Implant w przypadku braku kilku zębów

Implanty zębowe są używane nie tylko w celu uzupełnienia pojedynczych braków.

Niewielkie tytanowe śruby stanowią prawdziwy przełom w medycynie. W przypadku kilku braków zębowych implanty są również doskonałym rozwiązaniem. Jeśli w łuku brakuje trzech lub więcej zębów, możesz zdecydować się na rozwiązanie alternatywne ? most mocowany na implantach. W tym przypadku nowe korony filarowe są łączone ze sobą przęsłem (jak w tradycyjnym moście) i w zależności od rozległości braku ? podpierane na stabilnej i bezpiecznej bazie. Baza składa się z dwóch lub większej liczby implantów, które stanowią filary dla tego typu rozwiązania.

Po zaplanowaniu leczenia, nowe korzenie zębowe są umieszczane w szczęce. Tymczasowa proteza uzupełnia braki w czasie fazy gojenia. Docelowe korony lub most są mocowane na stałe na implantach po zakończonym okresie gojenia.

To Twój wybór: klasyczny most czy implanty?

Jednym z możliwych rozwiązań jest klasyczny most. W przypadku takiego rozwiązania często zdrowe zęby sąsiadujące z brakiem muszą zostać wykorzystane (oszlifowane) w celu zapewnienia podtrzymania dla mostu. Stanowią one podstawę i mocowanie dla koron filarowych mostu. W przypadku, gdy zęby są zdrowe, proces szlifowania oznacza nieodwracalną utratę ochronnej warstwy szkliwa w wyniku czego, zęby staja się bardziej obciążone. W wielu przypadkach skraca to ich średnią długość życia.

W momencie gdy ubytek znajduje się w bocznym odcinku (z tyłu) i nie jest ograniczony zębem własnym (brak skrzydłowy), dentysta może zaoferować uzupełnienie braku ruchomą protezą częściową. Podobnie może być w przypadku, gdy przestrzeń po brakujących zębach będzie zbyt duża dla klasycznego mostu. Prosta, ruchoma proteza częściowa jest utrzymywana na zębach własnych za pomocą metalowych klamer widocznych przy uśmiechu. Metalowe klamry oraz tworzywo akrylowe protezy podpierają się także na dziąsłach i kości. Dodatkowo klamry mogą po pewnym czasie zniszczyć utrzymujący je ząb. Wysokiej jakości protezy częściowe mogą być również przymocowane do naturalnych zębów za pomocą ?precyzyjnych elementów?, specjalnych zamków i zatrzasków. Oznacza to, że zęby muszą być oszlifowane i zaopatrzone w zamki.

Implanty: najlepsze rozwiązanie w każdym przypadku

Wszystkie powyższe rozwiązania protetyczne nie są konieczne, gdy zdecydujesz się na implanty. Niewielkie tytanowe śruby są sztucznymi korzeniami, które w sposób niewidoczny i bezpieczny podpierają Twoje nowe korony. Nie trzeba szlifować zdrowych zębów i pokrywać ich koronami. Nie musisz martwić się o widoczne klamry. Praca będzie bardziej estetyczna i będzie Ci służyła na długie lata.

Twoje nowe zęby oparte na implantach będą wyglądały jak naturalne zęby, a Ty nie odczujesz różnicy. Jak gdyby nigdy nic się nie wydarzyło.