Zgrzytanie zębów

Być może nie zdajesz sobie nawet sprawy, że możesz się borykać się z bruksizmem, czyli zgrzytaniem zębów. Jest to poważny problem, który prowadzi do wielu negatywnych dolegliwości, które sprawiają znaczne trudności w codziennym życiu. Dlatego tak ważne jest, aby podjąć kompleksowe leczenie przy zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań. W DentiCo skutecznie zatroszczymy się o zdrowie Twojego narządu żucia.

 

 

 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o bruksizmie

Zgrzytanie zębami, czyli bruksizm, jest problemem, z którym zmaga się coraz większa ilość osób. Niestety, niewielu Pacjentów ma świadomość, że zaburzenie to ma poważne konsekwencje. Nieleczone zgrzytanie zębów powoduje nie tylko znaczne starcie szkliwa, ale również bóle głowy, twarzy, uszu, a nawet kręgosłupa! Dzieje się tak, ponieważ podczas zgrzytania szczęki zaciskają się 10 razy mocniej niż podczas jedzenia.

Bruksizm może być spowodowany wadą zgryzu, źle dopasowaną odbudową protetyczną lub nieprawidłowym wypełnieniem. Często przyczyną pojawienia się problemu są wyrzynające się ósemki, które mogą zaburzyć równowagę w jamie ustnej. Ponadto za zgrzytanie zębami może odpowiadać długotrwały stres lub silne napięcia.

 

Jakie są objawy bruksizmu?

Zgrzytanie prowadzi do wielu poważnych dolegliwości, które negatywnie wpływają na codzienne funkcjonowanie. Do najczęstszych objawów bruksizmu należą:

Pojawienie się przynajmniej jednego objawu jest wyraźnym znakiem, że wizyta w naszej profesjonalnej klinice stomatologicznej jest niezbędna. To właśnie w DentiCo skutecznie rozwiążemy problem bruksizmu, dzięki czemu w końcu będziesz mógł cieszyć się pełnią życia.

 

Jak przebiega leczenie?

Przede wszystkim najważniejsze jest postawienie trafnej diagnozy. W tym celu wykorzystujemy innowacyjne technologie diagnostyczne, dzięki którym możemy precyzyjnie zaplanować całe leczenie. W takiej sytuacji najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest specjalna szyna relaksacyjna, którą zakłada się na noc. W wielu przypadkach konieczne jest również dokonanie korekty zgryzu, a także skorzystanie z wizyty u fizjoterapeuty. Decydują się na leczenie w DentiCo, zyskujesz gwarancję, że kompleksowo zajmiemy się Twoim zdrowiem.

 

Umów się na wizytę

Zgrzytanie zębami to poważny problem, który wymaga szybkiej i zdecydowanej reakcji. Kiedy dostrzeżesz u siebie pierwsze objawy, nie zwlekaj dłużej. Koniecznie odwiedź naszą klinikę, gdzie przeprowadzone zostanie kompleksowe leczenie, a Ty będziesz mógł w końcu cieszyć się pełnią zdrowia. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 586 005 000.