ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Ile kosztuje proteza zębowa?

Jowita Żebrowska-Zakrzewska
Autor: Jowita Żebrowska-Zakrzewska
14.12.2020

Pojawienie się już nawet pojedynczych braków zębowych niekorzystnie wpływa na wiele aspektów. Często konsekwencją tego jest utrata pełnej funkcjonalności w jamie ustnej, problemy w życiu zawodowym oraz prywatnym, a także wypadnięcie pozostałych zębów. Niestety, wielu Pacjentów z różnych powodów reaguje za późno, co sprawia, że ostatecznie konieczne jest zrekonstruowanie całego uzębienia. W takiej sytuacji stosuje się protezy zębowe, które pozwalają przywrócić piękny uśmiech. Ile jednak kosztuje to rozwiązanie? Spróbujemy nieco bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Skuteczne rozwiązania protetyczne w DentiCo

Świetnie zdajemy sobie sprawę, że oczekiwania Pacjentów względem leczenia mogą się od siebie znacznie różnić. Dlatego w naszej klinice oferujemy różnego rodzaju rozwiązania, które bez problemu możemy dopasować do każdego przypadku. Stosujemy więc obok tradycyjnych protez zębowych nowoczesne stałe rekonstrukcje mocowane na implantach. To właśnie one pozwalają przywrócić uśmiech, który niezwykle skutecznie imituje naturalne piękno i funkcjonalność. Różnorodność stosowanych przez nas rozwiązań pozwala zawsze osiągnąć optymalny oraz wymarzony efekt.

Protezy ruchome

W trakcie leczenia bezzębia standardowo korzysta się z protez akrylowych. Są to ruchome odbudowy, które Pacjent może wyjąć w każdym momencie, np. podczas jej czyszczenia. Stosunkowo niska cena oraz zadowalająca estetyka sprawiają, że na te rozwiązanie ciągle decyduje się wiele osób. Niestety, nie można zapominać o wadach protez akrylowych. Przede wszystkim odbudowy te nie pozwalają przywrócić pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Z czasem protezy akrylowe mogą stać się niedopasowane, co powoduje, że mogę wypadać w najmniej oczekiwanych momentach, takich jak śmiech czy kichanie. Warto również pamiętać, że rozwiązanie to nie zapewnia pełnego komfortu użytkowania, dlatego w DentiCo zawsze zalecamy zastosowanie innych rekonstrukcji protetycznych.

W naszej klinice wykorzystujemy również protezy szkieletowe. Jest to świetna alternatywa dla mostów protetycznych, którą wykorzystuje się przede wszystkim w bocznych odcinkach łuków zębowych. Protezy szkieletowe mocowane są do pozostałych zębów za pomocą specjalnych klamer metalowych pozwalających na stabilne osadzenie, przez co nie istnieje ryzyko ich wypadnięcia, jednak elementy mocujące mogą być delikatnie widoczne w trakcie uśmiechania się. W rozwiązaniu tym została również zmniejszona część podniebienna, tym samym możliwym jest odczuwanie wszystkich smaków.
[display-posts id=”2907″ include_title=”false” include_excerpt_dash=”false” include_content=”true”]

Protezy mocowane na stałe

W naszej klinice pragniemy zawsze osiągnąć trwałe efekty, które pozwalają przywrócić naturalnie wyglądający uśmiech. Dlatego zalecamy wykorzystanie nowoczesnych protez mocowanych na implantach. W takim wypadku konieczne jest przeprowadzenie leczenia implantologicznego. Polega ono na wszczepieniu kilku implantów w miejsca po utraconych korzeniach, tym samym ich funkcje przejmowane są przez tytanowe śrubki. Zabieg implantacji w naszej klinice jest niezwykle skuteczny ? sukcesem kończy się niemal 100% przypadków. W przypadku zastosowania protez najczęściej konieczne jest wszczepienie co najmniej 2 lub 4 implantów w każdym łuku, dzięki czemu odbudowa może zostać stabilnie osadzona. Po leczeniu implantologicznym pobieramy wyciski, które są przesyłane do profesjonalnego laboratorium protetycznego, gdzie doświadczeni technicy z dbałością o każdy najmniejszy detal przygotują odpowiednie odbudowy. Po ich dostarczeniu do naszej kliniki zamocujemy je, a tym samym przywrócimy piękny i naturalnie wyglądający uśmiech!

Ile kosztuje proteza zębowa?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ na ostateczny koszt leczenia składa się wiele czynników, takich jak zastosowane metody czy warunki zdrowotne Pacjenta. Można jednak z pewnym przybliżeniem określić, ile kosztują konkretne rozwiązania. Cena protez akrylowych zaczyna się więc od 2 100 złotych. Z nieco większymi kosztami należy liczyć się w przypadku zdecydowania się na protezę szkieletową ? w tym przypadku wydatek to co najmniej 2 400 złotych. W naszej klinice zalecamy jednak zastosowanie protez na implantach, które pozwalają przynieść efekty do złudzenia przypominający naturalne zęby. Cena takiej rekonstrukcji to co najmniej 7000 złotych za jeden łuk. Warto również pamiętać, że do ostatecznej kwoty leczenia w tym rozwiązaniu należy doliczyć wszczepienie implantów, które rozpoczyna się od 3 000 złotych. Metoda ta pozwala przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej i naturalnie wyglądający uśmiech. Co ważne, protezy na implantach w wielu przypadkach służą dożywotnio!

Co możesz teraz zrobić?

Marzenie o pięknym uśmiechu jest na wyciągnięcie ręki! Wystarczy zdecydować się na kompleksowe leczenie w DentiCo, po którym Twoje życie odmieni się na lepsze. Dobierzemy odpowiednie rozwiązania w pełni spełniające Twoje oczekiwania. Przekonaj się sam! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 586 005 000 lub +48 665 665 545.