ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Zadbaj o zdrowie swojego uśmiechu

Magdalena Żebrowska?Kazimierczyk
Autor: Magdalena Żebrowska?Kazimierczyk
07.09.2020

Często można usłyszeć, że piękny i zdrowy uśmiech to przepustka do sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Dlatego tak ważne jest, aby dołożyć wszelkich starań do tego, by utrzymać naturalny wygląd zębów jak najdłużej to możliwe. Z tego powodu warto poświęć nieco czasu na prawidłową higienę jamy ustnej. Od czego więc najlepiej zacząć? Świetnym pomysłem będzie odwiedzenie naszej kliniki stomatologicznej, gdzie w trakcie wizyty zapoznamy się ze wszystkimi Twoimi nawykami i pomożemy udoskonalić czynności profilaktyczne!

Jak często należy odwiedzać Gabinet Higieny?

O zdrowie zębów należy szczególnie dbać. Okazuje się bowiem, że stany zapalne pojawiającej się w jamie ustnej mają negatywny wpływ na inne organy, prowadząc tym samym do różnego rodzaju chorób. Zaleca się więc odwiedzać klinikę stomatologiczną co najmniej raz na pół roku, gdzie ekspert oceni stan zdrowia Twoich zębów. W naszym Gabinecie Higieny skutecznie usuniemy kamień nazębny, wykonując takie zabiegi jak skaling czy piaskowanie, a tym samym wzmocnimy zęby. Jednak, co dla wielu osób najważniejsze, opowiemy o tym, jak należy dbać o uzębienie każdego dnia!

Jak przebiega instruktaż w Gabinecie Higieny?

Wizyta w naszym Gabinecie Higieny trwa około 1 godziny. W jej trakcie ekspert przeprowadzi wywiad, aby poznać Twoje nawyki żywieniowe oraz higieniczne w domu, ponieważ to właśnie od nich w dużej mierzy zależy zdrowie jamy ustnej. Na tym etapie zostanie zweryfikowana również technika wykonywanych czynności profilaktycznych, takich jak szczotkowanie czy nitkowanie. Jest to kluczowe, ponieważ na tej podstawie nasz specjalista może ocenić jakość codziennej higieny jamy ustnej wykonywanej w domu. Jak się bowiem okazuje, błędy na tym etapie powodują rozwój wielu poważnych chorób uzębienia, których konsekwencją może być nawet utrata zębów. Ponadto wykonujemy zdjęcia kamerą wewnątrzustną. Pozwala nam to pokazać, gdzie w jamie ustnej występują problemy wymagające odpowiedniej reakcji. Wszystkie wykonane zdjęcia są dokładnie omawiane, aby Pacjent mógł zapoznać się i zrozumieć, z jakimi dolegliwościami się boryka.
Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie instruktażu. Nasz ekspert dokładnie opowie i pokaże, jak prawidłowo należy szczotkować zęby oraz nitkować zęby. Czynności te mogą wydawać się banalne, jednak, jak pokazuje wieloletnie doświadczenie, błędy w tym zakresie są powszechne. Dlatego tak ważne jest, aby skorzystać z pomocy doświadczonego eksperta, który zwróci uwagę na wszelkie niuanse. Pamiętaj: nie obawiaj się pytać! Chętnie udzielimy odpowiedzi i rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.

Na tym jednak nie koniec! Ostatnim etapem wizyty w Gabinecie Higieny jest dobór odpowiednich przyborów. Przede wszystkim szczoteczka! Na rynku istnieje ich wiele rodzajów, różniących się między innymi twardością włosia. Na podstawie wywiadu staramy się dobrać szczoteczkę, która będzie idealnie dopasowana do indywidualnych warunków Pacjenta. Następnie zalecamy zastosowanie odpowiednich past pozwalających właściwie oczyścić powierzchnię zębów. W naszym Gabinecie dobieramy również nici stomatologiczne oraz inne środki do pielęgnacji, które są dopasowane do potrzeb Pacjenta. Dzięki temu po wizycie w DentiCo będziesz mógł odpowiednio zadbać o zdrowie swojej jamy ustnej w domu i długo cieszyć się pięknym uśmiechem!

Jednym z ważniejszych celów wizyty w Gabinecie Higieny jest zbudowanie u Pacjenta świadomości na temat pielęgnacji oraz flory bakteryjnej jamy ustnej. Wiedza ta wykorzystywana przy codziennych zabiegach higienizacyjnych sprawia, iż o wiele łatwiej zadbać o zdrowie uzębienia. Nasze wieloletnie doświadczenie udowadnia, że u Pacjentów, stosujących się do zaleceń, ilość zanieczyszczeń na zębach znacznie się zmniejsza, co można zaobserwować na kolejnych wizytach. Wszystko dzięki indywidualnemu podejściu i specjalistycznej wiedzy ekspertów, którzy dzielą się nią w przystępny sposób. Sprawia to, że Pacjenci, widząc progres, jeszcze chętniej podejmują wysiłki zmierzające do udoskonalenia czynności profilaktycznych!

[display-posts id=”2907″ include_title=”false” include_excerpt_dash=”false” include_content=”true”]

Szczotkowanie i nitkowanie

Szczotkowanie zębów to podstawowa czynność profilaktyczna, jaką należy wykonywać w domu. Ważne jednak jest, aby pamiętać o prawidłowej technice. Przede wszystkim należy zrezygnować z popularnego zataczania kółek! Zastąpić należy je ruchem wymiatającym, który pozwala prawidłowo oczyścić powierzchnię zębów. To właśnie tej techniki nauczy Cię nasz doświadczony ekspert. Pamiętaj, aby uzębienie szczotkować przynajmniej 2 razy dziennie przez 3 minuty.

Drugą czynnością, o której nie należy zapominać, jest nitkowanie zębów. Pozwala ona usunąć wszelkie szkodliwe osady z przestrzeni międzyzębowych, tym samym zapobiegając odkładaniu się kamienia nazębnego. Nitkowanie należy zacząć od przygotowania około 50 centymetrowego kawałka nici dentystycznej, którą nawija się na środkowe palce obu dłoni. Ważne jest, aby pozostawić między nimi około 5 centymetrowy wolny odcinek nici. Wsuwa się go między zęby, przesuwając delikatnie w górę i w dół, w taki sposób, żeby nie podrażnić dziąsła. Kolejne zęby czyścić należy tak samo, pamiętając jednocześnie o skorzystaniu ze świeżego fragmentu nici. W ten sposób zapobiec możesz pojawieniu się poważniejszych problemów w przyszłości!

Co możesz teraz zrobić?

Pragniesz odpowiednio zadbać o zdrowie swojej jamy ustnej? Nie zwlekaj! Odwiedź nasz Gabinet Higieny, w którym eksperci opowiedzą Ci o tym, jak prawidłowo codziennie dbać o swoje zęby. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 586 005 000 lub +48 665 665 545.