Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
UMÓW WIZYTĘ
DentiCo Stomatologia

Wszystkie uzupełnienia protetyczne w DentiCo wykonywane są w systemie CAD/CAM

 

Współczesna stomatologia estetyczna dysponuje coraz bardziej wyspecjalizowanymi rozwiązaniami, których zadaniem jest zaspokojenie wciąż rosnących wymagań pacjentów w zakresie estetyki wykonania uzupełnień protetycznych.

Niezwykle precyzyjne metody wytwarzania elementów protetycznych stałych i ruchomych oparte są obecnie na nowoczesnych technologiach komputerowych. Umożliwiają one wykonanie prac protetycznych za pomocą nowych metod i z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów. Jedną z takich technologii komputerowych, która zrewolucjonizowała świat stomatologii jest zastosowanie systemów CAD/CAM. Systemy te stanowią obecnie alternatywę, która pozwala odejść od metod laboratoryjnych takich jak np. technika wosku i odlewania stopów dentystycznych i konstruowania gotowych uzupełnień projektowanych przez zaawansowane systemy komputerowe i wykonywane przez wyspecjalizowaną maszynę.

W DentiCO Stomatologia oferujemy pełen zakres prac protetycznych począwszy od koron na podbudowie z metalu poprzez pełnoceramiczne także cyrkonowe, a skończywszy na onlay i overlay – czyli wypełnieniach wysokoestetycznych wykonywanych przez laboratorium dentystyczne. Bez względu na to jaki rodzaj odbudowy wybierzesz zawsze masz pewność że praca wykonana jest w systemie CAD/CAM.

Czym jest technologia CAD/CAM?

CAD (ang. skrót Computer Aided Design) oznacza komputerowo wspomagane projektowanie, a CAM (ang. skrót Computer Aided Manufacturing) to komputerowo wspomagane wykonanie. Celem profesjonalnego oprogramowania CAM jest szczegółowe zaprojektowanie wizualne obiektu. Technologia CAD/CAM pozwala na precyzyjne wytwarzanie uzupełnień protetycznych z zachowaniem optymalnej wielkości szczeliny brzeżnej mniejszej od 100μm.

Jak to robimy?

  • Twój model pobrany na wizycie trafia do wirtualnego świata poprzez skanowanie.
    Przy zastosowaniu skanera pobierane są dane, na podstawie których tworzony jest trójwymiarowy obraz. Skanowanie jest dokładne i szybkie. Dzięki takiej technologii nie ma mowy o błędach.
  • Najwyższa jakość i doskonała estetyka uzupełnień.
    Dzięki CAD/CAM możemy wykonywać uzupełnienia protetyczne z najlepszych materiałów i z największą precyzją. Dokładność wykonanych prac sięga 0,2 mikrometrów, co nie jest możliwe do uzyskania w tradycyjnej protetyce. Korony, mosty, inlaye i onlaye charakteryzują się trwałością i kilkukrotnie większą wytrzymałością na naprężenia niż tradycyjne prace protetyczne. Uzupełnienie idealnie odwzorowuje kształt i pożądany kolor. Liczne badania wykazują, że są one kilkukrotnie trwalsze niż prace wykonane w tradycyjny sposób
  • Estetyka uśmiechu i funkcje zgryzowe przywrócone w najlepszy możliwy sposób.
    Oprogramowanie umożliwia pełniejszą analizę i diagnostykę.. Wirtualny model pozwala na ogląd i komputerowe pomiary w trójwymiarze. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne ustawienie względem siebie szczęki i żuchwy i osiągnięcie właściwego zwarcia, a tym samym przywrócenie funkcji zgryzowych, a także uzyskanie pięknego uśmiechu.

Call Now ButtonUmów wizytę