ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Jak leczyć krzywe zęby?

Mateusz Borowy
Autor: Mateusz Borowy
03.08.2020

Krzywe zęby wpływają nie tylko na pogorszenie wyglądu całej twarzy, ale przede wszystkim sprawiają, że wykonywanie codziennych czynności staje się znacznie utrudnione. Takim przykładem mogą być problemy z prawidłowym rozdrobnieniem spożywanych pokarmów. Okazuje się również, że wady zgryzu bywają źródłem wielu innych dolegliwości, jak na przykład powracających migrenowych bólów głowy, ścierania zębów, powstawania recesji oraz nadwrażliwości. Dlatego niezależnie od wieku warto zdecydować się na kompleksowe leczenie ortodontyczne, które pozwoli poprawić jakość Twojego życia!
 
 

Twoje życie nabierze barw!

Proste zęby to marzenie wielu Pacjentów, ponieważ to właśnie pięknie wyglądający uśmiech korzystanie wpływa na estetykę całej twarzy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pozwala odzyskać pewność siebie i komfort psychiczny. Oznacza to, że osoby po leczeniu ortodontycznym chętnie podejmują różnego rodzaju inicjatywy. Korzystnie może to wpłynąć na życie zawodowe ? być może niedługo po zakończeniu całej terapii będziesz mógł cieszyć się z awansu! Jak się więc okazuje, proste zęby mogą być przepustką do wielu sukcesów!
 
Oczywiście poprawa estetyki to niewątpliwa zaleta kompleksowego leczenia ortodontycznego, jednak zmiana wyglądu to tak naprawdę tylko czubek góry lodowej. Wady zgryzu powodują liczne problemy zdrowotne, za co odpowiadać może nieprawidłowe rozłożenie sił żucia podczas jedzenia. W wyniku tego dochodzić może do ścierania się szkliwa, co z kolei mocno osłabia uzębienie. Z jednej strony powoduje to nieestetyczne przebarwienia, z drugiej ? zwiększa podatność zębów na rozwój chorób i na ich uszkodzenia mechaniczne. Warto również pamiętać, że wady zgryzu mogą w konsekwencji spowodować także wystąpienie migrenowych bólów głowy czy napięcie w okolicy szyi. Tym poważnym konsekwencjom można skutecznie zapobiec, podejmując kompleksowe leczenie ortodontyczne, które korzystnie wpłynie na Twoje życie.
 
Osoby z wadami zgryzu często narzekają również, że prawidłowa higiena jamy ustnej jest znacznie utrudniona. Przywrócenie prawidłowego ułożenia zębów sprawia, że problemem już nie jest dotarcie do wszystkich przestrzeni międzyzębowych, przez co można skuteczniej zapobiec rozwojowi chorób uzębienia. Krzywe zęby mogą również utrudniać spożywanie pokarmów. Niepoprawne rozdrobnione pożywienie prowadzi do przeciążenia układu trawiennego, co z kolei negatywnie odbija się na zdrowiu całego ciała. Także z tych powodów warto zdecydować się na kompleksowe leczenie ortodontyczne! Nie zwlekaj dłużej i zadbaj o swoje zdrowie!
 
 

Kompleksowe leczenie

W DentiCo w trakcie każdego leczenia ściśle współpracuje ze sobą zespół ekspertów z różnych dziedzin stomatologii, co jest niezmiernie ważne na wszystkich etapach terapii. Każdy Pacjent ortodontyczny jest na początku bardzo dokładnie przygotowywany do całego procesu przywracania prawidłowego zgryzu. Przede wszystkim wykonywane są profesjonalne zabiegi higienizacyjne, których celem jest usunięcie wszelkich osadów oraz nieestetycznych przebarwień, a także przeprowadzane jest szczegółowe badanie jamy ustnej. Po tych czynnościach wstępnych nasi eksperci zajmujący się ortodoncją, okluzją, ale także fizjoterapią przeprowadzają narady, dzięki czemu możliwe jest opracowanie najlepszej, optymalnej ścieżki leczenia. Na tej podstawie przygotowywany jest również pełny plan terapii. W jej trakcie współpraca naszych lekarzy nie ustaje. Ich wspólne działania pozwalają kontrolować cały proces i wprowadzać konieczne korekty, uzyskując w ten sposób znakomite efekty po zakończeniu leczenia.
 
 

Skuteczność i bezpieczeństwo nowoczesnego leczenia ortodontycznego!

Jesteśmy przekonani, że prawidłowe rozpoznanie i szczegółowe zaplanowanie wszystkich działań podczas trwania całej terapii to główne źródło sukcesu. Z tego powodu w DentiCo postanowiliśmy zorganizować prywatne centrum diagnostyczne, w którym znajdują się takie urządzenia jak RTG czy tomografia komputerowa. Jest to ogromna wygoda dla Ciebie, ponieważ nie musisz tracić czasu na przemieszczenie się do innych ośrodków w celu wykonania koniecznych badań. Pełna diagnostyka na miejscu pozwala lekarzowi prawidłowo ocenić stan zdrowia i warunki w jamie ustnej, na podstawie czego ekspert przygotuje precyzyjny plan działania oraz wstępny kosztorys. Oznacza to, że podczas terapii nie spotkają Cię żadne nieprzyjemne niespodzianki, przez co zyskujesz komfort psychiczny.
 
W naszej klinice wykorzystujemy różne nowoczesne rozwiązania, między innymi niewidoczne nakładki zapewniające komfort Pacjentowi podczas trwania całej terapii. Dzieje się tak, ponieważ aparat jest praktycznie niedostrzegalny nawet dla najbliższego otoczenia, przez co można poczuć się swobodnie i całkowicie komfortowo. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w DentiCo skorzystać z tradycyjnych rozwiązań, które również skutecznie przywracają zęby do ich optymalnego położenia. Warto pamiętać, że podczas terapii ściśle współpracujemy z fizjoterapeutą. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ pozwala zlikwidować różnego rodzaju napięcia, a także dolegliwości bólowe. Działania podejmowane przez naszych ekspertów pozwalają uzyskać znakomite efekty, przez co Ty będziesz mógł powrócić do normalnego funkcjonowania.
 
 

Zdecyduj się na odmianę swojego życia!

Powszechnie panuje przekonanie, że na leczenie ortodontyczne mogą zdecydować się tylko nastolatkowie i młodzi ludzie. Jak się okazuje, jest to błąd! Osoby marzące o prostych zębach w wieku 30, 40 czy 50 lat nie są na straconej pozycji. Nasze doświadczenie wyraźnie pokazuje, że leczenie ortodontyczne może zostać skutecznie przeprowadzone niezależnie od wieku Pacjenta. Dlatego zadbaj o swoje zdrowie, umów się na wizytę i ciesz się pełnią życia!
 
 

Co możesz teraz zrobić?

Krzywe zęby nie pozwalają Ci spokojnie spać? Pragniesz czerpać z życia pełnymi garściami? Koniecznie zdecyduj się na kompleksowe leczenie ortodontyczne, które może odmienić Twoje życie na lepsze. W DentiCo dokładamy wszelkich starań, wykorzystując innowacyjne rozwiązania, by uzyskać znakomite, wymarzone przez Ciebie efekty. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 58 557 77 77 lub +48 665 665 545.