Rodzaje aparatów

Aparaty ortodontyczne ? sposób na równe i piękne zęby

Leczenie wad zgryzu za pomocą aparatów ortodontycznych w Gdańsku to rzecz, którą praktykujemy z powodzeniem w naszym gabinecie już od wielu lat. Wyróżnia nas przy tym to, że jako nieliczni w Trójmieście likwidujemy wady zgryzu z uwzględnieniem stawu skroniowo-żuchwowego. Dziedzina stomatologiczna, jaką jest ortodoncja, to dla nas przede wszystkim szeroki zakres możliwości leczenia wad, jakie mają pacjenci ? nie tylko w aspekcie estetycznym. Podczas wizyty konsultacyjnej ortodonta przegląda zdjęcie cefalometryczne oraz analizuje orientacyjne modele gipsowe wsparte diagnostyką w kondylatorze.

Aparaty na zęby ? różne modele

W leczeniu ortodontycznym zastosowanie mogą mieć różne aparaty ortodontyczne:

Aparaty ruchome dzieli się na:

Noszą je głównie najmłodsi pacjenci, do ok. 13 roku życia. Dzięki ich zastosowaniu można zapobiegać rozwojowi wad zgryzu, jak również pobudzać szczęki do wzrostu w odpowiednim kierunku. Tym samym zapewnia się przyszłemu uzębieniu stałemu odpowiednią ilość miejsca. Plusem tego rozwiązania jest również to, że noszenie aparatu ruchomego może wyeliminować konieczność leczenia aparatem stałym.

W przypadku dzieci, które i tak będą musiały docelowo nosić w przyszłości aparaty stałe, jego wcześniej noszona ruchoma wersja przyczyni się do tego, że leczenie będzie jeszcze bardziej efektywne, krótsze. Być może również nie będzie konieczne usuwanie zębów. To, jaki będzie efekt, zależy przede wszystkim od samodyscypliny pacjenta w noszeniu aparatu na zęby. W tym procesie ważną rolę odgrywają także rodzice. To ich zadaniem jest kontrolowanie systematyczności i liczby godzin noszenia aparatu przez dziecko. Jeśli mają też zalecenie odpowiedniego rozkręcania śrub, to również powinni tego pilnować – podobnie jak terminów kolejnych wizyt kontrolnych. Pacjentom proponujemy szeroki wybór kolorystyczny aparatów. Na niektóre dzieci motywująco działa fakt, że mogą nosić aparat w kolorze, które sobie wybrały.

Aparaty stałe dzieli się również ze względu na materiał z jakiego są zbudowane na:

Leczenie nakładkowe ? niewidoczne aparaty na zęby.

Nie chcesz stosować aparatu stałego i szukasz alternatywy?

Leczenie nakładkami to rozwiązanie w zakresie ortodoncji estetycznej, które pozwoli na uzyskanie idealnego uzębieni. Terapia przy zastosowaniu nakładek, które nie są widoczne, nie wymaga używania stałego aparatu z metalowymi elementami i jest w stanie zapobiec wadzie stłoczonych zębów.

Aparat nakładkowy to dyskretna metoda leczenia, która zapewnia Ci idealny uśmiech. Wraz z zespołem naszych specjalistów zostanie stworzony plan leczenia odpowiadający Twoim potrzebom. Nakładki mogą być zdejmowane i zakładane w dowolnym momencie co pozostawia całkowitą kontrolę Tobie i Twojemu ortodoncie. Jeśli chcesz podjąć leczenie ortodontyczne tak, aby było niezauważalne przez innych, ta metoda jest dla Ciebie.

Sprawdź zalety nakładek na zęby.