ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Ile kosztują implanty zębowe?

Jowita Żebrowska-Zakrzewska
Autor: Jowita Żebrowska-Zakrzewska
24.08.2021

Utrata naturalnego uzębienia ma fatalne skutki nie tylko dla dobrej kondycji zdrowotnej w jamie ustnej, ale również dla całego organizmu. Osoby zmagające się z rozległymi brakami zębowymi mają trudności we właściwym gryzieniu pokarmów, co sprawia, że obciążają swój układ trawienny i z konieczności muszą zrezygnować z pełnowartościowej diety, bogatej w składniki odżywcze. Najbardziej widoczna zmiana dotyczy estetyki ich uśmiechu i ogólnych rysów twarzy, które ulegają znacznemu pogorszeniu z powodu luk w uzębieniu. Rzutuje to na samopoczucie osoby borykającej się z bezzębiem lub częściową utratą zębów oraz odbija się na sferze kontaktów prywatnych i zawodowych. Osoba z brakami w uzębieniu jest często odbierana przez innych jako zaniedbana i nie budząca zaufania.

W przypadku pojedynczej luki zębowej, sytuacja wydaje się mniej groźna i dość często osoby posiadające jednostkowe braki w uzębieniu, nic z nim nie robią. Niewiele osób ma świadomość, że nawet jeden brak zęba powoduje zaburzenie równowagi w jamie ustnej i w dłuższej perspektywie czasowej skutkuje zanikiem tkanki kostnej w miejscu po utraconym zębie. Jest to proces nieodwracalny, dlatego warto wcześniej zorientować się, jakie są możliwości rekonstrukcji braków zębowych. Długotrwałe zaniechanie działań w tym zakresie może spowodować zmianę rysów twarzy, co następuje w wyniku braku odpowiedniego podparcia tkanek miękkich w jamie ustnej i w efekcie prowadzi do tworzenia się profilu starczego.  Dlatego nawet w przypadku pojedynczego braku zęba bądź kilku sąsiadujących ze sobą, warto pomyśleć o ich uzupełnieniu.

Warto również pamiętać, że zaburzenie równowagi w jamie ustnej może spowodować zmianę warunków zgryzowych. Zęby dążą do kontaktu i jeśli brakuje tylko jednego z nich, reszta będzie wykonywała przesunięcia tak, aby skontaktować się z kolejnym zębem. Górne zęby będą wysuwały się do dolnej luki i odwrotnie, a boczne zęby będą kładły się w stronę luki. Ma to duże znaczenie w kwestii zgryzu oraz niewłaściwych kontaktów zębowych, co może skutkować wykruszaniem szkliwa, nadwrażliwością zębów, recesjami, a także problemami ze zgryzem oraz zaburzeniami w obrębie stawu skroniowo ? żuchwowego. Współczesna stomatologia dostarcza w tym zakresie wielu efektywnych i sprawdzonych rozwiązań.

Największą popularnością cieszą się implanty zębów, dlatego coraz więcej osób poszukuje informacji, jaki jest ich całkowity koszt. Postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości i udzielić Wam rzetelnych wiadomości na ten temat i odpowiadamy: ile kosztują implanty zębowe.

Ile kosztuje implant zęba?

Zanim przejdziemy do kwestii kosztu, jaki trzeba przeznaczyć na wszczepienie pojedynczego implantu zębowego, warto pokrótce zorientować się, czym jest implant, jakie pełni funkcje w jamie ustnej oraz co składa się na pomyślnie przeprowadzony zabieg wszczepienia implantu.

A zatem, implant zębowy to sztuczny korzeń zęba mający postać niewielkiej ?śrubki? wszczepianej w  miejsce po utraconym  korzeniu zębowym. Najczęściej jest wykonany z tytanu, który jest biokompatybilnym materiałem, łatwo integrującym się naturalną tkanką kostną Pacjenta. W jamie ustnej implant przejmuje funkcje naturalnego korzenia, zapobiegając zanikowi kości i tworzeniu się tzw. profilu starczego. Ponadto stanowi on filar do zamocowania odpowiednich rekonstrukcji protetycznych takich jak: korona (w przypadku pojedynczej luki), most protetyczny (kilka braków obok siebie) czy proteza na implantach (bezzębie).

Całkowity koszt leczenia implantologicznego zależy od stopnia skomplikowania leczenia, m.in. od warunków kostnych w jamie ustnej Pacjenta i konieczności wykonywania leczenie przygotowawczego. Koszt pojedynczego implantu rozpoczyna się od 3000 zł. Warto podkreślić, iż  w Dentico korzystamy z wysokojakościowych niemieckich implantów lidera w dziedzinie implantologii, który skutecznie działa na rynku od ponad 30 lat.

Należy również pamiętać, by do tej ceny implantu doliczyć również koszt rekonstrukcji protetycznej, służącej odbudowie ubytku.

Korona porcelanowa na implantach – koszt

W przypadku rekonstrukcji w postaci korony protetycznej osadzonej na implantach, trzeba również wziąć pod uwagę koszt konkretnej odbudowy, który uzależniony jest od wykorzystanych do jej produkcji materiałów.

Korona na implancie zaczyna się od kwoty 3300zł, ponieważ jest to inna korona niż wykonywana na standardowym zębie, należy tu uwzględnić chociażby koszt łącznika, który w odróżnieniu do standardowego łącznika, jest dobierany indywidualnie dla każdego Pacjenta. Atutem tego rozwiązania jest sposób mocowania korony, tak aby w każdej chwili była możliwość jej odkręcenia i rewizji jeśli wystąpiłyby jakieś niedogodności.

W Dentico dysponujemy zarówno koronami na podbudowie metalowej, jak i porcelanowe. Ostatnie rozwiązanie jest rekomendowane wymagającym Pacjentom, którzy marzą o uzyskaniu znakomitych efektów estetycznych i są gotowi na ten cel przeznaczyć nieco większe środki finansowe. Warto podkreślić, że korona pełnoceramiczna idealnie imituje naturalny wygląd uzębienia, na co ma wpływ podobny stopień przepuszczalności światła jak w przypadku naturalnych zębów.

Cena implantów zębowych całej szczęki

Aby zrekonstruować braki w całej szczęce, konieczne jest wszczepienie co najmniej 4 implantów, które zapewnią stabilne podłoże dla protezy zębowej. Na ten cel należy przeznaczyć około 12 000 złotych. Jednak należy pamiętać, że to jest część chirurgiczna, do której należy doliczyć koszt odbudowy protetycznej.

Cena ta może się wydawać nieco wysoka, jednak należy wziąć pod uwagę, że implanty całej szczęki to rozwiązanie, które służy Pacjentom przez wiele lat. Ponadto atutem tej metody jest możliwość przywrócenia piękna uśmiechu oraz pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Dlatego rozważyć inwestycję w to właśnie rozwiązanie. Zapewne znacie powiedzenie ?co tanie, to drogie? – tak jest w odniesieniu do bardziej ekonomicznego rozwiązania, jakim są popularne protezy ruchome. Pomimo iż przywracają w zakresie podstawowym sprawność w jamie ustnej i posiadają estetyczny wygląd, to niestety nie zapobiegają zanikowi kości i zdecydowanie różnią się w komforcie użytkowania od protezy na implantach.

Nowoczesna diagnostyka

Zanim rozpoczniemy proces leczenia implantologicznego, nasi eksperci przeprowadzają kompleksową diagnostykę, na podstawie której oceniają struktury kostne w jamie ustnej Pacjenta i dobiorą idealna dla danego Pacjenta formę rekonstrukcji. Standardowo przed zabiegiem, wykonujemy tomografię komputerową, która obrazuje strukturę tkanek kostnych w technice 3D. Jest to niezwykle istotna informacja, aby precyzyjnie zaplanować i przeprowadzić zabieg implantacji bez ryzyka komplikacji.

Plan i całościowy koszt leczenia implantologicznego

Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej, lekarz ustala z Pacjentem plan leczenia oraz jego całościowy koszt, w tym również ewentualne zabiegi przygotowawcze. W wielu przypadkach – zwłaszcza wśród osób z długoletnim bezzębiem lub pośród użytkowników ruchomych protez, konieczna, do pomyślnego przebiegu wszczepienia implantów, jest regeneracja tkanki kostnej.  W tym celu wykonujemy sterowaną regenerację kości lub podniesienie dna zatoki szczękowej – metodą otwartą lub zamkniętą. Aby proces implantacji mógł przebiec pomyślnie, muszą poddać się zabiegom regeneracji tkanki kostnej, które w naszej klinice odbywają się w komfortowych warunkach. Wykorzystujemy bowiem sprawdzone formy  znieczulenia miejscowego, które zapewnia bezbolesne przejście przez cały proces leczenia.

MediRaty- Ciesz się pięknym uśmiechem bez obciążania budżetu domowego!

Jeszcze do niedawna leczenie implantologiczne było możliwe wyłącznie u osób dysponujących sporymi zasobami finansowymi, których stać na jednorazową zapłatę za kompleksowe zabiegi. Obecnie, wiele się zmieniło i na zabiegi z zakresu implantoprotetyki są dostępne niemal dla każdego.  A wszystko za sprawą wygodnego planu ratalnego, który jest dostosowany do możliwości konkretnej osoby.  Dzięki temu coraz więcej osób może sobie pozwolić na trwałą i doskonałą pod względem estetycznym odbudowę uśmiechu bez obciążania domowego budżetu!

Umów się na wizytę!

Braki w uzębieniu powodują, że rzadko się uśmiechasz i jedzenie ulubionych potraw nie przynosi Ci pełnej przyjemności? Najwyższy czas to zmienić!  Wszczepienie implantu wraz z osadzoną na nim koroną lub mostem protetycznym przywróci na stałe piękno Twojego uśmiechu. W Dentico nasi eksperci z wieloletnim doświadczeniem i wysokim poziomem kompetencji, bezpiecznie przeprowadzą Cię przez cały proces leczenia implantologicznego. Korzystamy z najnowszych, sprawdzonych pod względem jakości i bezpieczeństwa technologii, dzięki czemu unikniesz ryzyka powikłań i będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długie lata. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer +48 586 005 000.