Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
UMÓW WIZYTĘ
DentiCo Stomatologia

Zaciskanie zębów

Zaciskanie zębów bardzo często pozostaje niezdiagnozowane, ponieważ jest problemem trudnym do wykrycia – nie zawsze towarzyszy mu zgrzytanie, nie ma więc jakichkolwiek śladów na uzębieniu. Nadmierne zaciskanie zębów jest powszechnym problemem. Według niektórych statystyk 7/10 osób cierpi na dolegliwości z tym związane. Kontakty zębowe powinny powstawać jedynie podczas czynności połykania pokarmu lub przełykania śliny. Czynność połykania śliny odbywa się z częstotliwością o 1500-2000 na dobę. Podczas dnia kontakty między zębami występują stosunkowo krótko około 30mi na dobę. Cała reszta kontaktów zębowych jest patologią, która doprowadza do różnego rodzaju uszkodzeń.

Zęby bardzo często zaciskamy w nocy, podczas snu bądź w ciągu dnia nie zdając sobie z tego sprawy. Ten niekontrolowany nawyk może być przyczyną dolegliwości takich jak:

  • nadwrażliwość zębów,
  • sztywnienia karku
  • ból szczęki i jej okolic,
  • napięciowe bóle głowy,
  • migrenowe bóle głowy.

Leczenie zaciskania zębów związane jest z koniecznością specjalistycznej diagnostyki i sprawdzenia jego przyczyn. W DentiCo Pacjentom zaciskającym zęby wykonujemy diagnostykę w systemie prof. Gerbera . Dopiero dokładne przeprowadzenie diagnostyki pozwoli nam dobrać odpowiednią metodę leczenie. Często w wyniku badania wykonuje się specjalistyczną , indywidualnie wykonaną szynę relaksacyjną, która może być pierwszym etapem leczenia. Niewykluczone jest natomiast, iż w indywidualnych przypadkach konieczne będzie leczenie protetyczne, ortodontyczne czy nawet chirurgiczne.

Call Now ButtonUmów wizytę