Dlaczego warto skorzystać z naszego gabinetu higieny?

Wizyta profilaktyczna to przede wszystkim budowanie świadomości zdrowia jamy ustnej, również w kontekście zdrowia całego ciała oraz poszanowania mikrobioty jamy ustnej. Higienizacja zębów w naszym gabinecie w Gdańsku pozwoli Ci na bieżąco kontrolować ich stan i nauczyć się podstawowych zasad prawidłowej pielęgnacji pod okiem fachowców. Sprawdź, na czym dokładnie polega ta usługa.

Dlaczego warto skorzystać z naszego gabinetu higieny? zdj9 libre

  1. Dowiesz się jak funkcjonuje jama ustna oraz co wpływa na jej zdrowie.
  2. Porozmawiamy o mikrobiocie jamy ustnej oraz jelit oraz jak ich zaburzenia wpływają na Twoje zdrowie.
  3. Doświadczysz indywidualnego instruktażu higieny wykonanego bezpośrednio w twojej jamie ustnej! Rozmowa połączona jest z doborem indywidualnych środków do pielęgnacji.
  4. Dzięki stosowaniu kamery wewnątrzustnej zobaczysz wnętrze Twojej buzi na ekranie komputera, co umożliwi Ci lepsze zrozumienie sytuacji w jamie ustnej, a także ułatwi Ci codzienną pielęgnację Twoich zębów!
  5. Zabieg wykonany zostanie na najwyższej jakości sprzęcie do profilaktyki. Dzięki zastosowaniu podgrzewanej wody oraz rozpuszczalnego proszku piaskowanie staje się przyjemnością!
  6. Całość zabiegu wykonywany jest w lupach wyposażonych w dodatkowe światło, co przynosi niespotykaną dotąd dokładność i precyzję.
  7. Czyszczenie zębów to nie tylko ściąganie kamienia, to przede wszystkim walka z biofilmem bakteryjnym, który stanowi najczęstszą przyczynę stanów zapalnych, które objawiają się krwawieniem dziąseł.
  8. Zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną, absolwentkę Curriculum organizowanego przez Polską Akademię Profilaktyki Stomatologicznej.
  9. Dzięki zabiegowi Twoje zęby są przygotowane do dalszego procesu leczenia, a Ty zyskasz nowy jaśniejszy uśmiech.

Dlaczego profilaktyka stomatologiczna jest tak ważna?

Popularne powiedzenie, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, sprawdza się również w stomatologii. Regularnie przeprowadzane wizyty profilaktyczne pozwalają uniknąć w przyszłości znacznie bardziej inwazyjnych, a nierzadko również bolesnych interwencji. Za częstym odwiedzaniem gabinetu dentysty przemawiają nie tylko względy estetyczne, ale również zdrowotne ? skaling (usuwanie kamienia) i piaskowanie mogą pomóc w uniknięciu chorób przyzębia. Warto więc wyrobić sobie nawyk wizyt w gabinecie stomatologicznym połączonych z higienizacją zębów, nawet jeśli wydaje Ci się, że nie masz żadnych problemów w obrębie jamy ustnej.

Na czym polega higienizacja jamy ustnej w naszym gabinecie?

Podczas wizyty połączonej z higienizacją doświadczysz indywidualnego instruktażu higieny wykonanego bezpośrednio w Twojej jamie ustnej. Rozmowa z naszą higienistką połączona jest z doborem indywidualnych środków do pielęgnacji wraz z wyjaśnieniem, dlaczego będą dla Ciebie odpowiednie. W tym czasie możesz zadać jej również dowolne pytania na temat samej usługi, z której korzystasz, ale również codziennej troski o stan jamy ustnej, na przykład zasadności stosowania płynów do płukania czy nici dentystycznych.

Zabieg higienizacji zębów wykonany zostanie na najwyższej jakości sprzęcie do profilaktyki . Dzięki zastosowaniu podgrzewanej wody oraz rozpuszczalnego proszku piaskowanie staje się przyjemnością! Całość zabiegu wykonywany jest w lupach wyposażonych w dodatkowe światło, co przynosi niespotykaną dotąd dokładność i precyzję.

Czyszczenie zębów to nie tylko ściąganie kamienia, to przede wszystkim walka z biofilmem bakteryjnym, który stanowi najczęstszą przyczynę stanów zapalnych, które objawiają się krwawieniem dziąseł. Regularnie korzystając z wizyt w gabinecie stomatologicznym, można usuwać szkodliwe drobnoustroje z jamy ustnej.

Podczas higienizacji higienistka może sięgać po różne technologie. Dzięki stosowaniu kamery wewnątrzustnej zobaczysz wnętrze Twojej buzi na ekranie komputera, co umożliwi Ci lepsze zrozumienie sytuacji w jamie ustnej, a także ułatwi Ci codzienną pielęgnację Twoich zębów! Pracownik Dentico może wskazać Ci miejsca, które wymagają szczególnie starannej pielęgnacji, dzięki czemu będziesz wiedział, na co zwrócić szczególną uwagę podczas codziennego szczotkowania.  Podczas wizyty połączonej z higienizacją doświadczysz indywidualnego instruktażu higieny wykonanego bezpośrednio w Twojej jamie ustnej. Rozmowa z naszą higienistką połączona jest z doborem indywidualnych środków do pielęgnacji wraz z wyjaśnieniem, dlaczego będą dla Ciebie odpowiednie. W tym czasie możesz zadać jej również dowolne pytania na temat samej usługi, z której korzystasz, ale również codziennej troski o stan jamy ustnej, na przykład zasadności stosowania płynów do płukania czy nici dentystycznych.
Zabieg higienizacji zębów wykonany zostanie na najwyższej jakości sprzęcie do profilaktyki Master Piezon AIR FLOW?. Dzięki zastosowaniu podgrzewanej wody oraz rozpuszczalnego proszku piaskowanie staje się przyjemnością! Całość zabiegu wykonywany jest w lupach wyposażonych w dodatkowe światło, co przynosi niespotykaną dotąd dokładność i precyzję.
Czyszczenie zębów to nie tylko ściąganie kamienia, to przede wszystkim walka z biofilmem bakteryjnym, który stanowi najczęstszą przyczynę stanów zapalnych, które objawiają się krwawieniem dziąseł. Regularnie korzystając z wizyt w gabinecie stomatologicznym, można usuwać szkodliwe drobnoustroje z jamy ustnej.
Podczas higienizacji stomatolodzy mogą sięgać po różne technologie. Dzięki stosowaniu kamery wewnątrzustnej zobaczysz wnętrze Twojej buzi na ekranie komputera, co umożliwi Ci lepsze zrozumienie sytuacji w jamie ustnej, a także ułatwi Ci codzienną pielęgnację Twoich zębów! Pracownik Dentico może wskazać Ci miejsca, które wymagają szczególnie starannej pielęgnacji, dzięki czemu będziesz wiedział, na co zwrócić szczególną uwagę podczas codziennego szczotkowania. 
Pomoże to również w komunikacji, a także będzie stanowiło bazę do śledzenia postępów na kolejnych wizytach

Zobacz film naszego eksperta:

Nasz personel

Zabieg higienizacji zębów przeprowadzany jest przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną, absolwentkę Curriculum organizowanego przez Polską Akademię Profilaktyki Stomatologicznej, pracującą w protokole Biofilm Guided Terapy. W klinice przyjmują również specjaliści z innych dziedzin stomatologii. Wszyscy nasi pracownicy dysponują specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem. 

Co daje i ile trwa skaling i piaskowanie?

Dzięki zabiegowi Twoje zęby są przygotowane do dalszego procesu leczenia, a Ty zyskasz nowy jaśniejszy uśmiech. Skaling i piaskowanie pozwolą na usunięcie przebarwień i złogów nazębnych. Idealnie czyste szkliwo jest niezbędne chociażby do założenia aparatu ortodontycznego, którego na co dzień używa coraz więcej pacjentów. Nie da się również ukryć, że zadbane zęby po prostu lepiej się prezentują.
Podczas wizyty w naszym gabinecie dowiesz się także, jak prawidłowo dbać o swoje uzębienie. Dzięki temu rutynowa pielęgnacja może stać się łatwiejsza. Warto dodać, że standardowy czas trwania tego rodzaju zabiegu wynosi od 30 do 60 minut.

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?

Bardziej szczegółowe informacje na temat zabiegu higienizacji w Dentico w Gdańsku uzyskasz bezpośrednio w naszej siedzibie przy ulicy Kołobrzeskiej na Przymorzu. Możliwy jest również kontakt telefoniczny.

Sprawdź, co mówią o wizycie nasi Pacjenci!

Chcesz więcej informacji?

Nasza wizyta krok po kroku: kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym holistycznym podejściu do zdrowia jamy ustnej: kliknij tutaj.

Wykorzystujemy najnowszą technologię: kliknij tutaj.