ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Implanty w przypadku bezzębia

W sytuacji gdy nie masz zębów w żuchwie lub szczęce z implantami znów będziesz mógł się uśmiechać.

Wystarczy od dwóch do czterech nowych korzeni, aby zapewnić stabilne utrzymanie dla ruchomej (wyjmowanej) protezy całkowitej. Natomiast most okrężny (uzupełnienie stałe – niewyjmowane) może być zamocowany już na czterech lub sześciu implantach. Dzięki takiemu rozwiązaniu proteza nie ulegnie poluzowaniu, co bezpośrednio wpływa na poprawienie komfortu spożywania posiłków.

Twoja całkowita proteza może być przymocowana do implantów za pomocą systemu zaczepów precyzyjnych, składającego się z dwóch komponentów. Jeden element jest na stałe przymocowany do implantu, natomiast drugi jest trwale umieszczony w protezie. Elementy zatrzaskują się ze sobą i Twoja proteza jest stabilnie i bezpiecznie zamocowana. W przypadku konieczności czyszczenia protezy można ją w bardzo prosty sposób zdjąć oraz założyć ponownie.

Jeśli chcesz mieć uzupełnienie przymocowane do implantów na stałe (bez konieczności wyjmowania, funkcjonujące jak własne zęby) doskonałym rozwiązaniem jest most okrężny. Co najmniej cztery lub sześć implantów jest potrzebnych do wykonania tego typu pracy. Takie uzupełnienie protetyczne jest na stałe mocowane i ruchoma proteza nie jest już potrzebna.

Nowe korzenie zębowe są umieszczane są w kości szczęki lub żuchwy podczas jednej wizyty. Po zakończeniu procesu gojenia, implanty są całkowicie zintegrowane z kością i staja sie jej częścią. Następnie, na implantach może zostać zamontowana proteza lub most. Przy odpowiednich warunkach klinicznych można most lub protezę zamocować natychmiast po wszczepieniu implantów.

Na implanty nigdy nie jest za późno

Z zębami opartymi na implantach będziesz mógł jeść, rozmawiać i śmiać się jakbyś miał swoje naturalne zęby. Implanty umożliwią wykonanie długoczasowej, bezpiecznej i estetycznej odbudowy protetycznej, która nie zawsze jest możliwa w przypadku klasycznej protetyki. Warunki kliniczne, często są nieodpowiednie do trwałego i stabilnego zamocowania protezy która jest oparta jedynie na tkankach miękkich (dziąśle). W idealnym przypadku utrzymanie protezy jest możliwe również dzięki przyssaniu się protezy do błony śluzowej. Z czasem kość zanika i tkanki miękkie zmieniają swój kształt, a efekt przyssania staje się coraz słabszy. Kość bez obciążenia implantami po pewnym czasie ulega resorpcji.

IMPLANTY – poprawa jakości życia

Te problemy nie będą Cię dotyczyć, jeśli zdecydujesz się na implanty. Sztuczne korzenie zębowe w bezpieczny sposób umożliwią odbudowę oraz rekonstrukcję funkcjonalną i estetyczną Twoich nowych zębów. Przy właściwej pielęgnacji implanty będą służyły Ci do końca życia.

Porozmawiaj na konsultacji implantologicznej o możliwych rozwiązań.