ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Kompleksowe leczenie ortodontyczne oraz flow injection

Mateusz Borowy
Autor: Mateusz Borowy
23.01.2024

W naszym gabinecie regularnie pojawiają się Pacjenci, którzy szukają kompleksowej pomocy dentystycznej. Nie chcą chodzić od jednego miejsca do drugiego w celu uzyskania profesjonalnego wsparcia i leczenia. My to doskonale rozumiemy i właśnie dlatego zajmujemy się takimi osobami, a dokładniej ich uzębieniem właśnie w sposób kompleksowy. A co to dokładnie oznacza?

Przede wszystkim fakt, że już po pierwszej wizycie przeprowadzamy pełną diagnozę, na której podstawie możemy opracować indywidualny plan leczenia Pacjenta. To bardzo istotne, ponieważ skupiamy się na konkretnych problemach, z którymi jesteśmy w stanie sobie poradzić na kilku wizytach, bez konieczności odsyłania Pacjenta do innego gabinetu. W DentiCo przeprowadzamy zarówno leczenie ortodontyczne, jak i wykończenia estetycznego uśmiechu, które bardzo często idą ze sobą w parze. Dlatego też chcemy odpowiedzieć w tym artykule na najczęściej pojawiające się pytania z tego zakresu.


Ortodoncja – czy może rozwiązać Twoje problemy?

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się korygowaniem nieprawidłowości, które pojawiają się w jamie ustnej. Mowa tu między innymi o nieprawidłowym ustawieniu zębów. Mogą one być skrzywione lub mogą nie pasować do siebie. W tym przypadku mówimy o szeroko pojętych wadach zgryzu. Jeśli posiadasz, którąś z poniższych wad, powinieneś zgłosić się na leczenie ortodontyczne:

-przodozgryz górny
-wysunięcie żuchwy
-zgryz krzyżowy
-zgryz otwarty
-przemieszczenie linii środka
-stłoczenie zębów
-odstępy między zębami

Jeśli znasz już powyżej wymienione nazwy to z całą pewnością masz już postawioną diagnozę i potrzebujesz teraz odpowiedniego leczenia ortodontycznego. Natomiast jeśli brzmią one dla Ciebie obco lub po prostu nie wiesz dokładnie z czym się borykasz w przypadku Twojego uzębienia – bez obaw! Jesteśmy tu po to, by określić rodzaj Twojej wady i przedstawić plan jej leczenia.

Zobacz jak wygląda leczenie Pacjenta w Dentico z zastosowaniem opisanej procedury

Leczenie ortodontyczne – jak przebiega?

Jeśli mowa o leczeniu to należy przede wszystkim wspomnieć o jego podstawie, a mianowicie aparatach ortodontycznych. Mamy tu do czynienia z tymi stałymi, jak i ruchomymi. Aparaty dobierane są indywidualnie do konkretnych potrzeb. Niektóre należy zakładać jedynie na noc, jednak tego typu leczenie dotyczy głównie dzieci. Większość aparatów zakładanych jest na stałe na okres kilkunastu miesięcy. Wszystko jednak we wspólnym celu, aby zęby stały się proste.

Warto w tym miejscu podkreślić, że leczenie ortodontyczne to nie tylko działanie mające na celu poprawę estetyki uśmiechu. Wady zgryzu wpływają przede wszystkim na choroby przyzębia, obciążenie mięśni skutkujące bólami głowy, a także szyi, barków oraz pleców. Zęby, które nie pasują do siebie są również trudne w utrzymaniu właściwej higieny przez co szybciej rozwija się próchnica. Ta z kolei prowadzi do powstawania ubytków, a nawet utraty zębów. Wady zgryzu mogą przyczyniać się także do tzw. ?odłonętych szyjek, nadmiernego ścierania się zębów, zgrzytania a także problemów ze stawem skroniowo – żuchwowym.

Flow injection – poznaj tę technikę

Nowatorska technika Flow Injection cechuje się nieinwazyjnym podejściem, eliminując konieczność przygotowania (szlifowania) zębów, jak ma to miejsce w przypadku stosowania porcelanowych licówek. Procedura polega jedynie na oczyszczeniu powierzchni zębów i delikatnym wytrawianiu ich, celem uzyskania mocniejszego połączenia z materiałem odbudowującym. Pierwszym krokiem w procesie leczenia jest pobranie wycisków uzębienia, które następnie są przekazywane do laboratorium protetycznego w celu wykonania spersonalizowanych szyn silikonowych. Pełnią one rolę wzornika do odbudowy zniszczonych zębów pacjenta, na podstawie których, po dostosowaniu przez pacjenta, realizowana jest finalna odbudowa uśmiechu. Cały proces leczenia zazwyczaj wymaga kilku wizyt w gabinecie, uzależnionych od zakresu planowanej odbudowy. Dzięki tej metodzie możliwe jest skorygowanie wszelkich niedoskonałości uśmiechu, takich jak wyrównanie długości zębów, poprawa ich koloru i uzyskanie symetrycznego kształtu. Istotnym atutem tej techniki jest brak konieczności szlifowania zębów, co umożliwia szybką i całkowicie komfortową metamorfozę uśmiechu.

Należy podkreślić, że bardzo często zęby po leczeniu ortodontycznym zęby są pokruszone lub nadmiernie starte w wyniku wady zgryzu, która niszczyła je często latami. Po ściągnięciu aparatu bardzo często mamy odbudowaną funkcję naszych zębów, jednak nie zawsze są one w pełni estetyczne. Dlatego połączenie pracy całego zespołu stomatologicznego sprzyja zakończeniu leczenia ortodontycznego nie tylko w sposób funkcjonalny ale także estetyczny. Natomiast aby uśmiech mógł zostać wykończony w sposób kompleksowy potrzebna jest współpraca ortodonty oraz protetyka niemalże na każdym etapie leczenia aparatem. Ponieważ ich ścisła współpraca umożliwia odpowiednie przeprowadzenie leczenia ortodontycznego tak aby współgrało ono również na płaszczyźnie estetycznej.
Często niewielkie defekty kosmetyczne bardzo mocno zaburzają całą estetykę uśmiechu a wykonanie licówek pełnoceramicznych na zdrowych zębach jest nadmiernym niszczeniem zdrowego szkliwa zębów. Dlatego metoda flow injection bardzo często sprawdza się idealnie w takich sytuacjach.

Połączenie leczenia ortodontycznego z flow injection to rozwiązanie regularnie stosowane w naszym gabinecie. Dokładamy bowiem wszelkich starań, by Pacjenci mogli odzyskać pełnię swojego uśmiechu. Ma być on zarówno zdrowy, jak i estetyczny.

A po więcej informacji zapraszamy już bezpośrednio do nas. Czekamy pod numerem telefonu +48 586 005 000. Możecie również wypełnić formularz kontaktowy, a my zajmiemy się ustaleniem dogodnego terminu pierwszej wizyty.