ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Indywidualne instruktaże higieny jamy ustnej

INDYWIDUALNE INSTRUKTAŻE ?JEDEN NA JEDEN?

W naszym Gabinecie Higieny kładziemy nacisk nie tylko na świetnie wyczyszczone zęby, ale przede wszystkim staramy się budować świadomość Pacjentów w zakresie poprawności domowych nawyków higienicznych, a także zdrowia jamy ustnej z uwzględnieniem wpływu na zdrowie ogólne. Na każdej wizycie pracujemy z kamerą wewnątrzustną, aby poprzez dokładny obraz ułatwić komunikację oraz usprawnić przeprowadzenie instruktażu. Każdy z naszych Pacjentów proszony jest o przyniesienie własnych akcesoriów do higieny jamy ustnej, ponieważ każdy instruktaż polega na natychmiastowej praktyce.

Podczas wizyty zostają również zweryfikowane wszystkie środki i przybory do pielęgnacji jamy ustnej. Pracujemy w duchu poszanowania oraz świadomości mikrobioty jamy ustnej, dlatego dobierając produkty, bardzo zwracamy na skład każdego z nich, dopasowując je indywidualnie do potrzeb, tak aby Pacjent osiągnął jak najlepsze rezultaty z domowej profilaktyki. Dzięki wykonywanym zdjęciom zawsze mamy punkt odniesienia i możemy wspólnie śledzić postępy w poprawie nawyków higienicznych.

INSTRUKTAŻE PRZED LECZENIEM ORTODONTYCZNYM

Ważnym aspektem instruktażu jest również przygotowanie Pacjentów rozpoczynających leczenie stałym aparatem ortodontycznym. W ich przypadku istotne jest nie tylko dokładne oczyszczenie powierzchni zębów, aby aparat mógł zostać przyklejony do wypolerowanej powierzchni. Również duże znaczenie ma przeprowadzenie szczegółowego instruktażu higieny jamy ustnej, uwzględniającego trudności przy oczyszczeniu zębów z aparatem nazębnym. Nasza higienistka nie tylko weryfikuje dotychczasowe nawyki higieniczne, ale także oceni obecne przybory i w razie potrzeby dobierze takie, które zapewnią najlepsze oczyszczanie zębów podczas leczenia ortodontycznego.
W DentiCo Pacjenci leczący wady zgryzu pozostają pod stałą opiekę naszego Gabinetu Higieny, ponieważ wiemy, jak ważna jest zarówno domowa higienizacja, jak i również kontrola domowych nawyków. Tylko takie podejście zapewni radość ze zdrowego i estetycznego uśmiechu po zakończeniu leczenia ortodontycznego