcia wielu restrykcyjnych kroków, których celem jest zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa. Z tego powodu o wiele korzystniejsze jest przesunięcie w czasie planowanego leczenia. W większości przypadków nie będzie to miało żadnego negatywnego wpływu na efekty leczenia. Dlatego nie obawiaj się! Jesteśmy przekonani, że Twoje leczenie zakończy się w najlepszy możliwy sposób.

 

Czy moja umówiona wizyta przepadła?

Obecna sytuacja wymagała od nas podjęcia decyzji o zamknięciu kliniki, w związku z czym wizyty w tym okresie nie będą się mogły odbyć. Po ustabilizowaniu się sytuacji dołożymy wszelkich starań, aby zaległe wizyty odbyły się najszybciej, jak to tylko możliwe. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Zapewniamy, że zrobimy wszystko, aby każdy Pacjent otrzymał leczenie, którego potrzebuje.

 

Co możesz teraz zrobić?

Jesteśmy przekonani, że obecna sytuacja w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na efekty Twojego leczenia. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer +48 586 005 000.