ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Jednowizytowe leczenie pod mikroskopem

Jednym z najbardziej przełomowych rozwiązań we współczesnej stomatologii było wprowadzenie do gabinetów mikroskopu. Również w naszej klinice nie wyobrażamy sobie pracy bez tego nowoczesnego urządzenia. Wyposażyliśmy gabinet stomatologiczny w dwa mikroskopy, dzięki czemu możemy wykonywać zabiegi, które pozwalają uzyskać efekty, o jakich Pacjenci zawsze marzyli.


Zalety korzystania z mikroskopu stomatologicznego podczas leczenia

Nasz gabinet stomatologiczny wyposażyliśmy w nowoczesne mikroskopy, dzięki któremu możliwe jest nawet 25-krotne powiększenie leczonego obszaru. Wykorzystanie tego urządzenia znacznie pomaga dentyście przeprowadzić zabieg endodontyczny, ponieważ możliwe staje się dokładne oczyszczenie wszystkich kanałów bocznych oraz głównych. W ten sposób znacząco zwiększona zostaje skuteczność wykonywanego leczenia, co jest niewątpliwą zaletą i korzyścią dla Pacjenta.

Zabieg endodontyczny nie budził kiedyś zbyt dobrych skojarzeń. Wszystko zmieniło się za sprawą nowoczesnego mikroskopu, dzięki któremu w większości przypadków możliwe jest przeprowadzenie leczenia kanałowego podczas jednej wizyty. Ponadto zastosowanie tego urządzenia sprawia, że nie ma konieczności zatruwania zęba. Wszystko to powoduje, że współczesne leczenie kanałowe jest niezwykle komfortowe dla Pacjenta.

Podniesienie skuteczności wykonywanych zabiegów stomatologicznych wynika ze zwiększenia precyzji. Staje się to możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych mikroskopów, które posiadają także dodatkowe oświetlenie. W ten sposób dentysta otrzymuje dokładny obraz leczonego obszaru, co w wielu przypadkach pozwala uratować ząb, który w innym przypadku należałoby usunąć. Korzyści płynące z wykorzystania mikroskopu są nie do przecenia, dlatego wyposażenie naszego gabinetu w to urządzenie było priorytetem. Przekonaj się sam, jak odmieniło się oblicze stomatologii dzięki zastosowaniu tego innowacyjnego rozwiązania.

Co oznacza wykorzystanie mikroskopu stomatologicznego dla Pacjenta?

Współcześnie trudno wyobrazić sobie profesjonalny gabinet stomatologiczny, w którym nie znajduje się mikroskop. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie to pozwala przede wszystkim na zwiększenie skuteczności leczenia kanałowego, a tym samym zmniejszane jest ryzyko konieczności wykonania ponownego zabiegu w przyszłości. Ponadto wykorzystanie mikroskopu podczas zabiegu endodontycznego sprawia, że cały proces odbywa się przeważnie podczas jednej wizyty, przez co Pacjent może znacznie zaoszczędzić czas. Warto również wspomnieć, że zdecydowanie zostaje podniesiony komfort podczas leczenie, ponieważ nie istnieje konieczność zatruwania zęba. Warto również wspomnieć, że wykorzystanie mikroskopu pozwala nam na używanie mechanicznych urządzeń do opracowania i wypełnienia kanałów, co znacznie podnosi jakość i precyzję wykonywanego zabiegu. Negatywne opowieści związane z leczeniem kanałowym są na szczęście już tylko przeszłością, o czym możesz się przekonać, odwiedzając naszą profesjonalną klinikę stomatologiczną!

Zastosowanie mikroskopu ma niebagatelne znaczenie dla przeprowadzenia wielu skomplikowanych zabiegów endodontycznych. W naszej klinice z powodzeniem przeprowadzamy ponowne leczenie kanałowe, które w przeszłości zostało źle wykonane, dzięki czemu możemy uratować uzębienie skazane w normalnych okolicznościach na usunięcie. Wykorzystanie mikroskopu pozwala również skontrolować późniejszy proces regeneracji tkanek. Ponadto zastosowanie tego urządzenia sprawia, że skutecznie usuwamy złamane narzędzia z kanałów zęba. Nie można jednak zapominać, że za skuteczność wykonywanych zabiegów odpowiadają przede wszystkim nasi wykwalifikowani i doświadczeni lekarze, którzy w pełni wykorzystują możliwości mikroskopu!

Umów się na wizytę!

Wykorzystanie nowoczesnego mikroskopu całkowicie odmieniło oblicze leczenia kanałowego. To właśnie zastosowanie tego urządzenia pozwoliło na znaczne podniesienie komfortu podczas wykonywania zabiegu, a także zwiększyło jego skuteczność. Nie zwlekaj dłużej, tylko zrób pierwszy krok i udaj się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 586 005 000.