ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Implanty w przypadku braku pojedynczego zęba

W miejscu, gdzie w kości znajdował się naturalny ząb, umieszczamy niewielki korzeń – implant. Zazwyczaj zajmuje to tyle samo czasu, co standardowe leczenie. Na czas gojenia otrzymujesz tymczasową odbudowę protetyczna uzupełniającą brak zębowy. Po tym okresie mocujemy docelową koronę, która daje poczucie komfortu, jak naturalny ząb.

Alternatywnym sposobem uzupełnienia brakującego zęba może być most cementowany. Wymaga to jednak oszlifowania sąsiadujących, zdrowych zębów, które są filarami mostu i stanowią dla niego podporę. Po pewnym czasie kość ulega zanikowi, (podobnie jak mięsień, który stopniowo zanika, gdy nie jest używany). To właśnie dlatego elementy mostu (przęsła) są często wyraźnie widoczne, gdy ludzie śmieją się lub rozmawiają.


Co zrobić gdy ząb sąsiadujący z brakiem jest nieodpowiedni jako oparcie dla mostu? Wówczas możliwe jest zastosowanie ruchomej (wyjmowanej) protezy częściowej, wymagającej zaczepów w postaci niewielkich, metalowych klamer, które są mocowane na sąsiadujących zębach. W takim przypadku również po pewnym czasie metalowe klamry mogą spowodować przeciążenie zębów, na których są zamocowane. Efekt to utrata kolejnych zębów. Tak jednak nie musi być!

Implanty: najlepsze rozwiązanie w każdym przypadku!

Korona oparta na implancie nie wymaga klamer utrzymujących. Nie ma konieczności szlifowania żadnego z zębów sąsiadujących. Jest rozwiązaniem wysoko estetycznym. Umów się na wizytę i przekonaj się sam, co możemy dla Ciebie zrobić!!!