Flow Injection – jak wygląda w praktyce?

Jowita Żebrowska-Zakrzewska
Autor: Jowita Żebrowska-Zakrzewska
23.11.2021

Piękny śnieżnobiały uśmiech od zawsze budził podziw i sympatię. Oglądając gwiazdy na ekranach kin i telewizorów, które mogą poszczycić się nienagannym wyglądem zębów, pewnie wielu z Was zamarzyło o zmianie swojego wizerunku. Nic dziwnego, wszak idealny garnitur zębów otwiera wiele furtek na polu prywatnym i zawodowym.

Jeszcze do niedawna usługi z zakresu stomatologii estetycznej kojarzyły się z wąską grupą odbiorców, obecnie zaś istnieje mocny trend związany z poprawą wizerunku , którego istotnym elementem jest zadbany uśmiech. Z pewnością niemałą rolę odegrały tutaj nowoczesne licówki Flow Injection ? skrojone na miarę potrzeb i oczekiwań każdego Pacjenta. Przekonała się o tym Pani Aldona, która zgłosiła się do naszej kliniki z problemem starych zębów, znacząco psujących estetykę jej uśmiechu.

Jak wyglądała droga do realizacji marzenia o pięknym i zdrowym uśmiechu Pani Aldony? Zanim ją Wam przedstawimy, przyjrzymy się czym w ogóle polega metoda Flow Injection i jak w krótkim czasie może zmienić oblicze Waszego uśmiechu.

Czym są licówki?

Licówki są nowoczesną metodą estetycznej korekty uśmiechu, która umożliwia zmianę koloru, kształtu, długości zębów oraz likwidację diastemy (charakterystycznej przerwy między górnymi jedynkami). Licówki mają postać cieniutkich płatków, wykonanych z wysokojakościowego materiału kompozytowego lub porcelany. Są mocowane do przedniej (licowej) części zęba. Licówki porcelanowe, w przeciwieństwie do ich kompozytowych odpowiedników, wymagają przed założeniem oszlifowania zębów. Pomimo niezaprzeczalnych walorów estetycznych oraz trwałości, nie każdy decyduje się na ich założenie. Jaka jest tego przyczyna? Ze względu na konieczność oszlifowania zębów, a więc ingerencji w ich wewnętrzne tkanki, nie dla każdego są zadowalającym rozwiązaniem. Na szczęście istnieją alternatywne metody poprawy estetyki uśmiechu, które są mniej inwazyjne i również dają spektakularne efekty estetyczne i szybszym czasie.

Innowacyjna metoda Flow Injection

Nowoczesna metoda Flow Injection jest nieinwazyjna, ponieważ nie wymaga preparacji (szlifowania) zębów, jak w przypadku porcelanowych licówek. Powierzchnia zębów jest tylko oczyszczana i delikatnie wytrawiania kwasem, tak aby uzyskać silniejsze połączenie z materiałem odbudowującym. Pierwszym etapem leczenia jest pobranie wycisków uzębienia, które zostają przekazane do laboratorium protetycznego w celu wykonania spersonalizowanych silikonowych szyn. Służą one jako wzornik do odbudowy zniszczonych zębów Pacjenta i na ich podstawie, po przymiarce przez Pacjenta, wykonywana jest ostateczna odbudowa uśmiechu. Czas leczenia zwykle wymaga paru wizyt w gabinecie, w zależności od rozległości planowanej odbudowy. Przy ich pomocy można usunąć wszelkie mankamenty uśmiechu ? wyrównać długość zębów, poprawić ich kolor i uzyskać symetryczny kształt. Ogromnym atutem tej metody jest brak konieczności szlifowania zębów oraz możliwość szybkiej i w pełni komfortowej metamorfozy uśmiechu.

Wygląd Twojego uśmiechu może się zatem zmienić się bez potrzeby stosowania bardziej skomplikowanego leczenia!

Jak to możliwe? Poznajcie historię Pani Aldony, która trafiła do naszego gabinetu z ogromną nadzieją na poprawę nie tylko wyglądu swoich zębów, ale przede wszystkim jakości swojego życia. Przyjrzymy się zatem, jak wyglądały poszczególne etapy tej metamorfozy, dzięki której dziś czuje się kompletnie inną osobą – zadowoloną z życia, pełną witalności i pozytywnej energii.

Licówki Flow Injection – Droga do pięknego uśmiechu Pani Aldony

Pani Aldona od dawna myślała o poprawie estetyki swoich zębów, które z nieznanych przyczyn ulegały ścieraniu. Postanowiła zatem rozpocząć kompleksowe leczenie w naszej klinice, które rozpoczęło się do wizyty konsultacyjnej i wykonania dokładnych badań diagnostycznych. W oparciu o tę wiedzę oraz zapoznanie się z potrzebami i oczekiwaniami Pacjentki, sporządziliśmy szczegółowy plan leczenia wraz z całościowym kosztorysem. Po jego umówieniu i zaakceptowaniu przez Panią Aldonę, przystąpiliśmy do działania. Źródłem problemu Pacjentki były zaburzenia okluzyjne, które powodowały przeciążania niektórych partii zębów. W tej sytuacji najbardziej skuteczną i niezawodną metodą była deprogramacja metodą Koisa, która polega na kilkuetapowej diagnostyce i ocenie warunków zgryzowych Pacjentki. Po jej przeprowadzeniu przystąpiliśmy do profesjonalnego oczyszczenia jej zębów ze złogów i kamienia nazębnego, przeprowadzonego w Gabinecie Higieny oraz odbudowy zniszczonych zębów z uwzględnieniem nowej ich pozycji po deprogramacji. Kolejnym krokiem była likwidacja przebarwień widocznych na zębach Pani Aldona przy pomocy nowoczesnego wybielania zębów techniką Prevdent. Dzięki tej procedurze uzębienie Pacjentki zostało znacznie rozjaśnione i odświeżone. Następnie przystąpiliśmy do realizacji głównego zadania, czyli podniesienia wysokości zwarcia szczęk przy pomocy metody Flow Injection. Celem tego rozwiązania było wydłużenie zębów, które w wyniku zaburzeń okluzyjnych (starcia) uległy skróceniu. Zastosowanie odbudowy kompozytowej techniką Flow Injection umożliwiło stworzenie przestrzeni w obrębie zębów przednich, celem zamocowania na nich licówek. W ten sposób udało się skutecznie skorygować długość i kształt zębów, które zyskały idealną symetrię. Niewątpliwym atutem tej metody jest nieinwazyjność i brak konieczności szlifowania zębów.

Dzięki kompleksowej analizie problemu Pani Aldona oraz interdyscyplinarnemu podejściu całego naszego zespołu ekspertów, leczenie przyniosło oczekiwane i co najważniejsze w pełni satysfakcjonujące dla Pacjentki efekty estetyczne. Dzięki temu Pani Aldona zyskała większą pewność siebie, lepsze samopoczucie i nową energię do działania. Cieszymy się, że mogliśmy czynnie uczestniczyć w odmianie jakości życia Pani Aldony.

Jednocześnie mamy nadzieję, że zachęci ona również Was do wyjścia z cienia i podjęcia konstruktywnych działań, zmierzających do poprawy komfortu Waszego życia.

Zobaczcie jak wyglądał uśmiech Pani Aldony

Umów się na wizytę!

Marzysz o pięknym uśmiechu? Na drodze do jego realizacji stoją drobne mankamenty widoczne na powierzchni zębów w postaci starć, przebarwień nierównej długości bądź szerokości zębów? Jest na to skuteczne rozwiązanie! Niskoinwazyjna metoda Flow Injection, dzięki której szybko pozbędziesz się wszelkich niedoskonałości, które psują wygląd Twojego uśmiechu i zaburzają jego właściwe proporcje. Nasz zespół ekspertów z wieloletnim doświadczeniem i wysokim poziomem wiedzy praktycznej, bezpiecznie przeprowadzi Cię przez cały proces leczenia. W razie potrzeby  dysponujemy w DentiCo nowoczesnymi metodami diagnostycznymi, dzięki którym zawsze docieramy do źródła problemu i likwidujemy przyczynę wszelkich zaburzeń, na nie jedynie ich objawy. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod +48 586 005 000 .