Gdańsk, ul. Kołobrzeska 5/7
tel. +48 58 557 77 77, +48 665 665 545
UMÓW WIZYTĘ
DentiCo Stomatologia

Kilka słów o nas

Dentico to zespół lekarzy o różnych specjalizacji. Każdy z jego członków zajmuje się stomatologią ogólną, jednocześnie specjalizując się w wybranej gałęzi stomatologii. Taka współpraca pomiędzy lekarzami oraz pacjentem pozwala na osiąganie najwyższych rezultatów leczenia. Z tego względu pacjent na poszczególnych etapach leczenia leczony jest przez różnych członków zespołu posiadając jednocześnie swojego lekarza prowadzącego, który sprawuje planuje oraz kontroluje cały proces leczenia. To co nas wyróżnia, to indywidualne podejście do każdego przypadku. Leczymy naszych pacjentów w oparciu o indywidualne plany leczenia tworzone w oparciu o szczegółową diagnostykę.

Nasz zespół

lek. stom. Jowita Żebrowska-Zakrzewska (leczenie protetyczne, okluzja, planowanie leczenia)

Stomatalog Jowita Żebrowska - ZakrzewskaLekarz stomatolog Jowita Żebrowska – Zakrzewska jest właścicielem gabinetów stomatologicznych DentiCo. Od blisko 15 lat z powodzeniem prowadzi swoja praktykę lekarską współpracując z gronem specjalistów z różnych dziedzin stomatologii, ponieważ wyznaje zasadę, że aby kompleksowo leczyć Pacjentów trzeba pracować w zespole lekarzy ,którzy specjalizują się w poszczególnych gałęziach stomatologii. Ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku w 1999 r. Szczególne miejsce w obszarze jej zainteresowań stanowi choroba okluzyjna, rehabilitacja stawu skroniowo – żuchwowego oraz protetyka. W trakcie leczenia ma bardzo szerokie i holistyczne spojrzenie na wszystkie problemy zdrowotne Pacjenta. Systematyczny udział w wielu konferencjach i szkoleniach połączony z wieloletnią praktyką zawodową stanowią solidną podstawę dla kompleksowej analizy i leczenia pacjenta. W trakcie leczenia szczególny nacisk zwraca na prawidłową okluzję, czyli relację pomiędzy zębami górnymi i dolnymi, oraz prawidłowe ułożenie stawu skroniowo-żuchwowego. W swojej codziennej pracy pomaga Pacjentom z problemem ścierania i zaciskania zębów, a także z dolegliwościami bólowymi głowy oraz szumami w uszach. Dr Zakrzewska jest także bardzo chętnie odwiedzana przez Pacjentów, którzy bardzo boją się wizyty u stomatologa. Jest także laureatką konkursu Dentysta Roku – III miejsce w woj. Pomorskim. Uzyskała Laur Pacjenta za rok 2015/2016 a także Certyfikat Jakości Portalu „Znany Lekarz.pl”. W ostatnim czasie jako jeden z niewielu lekarzy w Polsce ukończyła Curriculum z Zakresu Gnatologii i Okluzji w Interdyscyplinarnej Stomatologii. Dzięki temu jeszcze lepiej potrafiła pomagać naszym Pacjentom i kompleksowo zajmować się ich zdrowiem. Doktor jest doskonałym wyborem dla Pacjentów, którzy chcą kompleksowo zająć się zdrowiem swoich zębów z uwzględnieniem prawidłowo funkcjonującego narządu żucia.

Dyplomy i certyfikaty:

dr n. med. Dorota Klonowicz (specjalista chirurgii stomatologicznej)

W 2009 roku z wyróżnieniem Ukończyła Gdański Uniwersytet. Przez następne lata pracowała jako asystent w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej GUMed, gdzie w 2015 roku obroniła rozprawę doktorską. W 2017 roku zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie chirurgii stomatologicznej. Ukończyła wiele kursów o tematyce chirurgicznej, między innymi dziesięciomiesięczne szkolenie Practiculum Implantologii. Jest członkiem towarzystw chirurgicznych OSIS i PTCHJU. Swoją wiedzę pogłębia również podczas naukowych wyjazdów konferencyjnych i wprowadza najnowsze standardy i procedury chirurgiczne w codziennej praktyce. W DentiCo Stomatologia Gdańsk zajmuje się zabiegami chirurgicznymi począwszy od usunięcia zębów, w tym również skomplikowanych przypadków usuwania zatrzymanych zębów mądrości, a także przeprowadza zabiegi resekcji korzenia zęba, pobranie wycinka do badania histopatologicznego, podcięcie wędzidełka.

lek. stom. Mateusz Borowy (ortodoncja)

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego pasją i główną domeną jest leczenie ortodontyczne oraz chirurgia stomatologiczna. Kieruje się indywidualnym podejściem do każdego Pacjenta, ponieważ każdy z nas jest inny i wymaga odmiennej opieki. Dużą wagę przywiązuje do rozmowy oraz klarownego przedstawienia problemu i możliwych planów leczenia – uważa, że komunikacja i zrozumienie to podstawa. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz kursach, aby zawsze zadbać o najwyższą jakość leczenia.
W DentiCo Stomatoloigia Gdańsk dr Mateusz zajmuje się leczeniem ortodontycznym, zakładając aparaty na zęby zarówno metalowe jak i estetyczne. Każde leczenie poprzedzone jest bardzo szczegółową konsultacją z omówieniem zdjęć rentgenowskich. Całość leczenia jest doskonale zaplanowana tak, aby rezultaty uzyskane po leczeniu ortodontycznym były jak najbardziej zadowalające dla Pacjentów.
Dr Mateusz współpracuje również ściśle z naszym chirurgiem twarzowo – szczękowym w zakresie operacyjnego leczenia niektórych, skomplikowanych wad zgryzu.

Dyplomy i certyfikaty:

dr n. med. Piotr Chomik (specjalista chirurgii twarzowo - szczękowej)

Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim, Kierunku Lekarsko-Dentystycznym Akademii Medycznej w Gdańsku w 2008 roku. Od 2009 roku odbywał szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, które zakończył złożeniem Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego i uzyskaniem tytułu specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej. W latach 2009-2015 pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Stomatologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
W 2013 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy dotyczącej zastosowania nowoczesnych technik badania klinicznego w celu wczesnego wykrywania nowotworów i stanów przednowotworowych jamy ustnej. Doświadczenie i umiejętności kliniczne zdobywał w wiodących krajowych i zagranicznych ośrodkach chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej, m.in. w Wiedniu (Allgemeine Krankenhaus Wien), Recklinghausen (Niemcy), Monterrey (Meksyk), Los Angeles (USA). Wykładowca podczas licznych krajowych i zagranicznych kongresów i kursów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji w specjalistycznych czasopismach krajowych i zagranicznych. Pracownik Centrum Wad Twarzoczaszki, Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Swoje zainteresowania zawodowe kieruje w stronę chirurgicznego leczenia wrodzonych wad twarzoczaszki, w tym chirurgii ortognatycznej, chirurgii rekonstrukcyjnej jamy ustnej i twarzoczaszki u pacjentów po urazach oraz operacjach onkologicznych. Zajmuje się również chirurgią rekonstrukcyjną i regeneracyjną jamy ustnej, w tym implantologią stomatologiczną w pełnym zakresie.
W DentiCo stomatologia Gdańsk zajmuje się zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej m. in. wszczepianiem implantów stomatologicznych, wykonywaniem zabiegów resekcji, pobieraniem wycinków do badania histopatologicznego. W zakresie zabiegów dr Piotra są również zabiegi około implantologiczne takie jak podnoszenie zatoki zarówno metodą otwartą jak i zamkniętą a także augumentacja (podsypanie) kości. Doktor współpracuje także z naszym ortodontą w zakresie leczenia operacyjnego wad zgryzu.

lek. stom. Camilla Majewska (leczenie zachowawcze-próchnica, leczenie dzieci)


Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego kierunku lekarsko – dentystycznego. Szczególnie zainteresowana stomatologią estetyczną i protetyką a także chirurgią stomatologiczną. Aktywnie uczestniczy w konferencjach stomatologicznych oraz licznych szkoleniach i kursach specjalistycznych w dziedzinie endodoncji, stomatologii estetycznej, protetyki oraz chirurgii. Komfort i dobre samopoczucie Pacjenta podczas leczenia to dla Niej priorytet. W DentiCo zajmuje się leczeniem zachowawczym (leczeniem próchnicy), protetyką oraz stomatologią dziecięcą. Podczas swoich wizyt wykazuje się bardzo dużą cierpliwością oraz dokładnością. Obecnie poszerza swoją wiedzę realizując specjalizację w dziedzinie chirurgii stomatologicznej.

Dyplomy i certyfikaty:

lek. stom. Aleksandra Neumann (leczenie zachowawcze, leczenie kanałowe pod mikroskopem)

Ukończyłam studia Stomatologiczne na wydziale lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Roczny staż podyplomowy odbyłam w Pomorskim Centrum Stomatologii . W pracy szczególnie pasjonuje ją endodoncja pod mikroskopem, stomatologia zachowawcza i stomatologia estetyczna. W tych właśnie dziedzinach dr Aleksandra stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności praktyczne uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Za cel stawiam sobie bezbolesne leczenie na najwyższym poziomie oraz zadowolenie Pacjenta.
W DentiCO Stomatologia Gdańsk dr Aleksandra zajmuje się głównie leczeniem kanałowym pod mikroskopem. Jej wizyty charakteryzuje pełen profesjonalizm a także przekazywanie informacji w sposób jasny praz przystępny dla Pacjenta. Mikroskop stanowi dla dr Oli codzienne narzędzie pracy wykorzystywane w każdym leczeniu kanałowym bez względu na skomplikowanie przypadku.

Dyplomy i certyfikaty:

lek. stom. Angelika Bastuba-Bagińska (specjalista chirurgii stomatologicznej)

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgia stomatologiczna. Ukończyła roczny kurs Practiculum Implantologiczne. Członkini Polskiego Towarzystwa Chirurgii Jamy Ustnej oraz OSIS-EDU. Przez 6 lat była pracownikiem Poradnii Chirugii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, gdzie, na co dzień spotykała się z różnego rodzaju przypadkami z zakresu chirurgii stomatologicznej.
Doktor Andżelika cechuje zdecydowane, a jednocześnie delikatne podejście do Pacjenta. W Dentico Stomatologia Gdańsk Doktor zajmuje się zabiegami z zakresu chirurgii jamy ustnej. Z duża wprawą przeprowadza usuwanie wszystkich zębów, w tym również zębów mądrości także tych skomplikowanych, nie widocznych w jamie ustnej. Dodatkowo przeprowadza resekcję korzeni, pobiera wycinki do badania histopatologicznego, podcina wędzidełka.

lek. stom. Wiesława Adamowicz (leczenie zachowawcze, leczenie kanałowe pod mikroskopem, leczenie dzieci)

W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem zachowawczym, leczeniem endodontycznym (kanałowym) pod mikroskopem oraz leczeniem naszych najmłodszych Pacjentów. Ukończyła również Curriculum Endodontyczne – kształcenie podyplomowe mające na celu podwyższenie poziomu wiedzy oraz poszerzenia umiejętności praktycznych z zakresu leczenia kanałowego pod mikroskopem. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

lek. stom. Anna Porodzińska (leczenie zachowawcze, leczenie kanałowe pod mikroskopem)

Studiowałam na kierunku lekarsko-dentystycznym w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a następnie na kierunku stomatologii w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.Staż podyplomowy odbywałam w prywatnym gabinecie dentystycznym w Szczecinie.Wiodącymi dziedzinami w mojej pracy są: endodoncja – leczenie kanałowe pod mikroskopem, stomatologią zachowawcza oraz protetyka. Stale rozwijam się i podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w różnych kursach i szkoleniach. Dotychczas podwyższałam swoją wiedzę i umiejętności poprzez szkolenie m. in. “Okluzja i planowanie leczenia cz. 1”, “Okluzja i planowanie leczenia cz.2”, “‘Preparacja zębów pod korony i mosty. Atraumatyczna metoda własna. cz 1”, ”Zaawansowana endodoncja w praktyce-stopień II” “Pierwotne leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu”, “Odkryj siłę włókien – everStick C&B oraz everX Posterior w połączeniu z G-aenial Universal Flo”, “Gradia Core & Fiber Post – kompletny system do estetycznej odbudowy zrębu i osadzenia wkładu podczas jednej wizyty”.

Dyplomy i certyfikaty:

lek. stom. Aleksandra Jaglak (leczenie zachowawcze, leczenie kanałowe pod mikroskopem)

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od czasu ukończenia studiów stale rozwija swoje umiejętności na licznych szkoleniach i konferencjach. Najbardziej interesuje ją stomatologia minimalnie inwazyjna oraz leczenie zębów pod mikroskopem – zarówno kanałowe jak i zachowawcze.

W pracy wykazuje się dużą dokładnością i starannością oraz kładzie nacisk na to by pacjent dokładnie rozumiał przyczynę i przebieg swojego leczenia oraz aby był w nie aktywnie zaangażowany.

lek. stom. Małgorzata Niżnikiewicz (leczenie zachowawcze, leczenie kanałowe pod mikroskopem)

Doktor Małgorzata jest Absolwentką Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W swojej codziennej pracy zajmuje się stomatologią zachowawczą, estetyczną oraz endodoncją. – leczeniem kanałowym wykonywanym w całości pod mikroskopem. Nieustannie czerpie inspiracje do dalszego rozwoju zawodowego uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach, na których zdobywa nowoczesną wiedzę teoretyczną i praktyczną.
Od 2018 roku Doktor Małgorzata rozpoczęła studia podyplomowe z zakresu Medycyny Estetycznej, czemu obok podróżowania, muzyki i kulinariów oddaje chętnie każdą wolną chwilę.
Pacjenci cenią Doktor za indywidualne podejście do każdego Pacjenta i Jego problemu tak, aby zapewnić jak najwyższy, kompleksowy poziom leczenia. Zwraca ogromną uwagę na komfort Pacjenta oraz minimalizowanie stresu podczas wizyt. W DentiCO Doktor Gosia zajmuje się leczeniem zachowawczym (próchnicy) oraz leczeniem kanałowym wykonywanym w całości pod mikroskopem.

lek. stom. Artur Poleniewicz (specjalista chirurgii twarzowo - szczękowej)

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Wciąż podnosi swoje kwalifikacje zawodowe biorąc udział w szkoleniach i kursach podyplomowych oraz specjalistycznych. Jego pasją zawodową jest chirurgia stomatologiczna, szczękowa -twarzowa.

Przez ostatnie 9 lat pracowałem w Katedrze i Klinice Chirurgii Szczękowi – Twarzowej i Stomatologicznej w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym pełniąc rolę nauczyciela akademickiego. Do Pacjenta podchodzi w myśl zasady „Leczę tak , jak sam chciałbym być leczony„. Pozwala to uzyskać pełną satysfakcję zawodową oraz piękny i zdrowy uśmiech Pacjentów

mgr Daria Borowy (fizjoterapeuta)

Magister fizjoterapii, ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać już w trakcie studiów, uczestnicząc w licznych stażach i praktykach. Wciąż podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach i kursach. Obecnie specjalizuję się w dysfunkcjach układu ruchowego narządu żucia, tj. stawu skroniowo-żuchwowego i mięśni żucia. Ukończyłam kursy „Diagnostyka i leczenie pacjentów dorosłych z wadami zgryzu i dysfunkcją narządu żucia w ujęciu holistycznym”, “Rozwiązywanie problemów klinicznych w dysfunkcjach czaszkowo-żuchwowych”, a także „Stawy skroniowo-żuchwowe, zaburzenia związane ze SSŻ i szyny”. Jej celem jest upowszechnienie fizjoterapii w praktyce stomatologicznej, bowiem tylko holistyczne, wielopłaszczyznowe spojrzenie na Pacjenta pozwala na leczenie tak złożonych dysfunkcji jakimi są zaburzenia stawu skroniowo – żuchwowego (TMJ). W wolnych chwilach chętnie uprawiam sport, a także zagłębiam się w szczegóły kosmetologii.

MENADŻER - HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA

Magdalena Żebrowska – Kazimierczyk

Absolwentka podyplomowych Studiów Menadżerskich oraz Studium Medycznego dla higienistek stomatologicznych. W DentiCo zajmuje się kwestiami związanymi z administracyjną częścią działania firmy oraz wykonuje zabiegi higienizacyjne. Jednocześnie czuwa nad jakością obsługi Pacjentów, a także sprawuje pieczę nad zachowaniem najwyższych standardów. Odpowiada również za kontakt z dostawcami, aby materiały a także sprzęt na jakich pracują lekarze były zawsze najwyższej jakości.

W pracy higienistki stawia na ciągły rozwój swoich umiejętności i wiedzy w zakresie profilaktyki stomatologicznej. Prowadzi rozbudowane instruktaże higieny wraz z doborem artykułów do pielęgnacji jamy ustnej. Absolwentka Curriculum Higienistki Stomatologicznej prowadzonego przez Polska Akademię Profilaktyki Stomatologicznej. Na co dzień pracuje zgodnie z protokołom GUIDED BIOFILM THERAPY®. Jest propagatorka zdrowego stylu życia, pasjonuje się florą bakteryjną oraz jej wpływem na zdrowie człowieka a także jamy ustnej.

Dyplomy i certyfikaty:

Asysta

dyplomowana asystentka Maria Romańska

dyplomowana asystentka Anna Marcinkiewicz

Jakub Zakrzewski

Patrycja Osowska

Joanna Warmińska

Rejestratorki

Kamila Tuszkowaka

Sylwia Kalinowska

Call Now ButtonUmów wizytę