ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Konsultacja z neurologopedą

Nie zawsze kwestie związane z naszym ciałem są oczywiste czy łatwe do zdiagnozowania. Istnieje szereg problemów, które mogą być związane z dysfunkcjami jamy ustnej, wpływającymi nie tylko na naszą zdolność komunikacji, ale również na codzienne funkcjonowanie. W takich przypadkach bardzo ważną rolę może odegrać konsultacja z neurologopedą oraz odpowiednia terapia logopedyczna miofunkcjonalna.

Jakie powody powinny skłonić do konsultacji z neurologopedą?

Pacjenci, u których pojawiają się różnorodne, niepokojące symptomy związane z funkcjonowaniem jamy ustnej, często doświadczają wielu trudności, które mogą znacząco wpływać na ich jakość życia. Za takie uznajemy między innymi: problemy z oddychaniem, chrapanie, trudności z żuciem i przełykaniem pokarmów. Dlatego też warto zwrócić uwagę na takie znaki i podjąć kroki w celu konsultacji z odpowiednim specjalistą.

Niepokoić powinny także:

Z naszym specjalistą polecamy także konsultację osobom, które przygotowują się do szynoterapii lub operacji ortodontycznej. Może on pomóc również w przypadku występujących zaburzeń w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.

EKSPERCI W DANEJ DZIEDZINIE

Paulina Listopadzka

Neurologopeda

Paulina Listopadzka jest neurologopedą, terapeutką traktu ustno-twarzowego oraz dyplomowaną specjalistką kształcenia głosu i mowy. Uzyskała dyplom z logopedii ze specjalizacją w neurologopedii na Uniwersytecie Gdańskim oraz Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a także ukończyła studia podyplomowe z zakresu Kształcenia Głosu i Mowy na SWPS w Warszawie.

Paulina Listopadzka

Neurologopeda

Paulina Listopadzka jest neurologopedą, terapeutką traktu ustno-twarzowego oraz dyplomowaną specjalistką kształcenia głosu i mowy. Uzyskała dyplom z logopedii ze specjalizacją w neurologopedii na Uniwersytecie Gdańskim oraz Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a także ukończyła studia podyplomowe z zakresu Kształcenia Głosu i Mowy na SWPS w Warszawie.

Neurologopeda – poznaj jego rolę

Podczas konsultacji z neurologopedą, Pacjent przechodzi przez kompleksową ocenę, która obejmuje szczegółowy wywiad oraz badanie fizyczne. Specjalista analizuje nie tylko same symptomy, ale również przyczyny ich wystąpienia. Badanie jamy ustnej, ocena napięcia mięśniowego oraz sprawność różnych elementów anatomicznych (języka, warg, policzków, podniebienia miękkiego, żuchwy) są tutaj niezwykle istotne, ponieważ dają możliwość zrozumienia problemu, a następnie zaproponowania odpowiedniej terapii. Tak samo jak ocena wymowy, która może naprowadzić specjalistę na trop podczas ustalania zaburzeń.

Indywidualne podejście do Pacjenta w DentiCo

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy Pacjent jest inny. Właśnie dlatego terapia logopedyczna miofunkcjonalna musi być indywidualnie dostosowana do potrzeb każdej osoby. Nasz specjalista nie tylko identyfikuje konkretne problemy, ale również opracowuje plan terapeutyczny, który może obejmować różnorodne techniki, ćwiczenia oraz terapię manualną. W niektórych przypadkach terapia logopedyczna może być uzupełniana przez fizjoterapię, co pozwala na kompleksowe podejście do problemu.

Współpraca interdyscyplinarna – u nas to możliwe!

Po dokładnym zbadaniu Pacjenta nasz neurologopeda zaleci kilka wizyt w jego gabinecie i wykonywanie konkretnych ćwiczeń, które będą miały na celu zlikwidowanie występujących problemów. Tak jak już wspomnieliśmy powyżej, w niektórych przypadkach terapia logopedyczna może wymagać współpracy z innymi specjalistami. Mowa tutaj zarówno o ortodontach i stomatologach, jak i fizjoterapeutach oraz laryngologach. Wspólna praca zespołu specjalistów pozwala na kompleksową opiekę nad Pacjentem oraz zapewnia mu optymalne wyniki terapii. Dzięki takiemu podejściu nasi Pacjenci są zaopiekowani na każdym kroku i nie muszą się o nic martwić.


Umów się na wizytę!

Chcesz zapoznać się dokładniej z tą konkretną usługą? A może jesteś zainteresowany kompleksowym leczeniem? Zachęcamy do kontaktu telefonicznego +48 586 005 000. Możecie również w celu umówienia się na wizytę wykorzystać dostępny na stronie formularz kontaktowy.

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!