ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Zaciskanie zębów

Zaciskanie zębów może doprowadzić do powstania wielu poważnych problemów, które negatywnie wpłyną na jakość Twojego życia. Okazuje się, że konsekwencją tej nieprawidłowości mogą być nawet migrenowe bóle głowy. Dlatego tak ważne jest, aby precyzyjnie zdiagnozować pojawiający się problem i zaplanować leczenie. W DentiCo skutecznie przywrócimy pełną funkcjonalność Twojego narządu żucia, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań!

 

Co powinieneś wiedzieć, o zaciskaniu się zębów?

Patologiczne zaciskanie zębów bywa bardzo często niezdiagnozowane, co potwierdza, że jest to problem niezwykle trudny do rozpoznania. Dzieje się tak, ponieważ nie towarzyszu mu zgrzytanie, a także nie są widoczne żadne ślady na uzębieniu. Dlatego w naszej klinice wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania diagnostyczne.

Jak się okazuje, patologiczne zaciskanie zębów jest powszechnym problemem, z którym może borykać się nawet 70% osób. Do kontaktu uzębienia powinno jedynie dochodzić podczas czynności połykania pokarmu oraz przełykania śliny. Ocenia się, że prawidłowy czas zaciskania zębów trwa zazwyczaj około 30 minut na dobę. Oznacza to, że cała reszta kontaktów zębowych jest patologią, która doprowadza do różnego rodzaju uszkodzeń.

 

Objawy patologicznego zaciskania zębów

Niekontrolowane zaciskanie zębów ma bardzo często miejsce w nocy podczas snu, ale zdarza się również, że dochodzi do niego w trakcie dnia. Zaburzenie to może doprowadzić do wielu poważnych dolegliwości, które znacznie pogarszają jakość życia:

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!

     

    Jak przebiega leczenie?

    Problem patologicznego zaciskania zębów wymaga przeprowadzenia specjalistycznej diagnostyki, która pozwoli określić przyczynę pojawiającego się zaburzenia, a tym samym zaplanować precyzyjnie całe leczenie. Jednym z najczęściej stosowanych przez nas rozwiązań jest wykonanie szyn relaksacyjnych. Koniecznością może okazać się również wykonanie leczenia protetycznego, ortodontycznego lub chirurgicznego. Możliwość przeprowadzenia kompleksowego leczenia w DentiCo przynosi znakomite efekty, którymi będziesz mógł cieszyć się przez długie lata!

    Umów się na wizytę

    Jeżeli zauważysz u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, nie zwlekaj ? koniecznie odwiedź naszą klinikę. W DentiCo wykorzystujemy innowacyjne rozwiązanie, dzięki czemu możemy skutecznie rozwiązać wszelkie problemy pojawiające się w obrębie Twojego narządu żucia. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 586 005 000