ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Paulina Listopadzka

Neurologopeda


Paulina Listopadzka jest neurologopedą, terapeutką traktu ustno-twarzowego oraz dyplomowaną specjalistką kształcenia głosu i mowy. Uzyskała dyplom z logopedii ze specjalizacją w neurologopedii na Uniwersytecie Gdańskim oraz Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a także ukończyła studia podyplomowe z zakresu Kształcenia Głosu i Mowy na SWPS w Warszawie.

Od kilku lat Paulina Listopadzka pracuje jako neurologopeda i tym samym wspiera Pacjentów przygotowujących się do leczenia ortodontycznego. Cały czas poszerza swoje  umiejętności i wiedzę szkoląc się na kursach z terapii miofunkcjonalnej, ortodoncji i fizjoterapii.

Jej praktyka obejmuje dzieci w wieku od 3 do 12 lat, nastolatków i dorosłych. Specjalizuje się w diagnozie i terapii miofunkcjonalnej, oferując Pacjentom przygotowanie do leczenia ortodontycznego, w tym odwrażliwianie jamy ustnej, przygotowanie do zabiegów wewnątrz jamy ustnej oraz opiekę pozabiegową. W sposób holistyczny koncentruje się na pracy nad funkcjami biologicznymi jamy ustnej, takimi jak oddychanie, gryzienie, żucie i połykanie. Jej podejście terapeutyczne skupia się na identyfikacji przyczyn trudności oraz dostosowaniu indywidualnych strategii terapeutycznych dla każdego Pacjenta.