Pracujemy tylko na najbardziej zaawansowanych technologicznie aparatach ortodontycznych prosto z USA

Proponujemy trzy rodzaje amerykańskich aparatów:

APARAT ceramiczny

Aparaty ortodontyczne z zamkami kosmetycznymi to doskonała propozycja dla Pacjentów, którzy cenią wygodę, estetykę oraz wysoki komfort leczenia ortodontycznego. Są one dedykowane osobom dorosłym, które dotychczas wstrzymywały się z podjęciem terapii w obawie przed nieestetycznym wyglądem aparatów i brakiem możliwości przeprowadzenia dyskretnej terapii. Tradycyjne aparaty nazębne (metalowe) poza niską estetyką u niektórych osób powodowały również dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu.

Obecnie zaawansowane technologicznie aparaty ortodontyczne nie tylko znoszą wszelkie mankamenty swoich poprzedników pod względem bezpieczeństwa, funkcjonalności oraz wytrzymałości materiału, ale również są dopracowane do perfekcji pod względem wizualnym. Mogą być traktowane jako element biżuterii.

Kryształowe zamki wyróżniają się gładką powierzchnią i wysokim stopniem przezroczystości, co sprawia, że są praktycznie niewidoczne na zębach i nie powodują trudności w codziennym funkcjonowaniu. Ważnym atutem tych biżuteryjnych zamków jest trwały i naturalny materiał, z którego są wykonane. Nie powoduje on przebarwień i nie traci przezroczystości w trakcie użytkowania. Warto pamiętać, iż część aparatów oferowanych jako estetyczne wykonana jest z kompozytu, który nie jest odporny na przebarwienia i podczas całego procesu leczenia przestaje wyglądać estetycznie.

Wyjątkowa estetyka

Kryształowe zamki w oferowanych przez nas aparatach są wytworzone z pojedynczego, czystego szafiru, należącego, zaraz po diamencie, do najtwardszych materiałów występujących w przyrodzie. Aby zapewnić wysoką trwałość, kryształ jest szlifowany i polerowany w wysokiej temperaturze. Dzięki temu podczas całego procesu leczenia idealnie dopasowuje się do barwy naturalnego uzębienia ? jest praktycznie niewidoczny na zębach, nie powoduje ich przebarwień bądź odkształceń. W świetle ostatnio opublikowanych badań w American Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics zamek ten został oceniony jako najbardziej przeźroczysty z wszystkich przebadanych monokrystalicznych zamków.

Bezpieczeństwo i wytrzymałość
Estetyczne zamki mają za zadanie przywrócić uzębienie do optymalnego ułożenia w jamie ustnej. Proces ten odbywa się poprzez umiarkowane wywieranie nacisku na określone partie uzębienia, w wyniku którego przemieszczają się do naturalnego położenia. W taki sposób działają wszystkie aparaty nazębne, jednak różnice między poszczególnymi rodzajami dotyczą m.in. trwałości materiału, z jakiego są wykonane, estetyki i funkcjonalności. Ceramiczne zamki stosowanych w DentiCo aparatów są wykonane z monokryształu szafiru, co zapewnia im solidną i wytrzymałą strukturę, która dodatkowo jest utrwalona podczas szlifowania w wysokiej temperaturze. Zapobiega to powstawaniu mikroszczelin, które mogłyby zakłócić pełną integralność zamka. Ponadto zamek jest mniej narażony na pęknięcia, niż w przypadku zamków z polikryształów. Duży wpływ na jego wytrzymałość ma zwiększona grubość skrzydła zamka oraz opatentowana baza, która usprawnia proces klejenia – od środka zapewnia mocne trzymanie, zaś na krańcach zamka znacznie słabszą moc klejenia, dzięki czemu Pacjent bez najmniejszego kłopotu może zdjąć aparat.

Zamki ceramiczne ? zalety:

Złote aparaty

Te estetyczne zamki to sprawdzone rozwiązanie wykorzystywane w renomowanych klinikach na całym świecie od ponad 30 lat. Są one wybierane przez osoby, które cenią wysoki komfort użytkowania, doskonały wgląd i efektywność. Zamki te są wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej i delikatnego białego złota, uszlachetnione tlenkiem cyrkonu. Wyróżniają się biżuteryjnym wyglądem i trwałością, co sprawia, że w trakcie leczenia Pacjenci zachowują dobre samopoczucie i pewność siebie, zaś po jego zakończeniu osiągają doskonałe rezultaty w postaci pięknego symetrycznego uśmiechu.

Zalety złotych zamków

Amerykańskie aparaty metalowe ? więcej niż standard

Aparaty stałe aparaty metalowe, które proponujemy naszym Pacjentom, charakteryzuje zaawansowany technologicznie system zamków. Zapewniają wysoką jakość i pewność leczenia, z którego korzystają od ponad 30 lat ortodonci na całym świecie. Zamki ze względu na zaawansowaną technologię są najlepiej sprzedającymi się spośród wszystkich w branży. Dzięki niesamowitemu designowi i dokładności klejenia zamków, ich zastosowanie zapewnia komfortowe i skuteczne leczenie. Aby to było możliwe do osiągnięcia, zamki muszą spełniać rygorystyczne normy dotyczące wymiarów slotów i zamków, które są poddawane obróbce cieplnej, mającej zapewnić im trwałość i stabilizację. Są bardzo komfortowe dla Pacjenta, a zarazem posiadają wszystkie kliniczne parametry, których oczekuje się od nowoczesnych zamków ortodontycznych.

Zalety zamków w naszych aparatach