ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Problem pojedynczej luki

Jowita Żebrowska-Zakrzewska
Autor: Jowita Żebrowska-Zakrzewska
02.01.2020

Utrata pojedynczego zęba może przydarzyć się każdemu z różnych powodów. Luka w uzębieniu może być z kolei przyczyną wielu poważnych problemów, dlatego dobrze znać możliwości rekonstrukcji zębów, dzięki czemu można skutecznie zapobiec pojawieniu się innych dolegliwości w jamie ustnej. Ze skuteczną pomocą przychodzi współczesna stomatologia! Jeżeli więc borykasz się z problem pojedynczej luki, koniecznie zapisz się na wizytę do profesjonalnej kliniki.

Dlaczego warto rozwiązać problem pojedynczej luki?

Utrata nawet pojedynczego zęba może być powodem wielu poważnych dolegliwości. I tak luka w uzębieniu przede wszystkim negatywnie wpływa na estetykę uśmiechu. Może być wtedy odczuwany wstyd i lęk przed uśmiechaniem się, co z kolei w wielu przypadkach powoduje wycofanie się z życia towarzyskiego. Ponadto pogorszenie estetyki uśmiechu w wielu przypadkach jest powodem utraty pewności siebie. Może to mieć poważne skutki w życiu zawodowym, tym bardziej jeżeli wykonywana praca polega na kontakcie z drugim człowiekiem. Dlatego tak ważne jest podjęcie kompleksowego leczenia, dzięki któremu będziesz mógł cieszyć się pełnym uśmiechem.

Pojawienie się pojedynczej luki sprawia, że utracona zostaje również pełna funkcjonalność w jamie ustnej. Oznacza to, że spożywanie niektórych pokarmów może być utrudnione lub wręcz niemożliwe. Może to oznaczać, że będziesz musiał zrezygnować ze swoich ulubionych dań. Po co jednak odmawiać sobie przyjemności? Wystarczy, że zdecydujesz się na kompleksowe leczenie, dzięki któremu przywrócona zostanie pełna funkcjonalność w jamie ustnej.

Czy wiesz o tym, że braki zębowe mogą w konsekwencji być źródłem pojawienia się wad logopedycznych? Dzieje się tak, ponieważ do poprawnego wypowiadania niektórych głosek konieczne jest posiadanie pełnego uzębienia, które staje się oparciem dla języka. Utrata zębów wiązać się może więc z wystąpieniem wad logopedycznych, co z kolei może sprawić, że będzie odczuwany strach przed wystąpieniami publicznymi. Dlatego warto zdecydować się na kompleksowe leczenie, które przywróci pełny uśmiech.

[display-posts id=”2907″ include_title=”false” include_excerpt_dash=”false” include_content=”true”]

Popraw jakość swojego życia!

Jeżeli borykasz się z problem pojedynczego braku w uzębieniu, koniecznie udaj się do profesjonalnej kliniki stomatologicznej. W takim przypadku możliwe są dwa rozwiązania: założenie korony protetyczne na implancie lub mostu na sąsiadujących z luką zębach. W pierwszym przypadku leczenie rozpoczyna się od wszczepienia implantu, czyli małego tytanowego elementu, w miejsce po utraconych korzeniu. Następnie przytwierdzany jest do niego łącznik, co pozwala w konsekwencji stabilnie zamocować koronę protetyczną. Tworzona ona jest przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, dzięki czemu znacznie podnoszona jest precyzja i estetyka wykonania odbudowy protetycznej. Warto, abyś wiedział, że leczenie jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne, dzięki wykorzystaniu skutecznych znieczuleń. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest przywrócenie pięknego i w pełni funkcjonalnego uśmiechu!

Drugim rozwiązaniem w przypadku pojawienia się pojedynczej luki jest zastosowanie mostu protetycznego. W takiej sytuacji konieczne jest uprzednie oszlifowanie zdrowego uzębienia, co umożliwia stabilne przymocowanie odbudowy protetycznej. Dzięki przeprowadzonemu leczeniu w krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się estetycznym uśmiechem. Jest to jednak rozwiązanie znacznie mniej korzystne niż założenie korony na implancie, ponieważ istnieje konieczność oszlifowania zdrowego uzębienie. Dlatego jeżeli pragniesz uzyskać najlepsze efekty, zdecyduj się na pierwszą metodę odbudowy utraconych zębów.

Co możesz teraz zrobić?

Nie bagatelizuj utraty pojedynczego uzębienia! W takim wypadku koniecznie udaj się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, gdzie Twój problem zostanie skutecznie rozwiązany. W DentiCo stosujemy wyłącznie bezpieczne i efektywne metody, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 586 005 000.