Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
UMÓW WIZYTĘ
DentiCo Stomatologia

Czy wiesz że wybierając uzupełnienie protetyczne wykonane z cyrkonu masz pewność że wykonane jest z oryginalnego cyrkonu ZirconZahn®

 

Cyrkon jest najstarszym i najczęściej występującym w skorupie ziemskiej minerałem. Jest on podstawą do wytworzenia Zirkonoxid (Yttrium stabilizowanyZir- koniumdioxid). Ten pierwszej klasy materiał od ponad 2O lat z powodzeniem stosowaniu jest w ortopedii, (na przykład w chirurgii stawu biodrowego)Ten trudny do przerobienia materiał udało się również wykorzystać w dziedzinie stomatologii. Spośród dostępnych dziś materiałów ceramicznych cyrkon posiada znakomite właściwości biologicznie jest bez wątpienia najlepszy i najnowocześniejszym materiałem na protezy

W DentiCO każdy Pacjent otrzymuje certyfikat jakości do swojej pracy protetycznej tak abyś miał pewność że gwarancja jakości w DentiCO Stomatologia nie jest tylko obietnicą.

Nie każdy cyrkon jest taki jak – Cyrkon z Zirkonzahn

W siedzibie Zirkonzahn, wśród gór Południowego Tyrolu, proszek cyrkonu jest oczyszczany za pomocą specjalnej procedury, oraz prasowany na bloczki. Jeszcze “miękkie” bloczki cyrkonu trafiają do laboratorium protetycznego, gdzie technik frezuje odpowiedni, pożądany kształt podbudowy, a następnie spiekają w piecu do synteryzacji w temperaturze l5OO°C. Tylko w ten sposób cyrkon osiąga ostateczną twardość i odporność. Czystość materiału ma zasadnicze znaczenie dla jego trwałości i biozgodności. Nasz wysokiej jakości surowiec do wykonania między innymi licówek charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością na zginanie, twardością i stałą dokładnością wymiarów. Stały skurcz po procesie syntezacji wpływa na najwyższą precyzję, idealne dopasowanie i komfort. Zirkonzahn produkuje cyrkon o różnych współczynnikach przezierności. Bardziej przezierny cyrkon Prettau jest szczególnie odpowiedni dla pełnocyrkonowych prac protetycznych.

Zalety prac protetycznych wykonanych w cyrkonie:

  • Wysoka przezierność
  • Możliwość indywidualnego doboru koloru
  • Brak ciemnych krawędzi
  • Całkowity brak metalu
  • Bardzo dobre właściwości biologiczne
  • Najwyższa jakość
  • Długowieczność

Wysokiej przezierności cyrkon dający możliwość indywidualnego doboru koloru, posiada estetyczny i naturalny wygląd. W przeciwieństwie do podbudowy metalowej nie posiada ciemnych krawędzi przy dziąsłach zachowując naturalny kolor. Badania dowiodły, że zastosowanie cyrkonu nie prowadzi do powstania jakichkolwiek alergii. Jest to materiał wyjątkowo biokombatybilny z tkankami i błoną śluzową, co nie pozostaje bez znaczenia dla paradontozy i higieny jamy ustnej. Charakteryzuje się niewielką przenikalnością cieplną, co jest niezwykle ważnym czynnikiem przy uzupełnieniach protetycznych. Przy prawidłowej budowie zębów, prace protetyczne z cyrkonu są inwestycją na całe życie. Ze względu na wysoką twardość i dużą gęstość materiału, są odporne na czynniki mechaniczne, ścieranie, a z upływem czasu nie ulegają. Naturalny wygląd, stabilność i komfort prac poczynając od pojedynczej korony do dużych mostów – cyrkon spełnia wszystkie wymagania wysokiej  jakości i trwałości, przy równoczesnym zachowaniu świeżości i estetyki. W celu zapoznania się z niewątpliwymi zaletami odbudowy protetycznej takich jak licówki czy korony zapraszamy do naszych gabinetów w Gdańsku!

Świetny i estetyczny materiał w połączeniu  z dużym doświadczeniem naszych lekarzy pozwala nam tworzyć niezapomniane uśmiech.

Licówki pełnoceramiczne:

Korony cyrkonowe:

 

Call Now ButtonUmów wizytę