Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
UMÓW WIZYTĘ
DentiCo Stomatologia

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – precyzyjne wyleczenie zęba

 

Naszym Pacjentom oferujemy zawsze leczenie kanałowe pod mikroskopem, co pozwala precyzyjnie wyleczyć ząb, który bez takiej możliwości byłby wskazany do usunięcia. Warto podkreślić iż w DentiCO stomatologia całość leczenia wykonywana jest pod mikroskopem . Żadnemu z naszych specjalistów nie zdarza się korzystać tylko doraźnie z mikroskopu. Zabiegi endodontyczne polegają na dokładnym oczyszczeniu kanałów korzeniowych w chorym zębie oraz ich szczelnym wypełnieniu. Bardzo często jest to jedyny sposób na to, aby uratować ząb. Podczas leczenia kanałowego prowadzonego z użyciem mikroskopu zobaczyć można znacznie dokładniej wszystkie kanały, uniknąć zakażenia itd. – słowem, wykonać wszystkie niezbędne czynności precyzyjniej. Warto podkreślić iż każdy z naszych lekarzy przeprowadzający zabiegi pod mikroskopem posiada ukończone Curriculum Endodontyczne. Dodatkowo cały proces leczenia monitorowany jest zdjęciami RTG co jeszcze bardziej zwiększa dokładność naszego leczenia i daje nam pewność że cała procedura przebiega prawidłowo. Wykonywanie zdjęć podczas leczenia wliczone jest w cenę zabiegu.

Dlaczego leczymy pod mikroskopem?

  • WIDZIMY DOKŁADNIEJ, co daje nam pewność, odnalezienia wszystkich, nawet dodatkowych kanałów, co pozwoli pozbyć się wszystkich bakterii, które wpływają na powikłania (tj. ból, ropień a nawet utrata zęba).
  • WIDZIMY WIĘCEJ dlatego zmniejszamy ryzyko pozostawienia w kanale złamanego narzędzia czy powstania perforacji (dziury w kanale).
  • WIDZIMY SZERZEJ dzięki temu zmniejszamy szansę na powtórne zakażenie, które skutkuje ponownym leczeniem, dodatkowymi kosztami i stratą Twojego czasu.
  • WIDZIMY W 20-KROTNYM POWIĘKSZENIU dzięki temu możemy precyzyjnie użyć profesjonalnych narzędzi, które dokładnie i w całości wypełniają wyczyszczone wnętrze twojego zęba.
  • WIDZIMY DETALE, które daje nam pełną kontrolę nad przebiegiem leczenia, które staje się nowym standardem w leczeniu kanałowym.
  • JESTEŚMY PROFESJONALISTAMI, którzy wybierają dla Ciebie zawsze najlepsze rozwiązanie abyś z uśmiechem patrzył w przyszłość.

Oprócz pierwotnego leczenia kanałowego wykonujemy także inne zabiegi związane z endodoncją:

  • Usuwanie złamanych narzędzi z kanałówCzasami w trakcie leczenia kanałowego zęba może dojść niestety do złamania narzędzia w świetle kanału. Nie jest to wina lekarza, jest to powikłanie w trakcie zabiegu. O konieczności usunięcia narzędzia decyduje lekarz na podstawie analizy indywidualnego przypadku. Jest to trudne i niewdzięczne zadanie. Ogólną zasadą jest uzyskanie prostej i szerokiej drogi do narzędzia. Dzięki temu jest możliwa kontrola wzrokowa i łatwiejszy dostęp. Usuwamy zębinę wokół złamanego narzędzia, odsłaniamy go i doprowadzamy do jego ruchomości. Przy zastosowaniu specjalnych urządzeń często udaje się nam je usunąć. Oczywiście niezbędnym narzędziem w usunięciu złamanego narzędzia jest mikroskop stomatologiczny, a także bardzo duże doświadczenie naszych lekarzy.
  • Leczenie zmian około wierzchołkowych (dziur w kości) – Zmiany okołowierzchołkowe rozwijają się zwykle jako następstwo chorób miazgi. Schorzenia miazgi w przeważającej większości spowodowane są zakażeniami chorobotwórczymi bakteriami, rzadziej dochodzi do nich w wyniku urazu mechanicznego miazgi, np. w wyniku uderzenia zęba. Tego rodzaju patologiczne procesy mogą być także obecne po leczeniu endodontycznym, jeśli kanały nie zostały wystarczająco odkażone, opracowane i wypełnione. Dlatego tak ważne jest aby pierwotne leczenie wykonywać w pełni pod mikroskopem co może w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko powstania takiej zmiany. Zmiany okołowierzchołkowe zwykle rozpoznawane są przypadkowo podczas wykonywania diagnostyki rentgenowskiej, która w DentiCO Stomatologia jest standardem lub za pomocą badania na opuk, gdy pacjent skarży się na ostry ból. Duża część takich zmian przebiega jednak bezobjawowo. W większości przypadków zmiany te można sklasyfikować jako ziarniniaki, torbiele korzeniowe lub ropnie. Celem leczenia wszystkich zmian okołowierzchołkowych jest wygojenie zmiany w kości. Obecnie preferowane są metody niechirurgiczne, uważa się, że wszystkie zmiany zapalne powinny być najpierw leczone zachowawczo i endodontycznie, dopiero gdy zastosowanie tych metod zawiedzie wdrażane są procedury chirurgiczne. Mikroskop dzięki swojej precyzji pozwala w większości przypadków z powodzeniem uratować zęba i ocalić go od zabiegów chirurgicznych np. resekcji korzenia lub ekstremalnie od jego usunięcia.
  • Zamykanie perforacji – Kompleksowo przeprowadzane w naszej praktyce leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu pozwala na zdiagnozowanie i wyleczenie najbardziej skomplikowanych przypadków. Zgłaszają się do nas pacjenci, u których w wyniku leczenia kanałowego doszło do powstania perforacji (przedziurawienia) dna komory lub kanału korzeniowego. Konieczne jest wówczas odkażenie oraz szczelne zamknięcie takiego otworu. Jedynym obecnie stosowanym materiałem, który umożliwia szczelne i trwałe jego zamknięcie, jest specjalistyczna pasta MTA. Im wcześniej perforacja zostanie zamknięta, tym lepsze jest rokowanie dla zęba. Odwlekanie w czasie zaopatrzenia perforacji skutkuje wytworzeniem stanu zapalnego wokół niej oraz – w konsekwencji – zaniku kości.
  • Ponowne leczenie kanałowe (reendo)Z powodzeniem  przeprowadzamy również skomplikowane zabiegi powtórnego leczenia kanałowego. Dotyczy to przypadków, w których kanał został wypełniony wcześniej twardym cementem, a Pacjent skarży się na dolegliwości, materiał wypełnienia jest zniszczony bądź postępuje proces zniszczenia kości – tzw. zmiana okołowierzchołkowa. Procedura ponownego leczenia kanałowego ma zdecydowanie większe szanse na powodzenie w przypadku leczenia pod mikroskopem.

Tak więc nierzadko ostatecznym ratunkiem dla zęba okazuje się leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe, które oferujemy pacjentom z Gdańska i okolic, jak wyżej wspominaliśmy odbywa się z wykorzystaniem mikroskopu najwyższej klasy oraz zaawansowanych technologicznie narzędzi i sprzętu. W ten sposób zlokalizowanie wąskich kanałów, opracowanie kanału zobliterowanego (zarośniętego) i naprawienie perforacji jest mniej utrudnione niż przy tradycyjnym leczeniu kanałowym. Do leczenia kanałów używamy systemów termicznego wypełnienia, które dają możliwość wypełniania systemu kanałowego zęba i szczelin w trzech wymiarach.

Umów się na wizytę i sprawdź jak wiele możemy dla Ciebie zrobić.

Call Now ButtonUmów wizytę