ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Wizyta higienizacyjna krok po kroku

Profesjonalne czyszczenie zębów to nie tylko estetyka, ale również najlepsza profilaktyka chorób przyzębia. Na naszej wizycie higienizacyjnej wykonujemy skaling (czyli usuwanie kamienia na zębach) oraz piaskowanie, uczymy też Pacjentów, jak prawidłowo dbać o swoje zęby tak, aby służyły im zdrowe przez długie lata. Nasze gabinety w Gdańsku umożliwiają szybkie doprowadzenie uśmiechu do perfekcji oraz pomagają w radzeniu sobie z domową higieną jamy ustnej Nasza higienistka przygotowuje także Pacjentów do leczenia ortodontycznego zarówno pod kątem czystych zębów (gotowych do założenia aparatu), wykonując również szczegółowy instruktaż higieny w celu przygotowania Pacjenta do nowej jakości pielęgnacji jamy ustnej.

ETAPY WIZYTY HIGIENIZACYJNEJ

CAŁOŚĆ ZABIEGU HIGIENIZACYJNEGO WYKONYWANA JEST ZA POMOCĄ LUP, PRZY ZASTOSOWANIU DODATKOWEGO ŚWIATŁA ,CO STANOWI PODSTAWĘ DOKŁADNEGO OCZYSZCZENIA ZĘBÓW

I ETAP ? INSTRUKTAŻ HIGIENY ? budowanie świadomości

Na tym etapie higienistka stomatologiczna poznaje indywidualne nawyki Pacjenta. Każdy instruktaż wykonywany jest w oparciu o wykonane zdjęcia kamerą wewnątrzustną i zawsze odbywa się bezpośrednio w jamie ustnej, a nie tylko na modelu.

W Gabinecie Higieny pracujemy w myśl zasady ?zobacz, poczuj, zastosuj?
Poprzez rozmowę nasza higienistka uczy i motywuje naszych Pacjentów, jak odpowiednio dbać o higienę i jakich środków pielęgnacyjnych używać. Okazuje się, iż wszystkie przybory do pielęgnacji jamy ustnej powinny być indywidualnie dobrane w taki sposób, aby zaspokajały potrzeby Pacjentów. W tej części higienistka odpowiada również na pytania związane z codzienną domową higieną i pielęgnacją zębów, tj. np. jakiej używać pasty lub szczoteczki czy też zastosowanie płynów do płukania jamy ustnej jest zdrowe. Jest to bardzo ważny etap, który pozwala Pacjentom nauczyć się prawidłowej dbałości o zęby w domu. Nie dla każdego z Pacjentów oczywisty jest fakt, iż nieodpowiednio dobrane przypory higieniczne mogą szkodzić. W początkowej rozmowie Pacjent dowiaduje się również, co to jest osad i czym różni się od kamienia, a także, dlaczego wykonywanie regularnie wizyt higienizacyjnych jest tak ważne dla zdrowia naszych zębów.

II ETAP ? PIASKOWANIE ? usuwanie biofilmu i przebarwień

Piaskowanie to nie tylko etap przynoszący najbardziej spektakularne efekty estetyczne poprzez usunięcie zanieczyszczeń z kawy czy herbaty, ale także bardzo ważny aspekt zdrowotny ? walka z biofilmem. Na tym etapie oprócz powierzchownych zanieczyszczeń powodujących nieestetyczny wygląd zębów, usuwane są bakterie z wszystkich zakamarków oraz bruzd zębowych. Oprócz bardzo dużych walorów zdrowotnych zabiegu udaje się również poprawić estetykę zębów. Bardzo często osady pokrywają w taki sposób korony zębów, iż te robią się szaro?brunatne i nieestetyczne. Dzięki piaskowaniu pod naprawdę nieosiągalnym dotąd ciśnieniem, a jednocześnie bardzo delikatnym proszku zostają usunięte z zębów osady i drobne przebarwiania powstające podczas codziennego spożywania posiłków oraz napojów (szczególnie kawa i herbata). Po piaskowaniu zęby Pacjenta stają się czyste i zdecydowanie jaśniejsze. Jednocześnie nasze piaskowanie  pozostaje całkowicie komfortowe dla Pacjenta, piasek nie wydostaje się poza jamę ustną, a Pacjenci również nie odczuwają go w swojej buzi, dzięki temu, iż piasek całkowicie się rozpuszcza.

Usunięty zostanie także biofilm również z miejsc poddziąsłowych, który stanowi najczęstszą przyczynę krwawiących dziąseł i stanów zapalnych.

III ETAP ? SKALING

Nasza innowacyjna metoda czyszczenia pozwala w większości usunąć złogi nazębne przy użyciu mniej inwazyjnej metody, jaką jest piaskowanie. Natomiast twarde, zmineralizowane złogi zostają usunięte podczas skalingu. Wykorzystywana w naszym gabinecie higieny technologia pozwala na przeprowadzenie szybkiego, precyzyjnego i bezpiecznego zabiegu przy niezrównanym komforcie. Podświetlana końcówka skalera umożliwia higienistce lepszą widoczność, co zdecydowanie wpływa na dokładność wykonanego zabiegu.

IV ETAP ? POLEROWANIE

Polerowanie jest zabiegiem bardzo często pomijanym po wykonaniu zabiegu usuwania kamienia na zębach czy piaskowania, ma on jednak kluczowe znaczenie zarówno w utrzymaniu efektów czyszczenia, jak i w bardzo subiektywnym odczuciu świeżości i czystości. Nasze polerowanie odbywa się przy pomocy piaskarki z odpowiednio dobranym piaskiem. Polerowanie przy pomocy piaskarki jest dokładniejsze, ponieważ tradycyjny zabieg wykonywany przy pomocy gumki, szczoteczki oraz pasty uniemożliwia doczyszczenie przestrzeni międzyzębowych, szczególnie u Pacjentów z nieprawidłowo ustawionymi zębami, a także zagłębień i bruzd oraz wszystkich zakamarków w trakcie noszenia aparatu ortodontycznego.