ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Technologia oczyszczania zębów

Najnowsze szwajcarskie urządzenie do profilaktyki

W naszym Gabinecie Higieny oczyszczanie zębów nie polega tylko na usuwaniu kamienia nazębnego. Pracujemy na najnowszym szwajcarskim sprzęcie, który podczas ściągania kamienia pozwala zastosować technologię ograniczającą ból do minimum. Urządzenie przede wszystkim umożliwia nam walkę z żywym biofilmem bakteryjnym, będącym najczęstszą przyczyną stanów zapalnych w jamie ustnej. Najnowsze badania wskazują, że dokładne oczyszczenie z biofilmu jest zdecydowanie ważniejsze, niż standardowa walka z kamieniem nazębnym. Technologia zastosowana w urządzeniu pozwala oczyszczać również powierzchnie poddziąsłowe, które przy zastosowaniu klasycznych metod oczyszczania zębów zostają pomijane. Aparatura w swojej pracy wykorzystuje system podgrzewania wody, co pozwala na duży komfort, również w przypadku nadwrażliwości zębów oraz tzw. odsłoniętych szyjek. Dzięki temu zachodzi bardzo rzadka potrzeba znieczulenia przy wykonaniu zabiegu. Nowoczesna technologia sprawia, że polerownie odbywa się z użyciem ciśnienia z malutkim ziarenkiem rozpuszczalnego proszku ? skutkuje to większym połyskiem zębów po zabiegu (są one dłużej błyszczące, jaśniejsze i czyste).

 

Oczyszczanie zębów idealne dla implantów

Stosowane przez nas urządzenie pozwala na dokładne oczyszczenie okolicy implantów z biofilmu bakteryjnego, który będzie miał znaczący wpływ na powstawanie stanów zapalnych wokół nich. Wspomniane stany zapalne objawiają się najczęściej bolesnością i krwawieniem w okolicy implantu i mają niekorzystny wpływ na tkanki okalające ? dziąsła oraz kość, czyli kluczowe struktury, które utrzymują implant w jamie ustnej. Nawet kiedy wokół niego nie zbiera się kamień nazębny, już samo zaleganie płytki bateryjne będzie miało zdecydowanie niekorzystny wpływ na zdrowie w tej okolicy jamy ustnej. Stosowana przez nas technologia umożliwia dokładne, również poddziąsłowe oczyszczenie okolicy implantu, co zdecydowanie przedłuży jego żywotność w jamie ustnej.

 

Technologia idealna dla Ciebie, jeśli nosisz aparat

Wbrew pojawiającym się w Internecie mitom, które ostrzegają przed wykonywaniem zabiegów higienizacyjnych podczas noszenia aparatu, koniecznie zalecamy oczyszczanie zębów, szczególnie podczas noszenia zamków. Długo zalegająca płytka bakteryjna może stać się przyczyną nie tylko nieestetycznych odwapnień na zębach w postaci białych plam, ale także spowoduje próchnicę. Dlatego stosowane przez nas urządzenie pozwala na dokładne doczyszczenie biofilmu bakteryjnego ze wszystkich zakamarków całego aparatu oraz jego elementów. Przy każdej wizycie kontrolowane są domowe nawyki profilaktyczne i zostają na bieżąco korygowane, co umożliwia poprawę higieny, która ma kluczowe znaczenie dla zdrowia oraz estetyki uśmiechu. Podczas wizyty higienizacyjnej staramy się zawsze znaleźć i zlikwidować wszystkie problemy mogące mieć wpływ na pogarszający się stan dziąseł, a także wywołujące przewlekłe stany zapalne.