Nowoczesne usuwanie białych plam metodą infiltracji próchnicy

Magdalena Żebrowska?Kazimierczyk
Autor: Magdalena Żebrowska?Kazimierczyk
17.09.2021

Zadbany wygląd zębów znacząco wpływa na naszą samoocenę i poczucie pewności siebie. Nie jest żadną tajemnicą, że piękny uśmiech nie tylko podnosi naszą atrakcyjność, ale również otwiera wiele furtek na polu towarzyskim i zawodowym. Osoby, które mogą się nim poszczycić, chętniej podejmują różne inicjatywy w pracy wymagające kontaktów z innymi ludźmi, czy wystąpień publicznych, co w dużej mierze jest uwarunkowane atrakcyjnym wizerunkiem. Nie dziwi zatem fakt, iż każda niekorzystna zmiana w wyglądzie zębów, np. białe plamy na zębach wzbudzają niepokój. Współczesna stomatologia wychodzi naprzeciw tym problemom oferując skuteczne i niskoinwazyjne metody leczenia, które w szybkim czasie pomogą Ci odzyskać piękny i zdrowy uśmiech.

Jak powstają białe plamy na zębach?

Istnieje kilka przyczyn powstawania białych plam na zębach. Najczęstsze z nich dotyczą niedoboru lub nadmiaru ważnych minerałów: wapnia i fluoru. W wyniku zaburzenia ich równowagi w organizmie dochodzi do następujących schorzeń:

Na czym polega innowacyjne usuwanie białych plam metodą infiltracji próchnicy?

Jeszcze do niedawna jednym z najczęstszych sposobów eliminowania białych plam było borowanie, które u Pacjentów nie budzi pozytywnych skojarzeń, a często wręcz zniechęca do podejmowania leczenia stomatologicznego. Współcześnie wypracowano jednak niskoinwazyjne metody, które umożliwiają szybkie i skuteczne pozbycie się białych przebarwień na zębach, które mogą mieć źródło m.in. tzw. stanie przedpróchnicowym. Rozwiązaniem jest infiltracja próchnicy, przeznaczona do leczenia wczesnych zmian próchniczych bez utraty szkliwa, nie przekraczających jednej trzeciej zewnętrznej warstwy zębiny. Najczęściej występują one w obszarach proksymalnych, czyli miejscach, w których zęby się stykają ze sobą oraz na powierzchniach zewnętrznych.

Po uprzednim oczyszczeniu uzębienia specjalnym żelem, nakładany jest preparat z płynnej żywicy, który wnika w głębsze tkanki zęba, wypełniając go i chroniąc przed działaniem kwasów kariogennych (czyli sprzyjających próchnicy). Dzięki tej procedurze wczesna próchnica może zostać skutecznie zahamowana, przy jednoczesnym zachowaniu tkanek zęba. Mogą z niej również skorzystać osoby zmagające się z fluorozą oraz użytkownicy stałych aparatów ortodontycznych, którzy ze względu na specyfikę leczenia są bardziej narażeni na gromadzenie się płytki nazębnej. Aparat ortodontyczny utrudnia bowiem dokładne dotarcie do przestrzeni międzyzębowych, w których gromadzą się resztki pokarmów, co prowadzi do powstawania kamienia nazębnego oraz zmian próchnicowych.

[display-posts id=”27984″ include_content=”true” include_title=”false” include_excerpt=”false” include_excerpt_dash=”false”]

Zalety infiltracji próchnicy

Powstrzymanie próchnicy na wczesnym etapie przy jednoczesnym zachowaniu zdrowej struktury zęba;

Umów się na wizytę!

Zakończyłeś właśnie leczenie ortodontyczne i zauważyłeś, że po zdjęciu aparatu, pojawiły się białe plamki, które psują estetykę Twojego uśmiechu? A może zmagasz się z demineralizacją szkliwa i zauważyłeś drobne przebarwienia, które mogą wskazywać na początkowe zmiany próchnicowe? W Dentico mamy skuteczne i sprawdzone metody bezinwazyjnego leczenia przebarwień! Nowoczesna infiltracja próchnicy umożliwia szybkie i bezbolesne pozbycie się białych plam bez ingerencji w szkliwo zębów. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer +48 600 50 00.