ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Pełna i kompleksowa diagnostyka RTG oraz TK

Diagnostyka jest niezwykle ważna we współczesnej stomatologii, bo to właśnie od jej dokładnego przeprowadzenia w głównej mierze zależą efekty, jakie zostaną osiągnięte. Dlatego postanowiliśmy wyposażyć naszą klinikę w nowoczesne urządzenia, które pozwalają wykonać wszystkie potrzebne badania. Posiadanie prywatnego centrum diagnostycznego jest również niewątpliwą zaletą dla Ciebie, ponieważ możesz znacząco zaoszczędzić czas i przeprowadzić cały proces leczenia, od diagnostyki do końcowych efektów, w jednym miejscu.

Tomografia komputerowa

Tomograf to urządzenie, które pozwala w krótkim czasie uzyskać trójwymiarowy obraz zębów oraz zatok. W różnych przekrojach można jednoznacznie ocenić, jak zostało przeprowadzone leczenie kanałowe oraz sprawdzić, czy w jamie ustnej nie pojawiły się jakiekolwiek stany zapalne lub zmiany próchnicowe. Tomografia ułatwia również precyzyjne zaplanowanie zabiegu wszczepienia implantów w miejsce po utraconych korzeniach zębów, a także pozwala określić ilość tkanki kostnej w szczęce, co jest niezwykle ważne dla przeprowadzenia leczenia implantologicznego.

Ponadto urządzenie to znajduje również zastosowanie przed wykonaniem ekstrakcji ósemek. Zalety tego urządzenia są nie do przecenienia, dlatego niezwykle ważne było dla nas, aby znalazło się ono w naszej klinice. Dzięki tomografii zawsze możemy precyzyjnie zaplanować każdy zabieg, przez co osiągamy efekty, o jakich zawsze marzyłeś.

Zdjęcie panoramiczne

Wykonanie zdjęcia panoramicznego (pantomograficznego) stanowi ważny element diagnostyki przed rozpoczęciem kompleksowego leczenia. Na jego podstawie lekarz stawia diagnozę oraz planuje dalszy proces leczenia. Zdjęcie panoramiczne służy również do precyzyjnej oceny zębów, szczęki, żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych oraz zatok szczękowych. Ponadto wielokrotnie RTG panoramiczne wykorzystywane jest w przypadku rozpoznania chorób przyzębia. Wykonując zdjęcie pantomograficzne, mamy pewność, że nie zostanie pominięty przez nas żaden problem periodontologiczny.

RTG punktowe

Urządzenie to pozwala na wykonanie precyzyjnego zdjęcia maksymalnie czterech zębów. Uzyskany obraz jest niezwykle pomocny przy przeprowadzaniu leczenia kanałowego. Właśnie dzięki temu badaniu znacząco podnoszona jest skuteczność zabiegu endodontycznego. RTG punktowe wykorzystywane jest również przy ocenie zmian próchnicowych, które są niewidoczne podczas standardowej kontroli. Urządzenie to znajduje także zastosowanie przed zabiegiem ekstrakcji.

Kamera wewnątrzustna

W celu podniesienia jakości i komfortu przeprowadzanych badań diagnostycznych postanowiliśmy wyposażyć nasze centrum diagnostyczne w kamerę wewnątrzustną. Jest to urządzenie, dzięki któremu możemy uzyskać obraz uzębienia w znacznym powiększeniu, przez co możliwe jest dokładne ocenienie stanu zdrowia jamy ustnej. W ten sposób możemy wskazać występujące problemy w trudno dostępnych miejscach.

Skaner wewnątrzustny

Twój komfort jest dla nas niezwykle ważny, dlatego dokładamy wszelkich starań, abyś każdą chwilę spędzoną w naszej klinice dobrze wspominał. Z tego powodu podczas leczenia protetycznego korzystamy z nowoczesnego skanera wewnątrzustnego, dzięki któremu możliwe jest wykonanie precyzyjnego skanu całego uzębienia. Zastosowanie tego rozwiązania jest alternatywą dla tradycyjnego wycisku, który wywołuje uczucie dyskomfortu. Ponadto skaner wewnątrzustny umożliwia zwiększenie precyzji, przez co otrzymany przez laboratorium protetyczne skan pozwala na dokładne wykonanie odbudowy protetycznej. Dzięki temu możemy uzyskać oczekiwane przez Ciebie efekty, o czym możesz się przekonać, odwiedzając naszą klinikę stomatologiczną.

Cyfrowe zdjęcia wewnątrzustne

Przykładamy dużą wagę do precyzji wykonywanych przez nas zabiegów, dlatego w celu podniesienia skuteczności naszych działań wykonujemy cyfrowe zdjęcia. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej zaplanować leczenie i dobrać odpowiednie metody, które pozwalają uzyskać najlepsze efekty estetyczne. Ponadto jest to również ważna dokumentacja dla Ciebie, ponieważ po zakończonym leczeniu będziesz mógł zobaczyć, jak zmienił się wygląd Twojego uśmiechu. Wykonywane przez nas cyfrowe zdjęcia wewnątrzustne pomogą Ci również lepiej zrozumieć sytuację związaną ze stanem uzębienia, a także dalszym procesem leczenia.

Artykulator i łuk twarzowy

Warto wspomnieć, że do planowania złożonych i kompleksowych prac pobierane są przez lekarza specjalne wyciski z łukiem twarzowym, który pomaga nam umieścić gipsowe odlewy zębów Pacjenta w specjalnym urządzeniu zwanym artykulatorem, który odwzorowuje nie tylko ustawienie zębów w relacji szczęka żuchwa, ale także uwzględnia położenie stawu skroniowo-żuchwowego. Tak zaplanowana praca zwiększa przewidywalność odbudowy, a także komfort i adaptacje Pacjenta do nowego uśmiechu.

Umów się na wizytę!

W DentiCo wykorzystujemy technologie diagnostyczne, które pozwalają znacznie podnieść skuteczność planowania i przeprowadzania zabiegów. Decyzja o podjęciu leczenia w naszej klinice daje Ci gwarancję, że Twoim uśmiechem zajmą się eksperci, którzy do dyspozycji mają innowacyjne urządzenia pomagające uzyskać efekty, o jakich zawsze marzyłeś. Twój nowy i piękny uśmiech jest na wyciągnięcie ręki. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 586 005 000.