Wybielanie regeneracyjne

Jowita Żebrowska-Zakrzewska
Autor: Jowita Żebrowska-Zakrzewska
06.10.2022

Wybielanie zębów pozwala na uzyskanie pięknego, białego uśmiechu, a jedną z metod, które to umożliwiają, jest wybielanie regeneracyjne. Czym wyróżnia się spośród innych sposobów?

Na czym polega wybielanie regeneracyjne?

Czym wybielanie regeneracyjne różni się od innych metod rozjaśniania zębów? Odpowiedź na to pytanie kryje się w samej nazwie – zęby zostają nie tylko wybielone, ale też zregenerowane. Wybielanie zostaje połączone ze zniesieniem nadwrażliwości i remineralizacją szkliwa.

Wybielanie w tym systemie polega na wykorzystaniu preparatu zawierającego nadtlenek wodoru i nanohydroksyapatyt. Substancję tę aktywuje się, naświetlając ją promieniami specjalnej lampy.

Zawarty w preparacie wybielającym nanohydroksyapatyt to substancja, której naturalny odpowiednik (hydroksyapatyt) jest głównym budulcem szkliwa. Ten używany w wybielaniu regeneracyjnym jest wytwarzany sztucznie w postaci nanocząsteczek. Odpowiedni stosunek wapnia do fosforu sprawia, że sztucznie wytworzony nanohydroksyapatyt wykazuje takie same właściwości jak jego naturalny odpowiednik. Przenika głęboko do kanalików zębinowych, gdzie łączy się z obecnymi w zębach minerałami i remineralizuje szkliwo, redukując w ten sposób nadwrażliwość zębów podczas zabiegu i po nim.

Jak przebiega wybielanie regeneracyjne?

Na początek przeprowadza się dokładny wywiad lekarski, pozwalający poznać oczekiwania Pacjenta. Wykonuje się też diagnostykę jamy ustnej, pozwalającą poznać stan uzębienia. Przeprowadzana jest też gabinetowa higienizacja. Wszystko to dlatego, że zęby muszą zostać do wybielania odpowiednio przygotowane. Przeprowadzany jest także instruktaż higieny tak aby zapewnić jak najdłuższe efekty wybielania poprzez prawidłową, domową pielęgnację. 

Sam zabieg wybielania regeneracyjnego podzielony jest na trzy etapy.

Etap pierwszy to usuwanie plam. Specjalnym preparatem czyści się te przebarwienia, które są osadzone tak głęboko w zębach, że nie udało się ich usunąć podczas higienizacji.

Piękny uśmiech potrzebny od zaraz?
Mamy na to sposób! Kliknij w poniższy przycisk i przekonaj się!

Drugi etap to właściwe wybielanie. Na zęby nanosi się preparat – pienistą substancję zawierającą nanohydroksyapatyt i nadtlenek wodoru. Preparat ten pozostawia się na zębach przez dziesięć minut. Aby skutecznie wybielić zęby, całą procedurę powtarza się wielokrotnie – preparat trzeba nanieść na zęby co najmniej sześć razy.

Etap trzeci to naprawa szkliwa. Wykonuje się ją silnie skoncentrowanym serum nanohydroksyapatytu. Pozwala to w znacznym stopniu zredukować pozabiegową nadwrażliwość i dolegliwości bólowe. Serum to Pacjent otrzymuje również do domu. 

A co po wybielaniu?

Nie wystarczy samo wybielenie zębów – trzeba jeszcze dołożyć starań, aby utrzymać jego efekty. Dlatego należy stosować się do  zaleceń pozabiegowych uzyskanych w gabinecie higieny.. Do najważniejszych z nich należy przestrzeganie białej diety. Chodzi o wykluczenie na pewien czas z jadłospisu tych produktów, które mogą barwić zęby. Należy do nich czerwone mięso, ciemne sosy, niektóre owoce i warzywa, a także napoje takie jak kawa, herbata, wino i soki owocowe.

Co możesz teraz zrobić?

Marzą Ci się bielsze zęby? Przyjdź do DentiCo, a wspólnie wybierzemy metodę, która najbardziej będzie odpowiadać Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Być może to właśnie wybielanie regeneracyjne okaże się rozwiązaniem Twoich problemów? Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 586 005 000 lub wypełniając formularz.