ul. Kołobrzeska 5/7, Gdańsk
  +48 58 600 50 00
Umów wizytę Online  

Nowczesna higienizacja

Magdalena Żebrowska?Kazimierczyk
Autor: Magdalena Żebrowska?Kazimierczyk
10.08.2020

Kompleksowe i skuteczne działania profilaktyczne to źródło sukcesu, jakim jest zachowanie pięknego oraz zdrowego uśmiechu. To właśnie za sprawą prawidłowej higienizacji jamy ustnej można zapobiec pojawieniu się, a także rozwojowi poważniejszych dolegliwości, które mogą wymagać przeprowadzenia skomplikowanego leczenia. Dlatego dentyści oraz higienistki stomatologiczne z niesłabnącą energią przypominają i zachęcają do regularnego korzystania z profesjonalnych zabiegów profilaktycznych przeprowadzanych w gabinecie. W DentiCo pragniemy, aby wszystkie procedury były wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów, zapewniając wysoką skuteczność zabiegów oraz komfort dla Pacjenta podczas ich wykonywania.

Na czym polega gabinetowa higienizacja jamy ustnej?

Czynności profilaktyczne można podzielić na te, które wykonywane są w domu oraz przeprowadzane w profesjonalnej klinice stomatologicznej. Pierwsze polegają na dokładnym szczotkowaniu oraz nitkowaniu uzębienia. Poprawne wykonywanie tych czynności jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala zapobiec rozwojowi wielu poważnych chorób zębów. Jeżeli pragniesz mieć pewność, że prawidłowo dbasz o higienę koniecznie odwiedź DentiCo, gdzie wykwalifikowana higienistka przeprowadzi dla Ciebie pełny instruktaż, a także pomoże w doborze odpowiednich przyborów.

Na pełną profilaktykę składa się również gabinetowa higienizacja jamy ustnej. Polega ona na wykonaniu kilku, w pełni bezpiecznych i skutecznych zabiegów, a mianowicie piaskowaniu, skalingu oraz polerowaniu. Umożliwiają one usunięcie szkodliwych osadów oraz drobnych przebarwień, a także rozbicie kamienia nazębnego, będącego przyczyną wielu poważnych dolegliwości w jamie ustnej, np. próchnicy czy paradontozy, które są jednymi z głównych przyczyn utraty zębów. Niepoprawne nawyki higienizacyjne mogą wpłynąć na pojawienie się nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z ust oraz nieestetyczne przebarwienia uzębienia. W DentiCo chcąc zapewnić bezpieczeństwo oraz skuteczność zabiegów profilaktycznych, a także komfort dla Pacjentów podczas ich przeprowadzenia.

Komfortowe piaskowanie

Piaskowanie to zabieg, który polega na usunięciu przebarwień powstałych w wyniku działania barwników zawartych w kawie czy herbacie. Jednak główna zaleta tej procedury polega na usunięciu bakterii ze wszystkich przestrzeni. Jest to możliwe dzięki urządzeniom, które skutecznie zwalczają również tzw. biofilm bakteryjny, czyli złożoną strukturę bakteryjną będącą źródłem wielu chorób, w tym dziąseł, z powierzchni zębów oraz poddziąsłowej. Ta właściwość jest również niezwykle ważna dla Pacjentów implantologicznych.

Urządzenie, z którego korzystamy, wyrzuca pod ciśnieniem mieszaninę powietrza oraz pudru. Strumień ten kierowany jest na powierzchnię zębów. Specjalny proszek ma lekko słodki smak, a także szybko się rozpuszcza, przez co nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia w buzi. Zastosowanie tego piasku umożliwia również wykonanie piaskowania u dzieci. Drobny, delikatny dla zębów proszek zapewnia wysoki komfort podczas całego zabiegu, który pozwala przywrócić zdrowie w jamie ustnej oraz wypolerować zęby, przez co możliwe jest uzyskanie efektu błyszczącego uzębienia. Dodatkowo piaskarka pozwala zastosować podgrzewaną wodę. W ten sposób zabieg staje się jeszcze bardziej przyjemny, w szczególności dla Pacjentów cierpiących na nadwrażliwość zębów. Co ważne, urządzenie wykorzystuje energię biokinetyczną, dzięki czemu możliwe jest usunięcie wszystkich bakterii bez uszkodzenia nabłonka lub tkanki łącznej, a także bez zarysowania powierzchni zębów. Po zabiegu można cieszyć się znowu pięknie wyglądającym i zdrowym uśmiechem!

[display-posts id=”2907″ include_title=”false” include_excerpt_dash=”false” include_content=”true”]

Nowoczesny skaling

Skaling to zabieg, którego celem jest rozbicie kamienia nazębnego. W tym celu wykorzystuje się skaler, czyli specjalne urządzenie emitujące ultradźwięki. Wprawiają one w drgania kamień nazębny, przez co jest on rozbijany i można go w ten sposób efektywnie usunąć z jamy ustnej. Nowoczesny skaler, z którego korzystamy, wyposażony jest w dodatkowe oświetlenie LED. Zapewnia ono lepszy obraz pola zabiegowego, co jest ogromną pomocą dla higienistki w jej pracy. Właśnie dzięki temu procedura ta może zostać wykonana bardzo dokładnie. Wykorzystywane technologie wpływają więc nie tylko na komfort Pacjenta podczas zabiegu, ale również na ich efektywność.

Wyjątkowe polerowanie zębów

Ostatnim etapem profesjonalnej higienizacji jamy ustnej jest polerowanie. Zabieg ten sprawia, że utrzymane są efekty czyszczenia, co zapobiega rozwojowi poważnych dolegliwości w jamie ustnej. Przeprowadzamy polerowanie z użyciem nowoczesnej piaskarki. W ten sposób zabieg ten jest znacznie dokładniejszy, ponieważ przy tradycyjnych rozwiązaniach stosowane są gumki, szczoteczki oraz pasty, które nie są w stanie dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych. Z kolei wykorzystanie piaskarki całkowicie rozwiązuje ten problem. Możliwe jest więc doczyszczenie wszystkich przestrzeni, co jest szczególnie ważne wśród Pacjentów z nieprawidłowo ustawionymi zębami. Dlatego polerowanie wykonywane w DentiCo przynosi tak spektakularne i wymierne efekty.

Co możesz teraz zrobić?

Nie rezygnuj z gabinetowej higienizacji. To właśnie ona pozwala zachować zdrowe zęby przez długie lata, a tym samym zapobiec pojawieniu się i rozwojowi chorób, które mogą wymagać skomplikowanego oraz kosztownego leczenia. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 58 557 77 77 lub +48 665 665 545.